Jak dodać kolor i efekty do zdjęć i filmów?

News Simple Guide Aparaty PowerShot i IXUS firmy Canon są wyposażone w szereg łatwych w użyciu filtrów kreatywnych, które odmienią wygląd Twoich zdjęć i filmów, dodając do nich dramaturgię. Poszukaj symbolu po prawej stronie aparatu.

Super Vivid (Bardzo żywe kolory):
Podnosi nasycenie kolorów w filmach i na zdjęciach.


Efekt plakatu:
Spłaszcza gradację filmów i zdjęć, co sprawia, że stają się one podobne do starych plakatów i ilustracji.


Efekt rybiego oka:
Wprowadza koliste zniekształcenie do zdjęć, podobne do uzyskiwanego za pomocą obiektywu typu rybie oko. Najlepiej działa z obiektami okrągłymi, podkreślając ich kształt. Można wybrać jedno z trzech ustawień tego filtru.


Ten sam obraz zarejestrowany przy różnych poziomach efektu: wyłączonym i silnym.

Efekt miniatury:
Rozmywa górną część obrazu, sprawiając wrażenie fotografowania pomniejszonego modelu. Filtr umożliwia wybranie obszaru, który jest ostry, a w przypadku filmów można wybrać prędkość odtwarzania (5x, 10x, 20x), aby nadać realistyczny wygląd miniaturowej scenie.


Efekt aparatu zabawki:
Przyciemnione, nieostre rogi obrazu (efekt winietowania) i zmodyfikowana równowaga barw nada Twoim zdjęciom wygląd obrazów wykonanych za pomocą aparatu zabawki. Można także zmienić kolor na chłodniejszy lub cieplejszy względem standardowego.


Ten sam obraz zarejestrowany przy różnych poziomach tonacji barwy: standardowej, zimnej i ciepłej.

Tryb monochromatyczny:
Jako alternatywa do dodawania koloru do zdjęć i filmów, tryb monochromatyczny umożliwia wybór między czernią i bielą a sepią. Dostępna jest także opcja niebieskiego i bieli, co nadaje zdjęciom chłodny ton.


Ten sam obraz zarejestrowany w różnych tonacjach: czarno-białej, sepii i niebieskiej.

spacer
					image
Więcej artykułów