Gymnast-Eddie-Keogh.jpg

Eddie Keogh

Wielokrotnie nagradzany Eddie Keogh (Canon Explorer) to niezależny fotograf sportowy. Pracował dla krajowych czasopism w Wielkiej Brytanii od 1986 do 2005 roku. Następnie został fotografem kontraktowym agencji Reuters. W wieku 21 lat relacjonował swoje pierwsze Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Sfotografował osiem piłkarskich Mistrzostw Świata i prawie każdą dyscyplinę sportu.

Ułamek sekundy

Jak mówi Eddie: „prawdziwym wyzwaniem jest uchwycenie ułamka sekundy, który definiuje dane wydarzenie sportowe”. Jak on to robi?


© Eddie Keogh - Canon EOS-1D Mark IV; ekspozycja 1/1250 s przy f/2,8, ISO 1600.

– Ten gimnastyk na wysokim drążku obracał się tak szybko, że postanowiłem nacisnąć spust, mając nadzieję, że uchwycę ciekawy kształt. Na koniec dnia przekazałem kartę edytorowi, a on powiedział, że spodobało mu się zdjęcie faceta bez głowy. Nie miałem pojęcia o czym mówi, dopóki nie zobaczyłem tego zdjęcia. Ponowny łut szczęścia.


© Eddie Keogh - Canon EOS-1D X z obiektywem EF 8-15mm f/4L Fisheye USM; ekspozycja 1/1600 s przy f/4,5, ISO 400.

– To był ostatni wyścig dnia na Cheltenham Festival. Słońce zachodziło. Wyszedłem na tor, aby znaleźć płot oświetlony przez słońce. Położyłem aparat na kolcu u podnóża płotu. Migawkę wyzwalałem przy użyciu radiowej jednostki podporządkowanej.

Firma Canon odgrywa ważną rolę

– Korzystałem z nowego aparatu Canon EOS 1-D X Mark II i śledzenie było doskonałe. Aparat reguluje ostrość szybciej i utrzymuje ją lepiej niż jakikolwiek inny aparat firmy Canon, z którego korzystałem. Niezależnie od szybkości wydarzeń, mogę ufać, że jego system AF zwiększy moje szanse na uchwycenie kluczowego momentu.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj Newsletter