Ambasador firmy Canon: Richard Walch

Picture_Ambassador-04_image-01.jpg
© Richard Walch. Ambasador firmy Canon
Sfotografowane aparatem
EOS 5D Mark II; EF 8-15 mm f/4L Fisheye USM; ekspozycja 1/250; f/6,3; ISO 100

„To zdjęcie powstało w „moim ogródku”. Znam to miejsce jak własną kieszeń, wiem na przykład, że leży tam około 30-centymetrowa warstwa świeżego śniegu. Wprawdzie do tego miejsca można się łatwo dostać, jednak trudność polegała na tym, że nie miałem kontaktu wzrokowego ze snowboardzistą, ponieważ był nad klifem. Mieliśmy łączność radiową i śnieżki. Rzucałem śnieżką w górę, więc wiedział, gdzie jestem, a on rzucał śnieżką w dół, więc wiedziałem, wzdłuż jakiej linii będzie się przemieszczał.

Gdy zbudowałem platformę w śniegu i przygotowałem ujęcie, krzyknąłem przez radio „Już!”. Wcześniej ustliliśmy przebieg jego tricku, a śnieżny pył pięknie uniósł się za nim. Ponieważ kadr był tak zaaranżowany aby otrzymać porządaną kompozycję, wykonałem serię sześciu zdjęć. Kadr był zablokowany, więc seria zdjęć pokazuje jego ruch przez kadr. To było zdjęcie krajobrazu, a ja dodałem do niego dynamikę.

Snowbordzista to mój przyjaciel, Renilla, z którym pracowałem tyle razy, że doskonale wie, czego oczekuję. Choć ujęcie zostało wykonane w 10 minut, mamy za sobą lata przygotowań. Musieliśmy się spieszyć i zrobić zdjęcia do 8:15. Nie minęła 8:25, a grupy narciarzy już zatrzymywały się w miejscu, w którym on lądował!”

Jakie są Twoje plany na rok 2013?
„Jestem zafascynowany nowym połączeniem zdjęć i filmowania. Teraz bawię się i każdego dnia dowiaduję się czegoś nowego o filmowaniu. Ponieważ jestem fotografem, moje podejście jest nieco inne. Jestem szczęściarzem pracując na aparacie EOS. Kupuję aparat fotograficzny, a przy okazji dostaję kamerę wideo. W 2013 r. będę szukał nowych możliwości połączenia obu funkcji.

Zamierzam również połączyć fotografię sportową z innymi dziedzinami. Współpracuję z niemieckim czasopismem, którego tematyka łączy samochody, sport i styl życia. Fotografowanie samochodu w środowisku sportowym to coś ciekawego. Jestem na swoim terytorium, ale wprowadzam nowy element”.

Na koniec mała rada dla społeczności You Connect
Gdy trafiasz w nowe miejsce:
„Zadaj sobie pytanie: „Co jest tu nowego, innego?”. Następnie sfotografuj odpowiedź”.

Uzyskaj więcej informacji o pracy Richarda Walcha w charakterze ambasadora firmy Canon.  

1  2  3  4

spacer
					image
Richard Walch