Wyjdź na zewnątrz i uchwyć kolory wiosny

Paryż, Francja

Jimmy G.jpg
© Jimmy G

Piszą o nim piosenki, kręcą filmy — czy którekolwiek miasto jest wiosną piękniejsze niż Paryż? Za sprawą zdjęć Eugène'a Atgeta z początku XX wieku Paryż jest powszechnie uznawany za miejsce narodzin ulicznej fotografii, ale wiosną to miejskie ogrody i parki naprawdę zapierają dech w piersiach.

Richard Taylor 1.jpg
© Richard Taylor

Cristian Bortes.jpg
© Cristian Bortes

Richard Taylor 2.jpg
© Richard Taylor

Mad Owo.jpg
© Mad Owo

Holandia

Chris Mozzocchi (cmozz).jpg
© Chris Mozzocchi (cmozz)

Wszyscy widzieliśmy ikoniczne zdjęcia holenderskich kwiatów. Może w tym roku warto tam się wybrać i zrobić kilka zdjęć samemu? Zachęcamy do przejechania się rowerową Trasą Kwiatową w maju, gdy widać wielokolorowe tulipany.

Nie lubisz pedałować? Odwiedź zatem ogród Keukenhof. Choć zajmuje on 79 akrów i jest domem dla ponad 7 milionów tulipanów, hiacyntów i żonkili, określenie „Keukenhof”, które oznacza „ogród kuchenny”, pochodzi od skromnych jego początków, gdy ogród był źródłem ziół dla zamkowej kuchni.

Vijay Duvvuri.jpg
© Vijay Duvvuri

Jim Derda.jpg
© Jim Derda

Tivoli, Dania

Susanne Nilsson 1.jpg
© Susanne Nilsson

Dla Duńczyków wiosna zaczyna się wraz z pierwszym otwarciem ogrodów Tivoli — dzieje się tak od 1843 r. Specery i przejażdzki po ogrodach zajmują cały dzień, a organizowane pokazy i wizyty w restauracjach wypełniają wieczory. A wszystko to w burzy kolorów, które uatrakcyjnią każdą fotografię. Nic dziwnego, że to najpopularniejsza atrakcja turystyczna w Danii.

Susanne Nilsson 2.jpg
© Susanne Nilsson

Susanne Nilsson 3.jpg
© Susanne Nilsson

Bagna Titchwell, Wielka Brytania

Andy Vernon 1.jpg
© Andy Vernon

Bagna Titchwell, uznane za jedno z najpiękniejszych miejsc z dziką przyrodą w Wielkiej Brytanii, są fascynujące wiosną. Wędrowne zwierzęta, takie jak jaskółki i brzegówki, wracają z zimowych podróży i można je zobaczyć na zalewach, których brzegi zajmują białorzytki. Maj to czas, w którym można zobaczyć wędrowne ptaki brodzące, takie jak bataliony, rycyki, brodźce i biegusy. Można także uchwycić prawdziwe akrobatyczne sztuczki, gdy błotniaki stawowe wykonują swoje tańce.

Andy Vernon 2.jpg
© Andy Vernon

Hiszpania

Javier Delgado.jpg
© Javier Delgado

Hiszpanie naprawdę potrafią urządzać przyjęcia przyciągające tłumy. Wiosna jest pełna festiwali, które nadają fotografiom dodatkową dynamikę. Od ekspresji i energii madryckiej fiesty San Isidro lub targu koni w Jerez aż po spokój Patios de Cordoba - to szansa na poznanie widoków i zapachów troskliwie pielęgnowanych i strzeżonych ogrodów dumnych mieszkańców Andaluzji.

Luca Nebuloni.jpg
© Luca Nebuloni

Alberto Carrasco Casado.jpg
© Alberto Carrasco Casado

spacer
					image
Więcej artykułów