Action-Kingfisher-Feeding

Wybrane przez nas zdjęcia dynamicznych wydarzeń

Czy zastanawialiście się, co sprawia, że niektóre zdjęcia wyróżniają się na tle innych?

Fotograf Miles Willis wybrał kilka zdjęć w Galerii Canon, które najbardziej mu się spodobały i opowiedział nam, dlaczego właśnie te fotografie przyciągnęły jego wzrok:

Action-Snow-Boarding-MountainPowder on Secret Spot, Petter Berg

Wykonanie zdjęcia tuż przed zachodem słońca, podczas „złotej godziny”, zapewniło Petterowi Bergowi nie tylko piękne oświetlenie, ale także ostry kąt promieni słonecznych w tylnej części zdjęcia. Oświetliły one rozprysk śniegu, tworząc spektakularny efekt.

Zwykle celem fotografii dynamicznych wydarzeń jest wyostrzenie i pełna widoczność obiektu, ale częściowe zasłonięcie snowboardzisty śniegiem naprawdę uwydatnia efekt.

Doskonałe wyczucie czasu i być może odrobina szczęścia pozwoliły Petterowi uchwycić obiekt w doskonałym miejscu.

Zdumiewające tło i doskonała ekspozycja dopełniają tę doskonałą kompozycję.

Action-Motor-Bike-Falling-OffUp and over, Kieran Galvin

To zdjęcie Kierana pochodzi wprost z podręcznika dla profesjonalistów. Mamy tu wypełniony kadr, wyostrzony obiekt i rozmyte tło.

Wszystko to skupia uwagę na niewiarygodnie dobrze uchwyconym ułamku sekundy, w którym motocyklista spada z motocykla.

Widok oczu motocyklisty nadaje szczególny charakter temu zdjęciu.

Action-Cow-Race-Pacu-JawiCow Race - The Fall, Annemarie van den Berg

Wspaniałe zdjęcie wykonane przez Annemarie przedstawia sumatrzański sport Pacu Jawi lub „błotny wyścig krów”. Mamy tu doskonałe połączenie wyczucia czasu i „szczególnego momentu”.

Berg udało się doskonale utrzymać ostrość i wszystko w kadrze, gdy jeździec wypadł z siodła, a nawet zarejestrować jego wyraz twarzy tuż przed zderzeniem z błotem.

Często w fotografii dynamicznych wydarzeń chodzi o oczekiwanie na nieprzewidywalne zdarzenie i zdolność uchwycenia czegoś niezwykłego.

Action-Kingfisher-FeedingKingfisher tussle, John Farrell

Zadziwiająco piękne i doskonałe technicznie zdjęcie Johna jest wspaniałym przykładem fotografii przyrodniczej na najwyższym poziomie.

Uchwycenie zachowania, a nie tylko ptaków zawieszonych w locie, nadaje fotografii nowy wymiar. Głowy zimorodków są doskonale wyostrzone i tylko końcówki skrzydeł sugerują ruch. To świadczy o bardzo krótkim czasie naświetlania i precyzyjnej regulacji ostrości.

Bardzo długi obiektyw pozwolił Johnowi całkowicie rozmyć tło i wyeliminować potencjalnie rozpraszające elementy.

Bądź na bieżąco

W następnym wydaniu: Obserwuj świat bez użycia wizjera.

Subskrybuj Newsletter