Nagrodę otrzymuje…

Ponad 60 000 zgłoszeń do konkursu Galeria pokazuje, jak ważne są dobre zdjęcia dla społeczności You Connect.

Za sprawą wspaniałych nagród, takich jak zestaw Canon EOS 60D, EOS M i PowerShot SX500 IS, poziom zdjęć był niezwykle wysoki. Po wielogodzinnej naradzie sędziowie wybrali zwycięzcę oraz dwóch wyróżnionych.

PIERWSZE MIEJSCE
Picture_Competition_Winners_01
© Wolfgang Göpfert, 2012, EOS-1D Mark III
Opinia sędziego: „Nastrojowe i intrygujące Światło oświetla książkę i ukazuje dokładnie wystarczającą część twarzy, ale skąd pochodzi? Oświetlony dym tworzy atmosferę i utrzymuje zwartą kompozycję”.

Wolfgang: „Zdjęcie zostało wykonane w zeszłym roku w Bagan (Birma), w jednej z ponad 2000 świątyń i pagód. Pora dnia została wybrana specjalnie z myślą o naturalnym świetle, wpadającym do ciemnej pagody przez małe okienko. Przed wykonaniem zdjęcia zapaliłem we wnętrzu świecę, aby wytworzyć efekt dymu”.

DRUGIE MIEJSCE
Picture_Competition_Winners_02
© John Leeflang, 2012, EOS 350D
Opinia sędziego: „Dobrze oświetlony obraz z doskonałą ekspozycją pozwala uzyskać miękkie światło wody. Ustawienie ostrości na żabie i umieszczenie jej w samym środku sprawia, że to doskonały obraz na plakat”.

John: „Miałem szczęście. Zdjęcie zostało wykonane podczas wakacji w Lefkas (Grecja). Pewnego wieczoru zauważyłem żabę rozkoszującą się oświetleniem naszego basenu. Użyłem wbudowanej lampy błyskowej mojego aparatu EOS 350D, która dała efekt światła na wodzie. Dopiero później zobaczyliśmy, że z wody wystawał nos”.

TRZECIE MIEJSCE
Picture_Competition_Winners_03
© Marian Stanisławski, 2013, EOS 550D
Opinia sędziego: „Doskonała kompozycja prowadzi oglądającego w dal, objętą naturalnym spadkiem po lewej stronie i jeziorem po prawej stronie. Doskonałe zastosowanie reguły trójpodziału”.

Marian: „W zeszłym roku byłem z żoną w Świnoujściu. Pewnego mglistego dnia poszliśmy na spacer nad morze. Byłem zajęty fotografowaniem ptaków, gdy nagle wyjrzało słońce. Na chwilę pojawiło się zimowe światło i mogłem je sfotografować. Miałem szczęście, ale zawsze mam przy sobie mój EOS 550D”. 

spacer
					image
Więcej artykułów