Ambasadorzy firmy Canon: Jonathan i Angela Scott

AM_Page_2_02
© Jonathan i Angela Scott. Ambasadorzy firmy Canon
Sfotografowane aparatem EOS-1D Mark IV; obiektyw EF 70-200 mm f/2,8L IS II USM + konwerter Extender EF 1,4x, ekspozycja 1/160, f/13, ISO 1000
„Pierwsze światło (bądź ostatnie lub wieczorne światło) jest nie tylko najlepsze z uwagi na fotografowanie, ale stanowi najlepszą porę na poszukiwanie tygrysów”.

To zdjęcie wygląda tak, jakby zostało zrobione po zakończeniu lata gdzieś w Europie.
„Zgadza się, ale zrobiliśmy je w Parku Narodowym Ranthambhore w styczniu, czyli w porze zimowej. Zdjęcie jest wyraziste dzięki mocnym konturom drzew i oświetleniu z tyłu. Brakuje tu tylko tygrysa przechadzającego się po ścieżce. Stale wyobrażamy sobie w naszych głowach ujęcia, które chcielibyśmy zrobić. Dlatego widzimy tu tygrysa, mimo że w ogóle się nie pojawił.

„Trzeba wstać naprawdę wcześnie, aby zdążyć dotrzeć na miejsce, zanim słońce stanie się zbyt ostre i zniknie delikatna mgiełka w lesie. Często o 8 rano najlepsze światło jest już wspomnieniem. Trzeba z góry wiedzieć, co chce się osiągnąć. Im więcej czasu spędzasz w danym miejscu, tym lepiej odczytujesz jego klimaty i zachowanie zwierząt.

„Wszyscy lubimy robić improwizowane zdjęcia, ale nie wolno opierać się na założeniu, że uda się je wykonać. Angie bardzo lubi mieć wszystko przemyślane. Tworzy w swojej głowie bank ujęć, które chciałaby zrobić. Myśli o krajobrazach i wszystkich detalach. Zawsze można zrobić udane zdjęcie, nawet jeśli nie ma na nim wielkiej gwiazdy”.

1  2  3

spacer
					image