Autumn Leaves Boy

Wykorzystanie jesiennego światła

Wskazówki dotyczące kamer LEGRIA

Pojawienie się kolorów jesieni to doskonały moment, aby wziąć kamerą LEGRIA i wybrać się na spacer. Coraz niższe, wraz z upływającym czasem, położenie słońca powoduje, że światło jest ciepłe i miękkie – idealne do nagrywania filmów w ciągu dnia. Nadejście chłodniejszych nocy sprzyja tworzeniu się porannych mgieł. Wyjdź na zewnątrz i nagraj film z miastem lub wsią we mgle, zanim przebiją ją promienie słoneczne.

Chłopiec wśród jesiennych liści Seattleye
Licencja: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nagrywanie filmów wczesną jesienią to okazja, aby pokazać kontrast pomiędzy scenami pełnymi żywych kolorów, a tymi bardziej stonowanymi, o niskim kontraście. Pobliskie parki i tereny wiejskie to miejsca wypełnione żywymi kolorami. Jeśli filmujesz znajomych, rodzinę lub inne osoby, upewnij się, że są oni również ubrani w odpowiednio żywe kolory.

Kolorowy pejzaż z liśćmi rozświetlonymi jesiennmi odcieniami są doskonałym sposobem, aby ustawić scenę do nagrania filmu. Nie zapomnij o ujęciach, na których liście spadają z drzew. Możesz też zebrać garść liści i rzucić je w powietrze. Kilka liści opadających przed obiektem czyni nagranie efektownym. Wiele modeli kamer LEGRIA ma tryb nagrywania w zwolnionym tempie (Slow Motion), który umożliwia rejestrowanie doskonałych nagrań jak to. Spróbuj także nagrać odgłos szeleszczących liści pod stopami. To jest prawdziwy dźwięk jesieni.

Na koniec pozostaje Ci zmontować film i udostępnić go, zanim nadejdzie zima.

Bądź na bieżąco

W następnym wydaniu: Obserwuj świat bez wizjera

Subskrybuj Newsletter