Pier Sunset Leading Lines

Doskonal kompozycję wydruków

Wskazówki dotyczące urządzeń PIXMA

Jednym z najpiękniejszych aspektów fotografii jest możliwość swobody twórczej i wyrażania emocji. Rozmowa o regułach kompozycji może wydawać się pewnym ograniczeniem, zwłaszcza podczas wakcji. Znajomość kilku prostych reguł kompozycji może ułatwić wizualne uatrakcyjnienie zdjęć. Poniżej omawiamy, jak dzięki kompozycji możemy uporządkować elementy zdjęcia i jak zastosowanie reguł może pomóc w ich kontrolowaniu.

Pier-Sunset-Leading-Lines
Leading Lines (Linie prowadzące) – Andrew Thackway
Licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

W przypadku drukowania obrazów na drukarce PIXMA, aby poprawić kompozycję możesz użyć funkcji kadrowania zdjęć w oprogramowaniu Canon My Image Garden.

My Image Garden ułatwia również tworzenie i drukowanie kolaży fotograficznych. Do wyboru masz całą gamę szablonów, które umożliwiają prezentowanie zdjęć w kreatywny sposób.

Kadrowanie zdjęć w celu uzyskania najlepszego efektu

Niezależnie od tego, czy używasz narzędzi do kadrowania My Image Gardes czy innej aplikacji, spróbuj poeksperymentować z różnymi kadrami. W przypadku zdjęć krajobrazów wybierz kadrowanie panoramiczne, aby utworzyć obraz szerokokątny. Efekt panoramiczny można uzyskać także poprzez wydrukowanie kilku zdjęć ułożonych obok siebie, o ile zostały one odpowiednio wykonane.

Więcej informacji o oprogramowaniu PIXMA.

Bądź na bieżąco

W następnym wydaniu: Obserwuj świat bez wizjera

Subskrybuj Newsletter