Fotograficzne opowieści: Mariquita na plaży, autor: Carolina Leon

[MASTER] Picture_13
© „Mariquita na plaży”, zdjęcie wykonane aparatem Canon Digital IXUS 50, autor: Carolina Léon

Po wykonaniu tego zdjęcia usłyszałam, że te przyjazne biedronki często pojawiają się na plaży Malvarrosa niedaleko Walencji w Hiszpanii w określonej porze roku. Podobno zwiastują nadejście wiosny. Plaża jest zwrócona na wschód, a one pojawiają się przy późnozimowym wietrze z zachodu, szukając orchidei i mszyc — swojego ulubionego pożywienia!

W dniu, w którym wykonałam to zdjęcie, wybrałam się na spacer po plaży z aparatem IXUS 50. Wiał wiatr. Cieszyłam się światłem wieczornego słońca... gdy nagle je ujrzałam!

Mnóstwo biedronek, które nie chciały wylądować w morzu. Niektóre z nich pełzały po piasku. Wyglądało to niesamowicie, więc przyklękłam i wykonałam kilka zdjęć. Ta biedronka znalazła małe schronienie w piasku i zastygła w bezruchu, zupełnie jakby pozowała do zdjęcia.

Lubię to zdjęcie z powodu kolorów i światła oraz dlatego, że gdy je widzę, zawsze przypomina mi się zabawne popołudnie i fotografowanie na plaży.

Czasami wracam na tę plażę, gdy wieje zachodni wiatr. Jednak nie udało mi się już nigdy więcej napotkać takiego samego połączenia światła, barw i chmary biedronek. Ten dzień już na zawsze pozostanie dla mnie wyjątkowy.