Ambasadorzy firmy Canon: Jonathan i Angela Scott

Czy wyprawa zakończyła się pomyślnie? Spotkaliście tygrysa?
„Tak. Trzykrotnie widzieliśmy tygrysa dzięki naszym wspaniałym przewodnikom. Jednak zobaczenie tygrysa nie wystarcza. Aby zrobić świetne zdjęcie fotograf musi mieć wszystkie elementy na właściwym miejscu. Tygrysy w ciągu dnia często leżą w zaroślach, a to uniemożliwia zrobienie oczekiwanego zdjęcia.

AM_Page_3_02
© Jonathan i Angela Scott. Ambasadorzy firmy Canon
Sfotografowane aparatem EOS-1Ds Mark III; obiektyw EF 800 mm f/5,6L IS USM + konwerter Extender EF 1,4x, ekspozycja 1/160, f/13, ISO 1000
„Młoda tygrysica w ruchu w wieczornym świetle. Światło z boku lub z tyłu to nasze ulubione rodzaje oświetlenia podczas fotografowania”.

„Jeśli ktoś poświęca godziny, dni, a nawet tygodnie, wcześniej czy później trafi na coś niesamowitego. To zdjęcie Angie ma wszystko, czego można zapragnąć. Takiego efektu nie uzyska się podczas fotografowania zwierzęcia żyjącego w niewoli. Z tego zdjęcia bije energia. Tygrys jest w swoim świecie i nie zwraca uwagi na naszą obecność. Długa trawa i złote światło podkreślają piękne ubarwienie młodej tygrysicy i uzupełniają jesienny klimat krajobrazu. Widać tu, dlaczego w naszej opinii tygrys tryska siłą i energią lwa w połączeniu z tajemniczością i pięknem lamparta.

„Zobaczenie i sfotografowanie tygrysa to z pewnością najważniejszy punkt każdego indyjskiego safari. Uważam jednak, że inne zdjęcia pokazują, czym naprawdę jest fotografia, i podkreślają to, co mówimy naszym studentom: planowanie pozwala wykonać atrakcyjne zdjęcie. Aby stworzyć opowieść, należy przemyśleć kwestię światła, poznać zachowanie obiektu i wykonać różne ujęcia — zbliżenia, krajobrazy i detale”.

Dowiedz się więcej o Jonathanie i Angeli oraz ich pracy w charakterze ambasadorów firmy Canon.

1  2  3

spacer
					image