Changing City People Blur

Nagrywanie ujęć w mieście kamerą LEGRIA

Wskazówki dotyczące kamer LEGRIA

Filmowanie w mieście
Wyobraźmy sobie, że nasz film będzie reklamą odwiedzanego miasta lub że próbujemy zarejestrować wycinek z życia miasta. Określenie jasnego celu i zdefiniowanie filmowanej historii sprawi, że filmy będą skutecznie ilustrować opowieść o mieście. Możesz skupić się na modzie, architekturze, muzyce lub jednej konkretnej ulicy, aby stworzyć interesujący wizualny portret stale zmieniającego się miasta.

Zmieniające-się-miasto-ruch-1

Ludzie – Matteo Ciani Bassetti

Migawki wideo

Tryb migawek wideo umożliwia nagrywanie krótkich filmów ilustrujących opowieść o mieście. Jeżeli w części miasta słyszysz interesujący dźwięk, warto nagrać dłuższy film, aby mieć możliwość wykorzystania ciągłej ścieżki dźwiękowej w wielu, oddzielnie nagranych migawkach. Tryb wyboru sceny audio automatycznie dostosuje ustawienia nagrywania dźwięku w kamerze, aby zagwarantować wyraźne rejestrowanie dźwięku otoczenia w mieście.

Wskazówka: rejestruj ruch w obrębie miasta. Ludzie lub komunikacja miejska to dobre obiekty, które ukazują dynamikę miasta i zmiany zachodzące w ciągu dnia.

Zmieniające-się-miasto-ludzie-rozmycie-2

Odjazdy linii Harlem – Erich Poole

Obserwowanie oświetlenia

Oświetlenie jest ważnym czynnikiem podczas filmowania miasta. Nie zawsze będziemy mieć wybór. W muzeach i innych wnętrzach światło często jest przyciemnione. W takich sytuacjach nie należy nagrywać ujęć podczas chodzenia. Ujęcie powinno być realizowane ze stabilnego stanowiska. Należy nacisnąć pauzę, a następnie przygotować się na kolejne ujęcie.

Na zewnątrz światło słoneczne sprzyja filmowaniu i pokazywaniu szczegółów, choć czasami efektem jego działania są wyraźne cienie. Przy zachmurzeniu rezultaty są często znacznie lepsze.

Podczas nocnego filmowania, ilość światła jest ograniczona, warto wówczas poeksperymentować w celu uzyskania oczekiwanych rezultatów. Warto rozpocząć filmowanie o zmierzchu, znaleźć dobrze oświetlone miejsca i używać statywu, gdziekolwiek jest to możliwe.

Bądź na bieżąco

W następnym wydaniu: Obserwuj świat bez wizjera

Subskrybuj Newsletter