Zainspiruj się z Canon

Zebraliśmy relacje entuzjastów fotografii i produktów Canon, fotoamatorów oraz kilku fotografów i filmowców najwyższej klasy. Dzielą sie oni wiedzą, doświadczeniem, wskazówkami i sekretami, aby zainspirować Cię do udoskonalenia umiejętności fotograficznych.

Promienne spojrzenie na fotografowanie w słabym świetle.

Rozmawiamy z Nige'em Levantermanem, fotografem specjalizującym się w ujęciach miejskich o długiej ekspozycji.

Poznaj historię firmy Canon.

Od ponad 80 lat wspieramy tych, którzy opowiadają historie obrazem. Niewiele osób widziało tyle co Mike Burnhill, nasz specjalista ds. produktów z ponad 11-letnim doświadczeniem. Spotkaliśmy się z Mikiem, aby porozmawiać o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości firmy Canon.

Poznaj Anę Pratas, która poprzez fotografię uwiecznia prawdziwe historie życia rodzinnego.

Ana Pratas jest fotografem rodzinnym. Używa technik dokumentalnych do fotografowania autentycznych chwil. Przeczytaj nasz wywiad i dowiedz się, jak uwiecznia cenne chwile.

Poznaj fotografa miejskiego Erika Witsoe, który codziennie uwiecznia codzienność.

Erik Witsoe to fotograf miejski, który w swoim nowym domu – Polsce - utrwala ulotne chwile. Przeczytaj nasz wywiad z Erikiem, aby dowiedzieć się, w jaki sposób codziennie uwiecznia on nowe historie na tych samych ulicach.

Ambasador firmy Canon i fotograf sportowy Samo Vidic pokazuje, jak uchwycić momenty pełne akcji.

Kiedy rzuciliśmy wyzwanie członkom parkourowej grupy Storror, aby po raz pierwszy biegali i skakali na różnych kontynentach, Samo Vidic dokumentował każdą chwilę ich przygody. Dowiedz się, jak uchwycić własne miejskie wyczyny dzięki wskazówkom Vidica.

FME YouConnect hub page

Poznaj Mike'a Tsanga specjalizującego się w dynamicznej fotografii kulinarnej.

Uchwycenie ruchu zawsze było pasją Mike'a Tsanga – londyńskiego fotografa kulinarnego. Przeczytaj nasz wywiad z Mikiem i dowiedz się, jak „zamrażając” ruch chwyta ulotne chwile.

Poznaj „poszukiwaczy geometrii”, Daniela Ruedę i Annę Devís

Dołącz do nas, gdy rozmawiamy z fotografami architektury, Anną Devís i Danielem Ruedą. Odkryj, co kryje się za ich pomysłowym i abstrakcyjnym sposobem opowiadania historii i jak ich miłość do budynków i podróży zmieniła ich w gwiazdy na Instagramie.

A&D YouConnect hub page
Caroline’s children eating

FOTOGRAFIA, KTÓRA DAJE WIĘCEJ

Lensational pokazuje kobietom na całym świecie, jak za pomocą fotografii mogą dokumentować swoje życie i dodatkowo osiągać źródło przychodów. Spotkaliśmy się z założycielką, Bonnie Chiu, aby dowiedzieć się więcej na temat działalności jej organizacji charytatywnej.

Simon Carter, fotograf i twórca modeli. Opowieść o mocy i skali.

Zobacz, jak fotograf i twórca modeli Simon Carter buduje miniaturowy świat samochodów wyścigowych, aby wyglądał jak prawdziwy. To opowieść o skali, perspektywie i cierpliwości.

A model car in the garage
Essaouira - Along Dusty Roads image

Fotografia podróżnicza — Along Dusty Roads

Rozmawialiśmy z fotografami Andrew i Emily z blogu Along Dusty Roads. Podzielili się z nami wskazówkami dotyczącymi fotografii podróżniczej oraz opowiedzieli o swoich przygodach i planach.

Domowe historie

Wiele najcenniejszych chwil spotyka nas w domu. Rozmawialiśmy z fotografem rodzinnym Caroline Holt o tym, jak uwiecznia na zdjęciach piękno rodzin w ich domach.

Caroline’s children eating
JorgKyas_Hero

Ukazywanie jasnych partii ujęcia w słabym oświetleniu

Nadeszła jesień i dni stają się coraz krótsze. Spotkaliśmy się z Catherine Lacey Dodd, aby porozmawiać na temat robienia zdjęć w słabym oświetleniu i o tym, dlaczego portrety to coś więcej niż tylko zdjęcia ludzkich twarzy.

Fotografowanie występów muzycznych na żywo z Drew Resslerem (pseudonim Rukes)

Spotkaliśmy się z fotografem festiwali i imprez z elektroniczną muzyką taneczną Drew Resslerem (pseudonim Rukes), by porozmawiać o tym, jak stał się najaktywniejszym twórcą zdjęć festiwalowych, jak zrobić dobre zdjęcie w świetle stroboskopowym i które występy należą do jego ulubionych.

DJ laser show
Southern_Hymettus

Fotograf Jeff Vanderpool przedstawia Ateny z innej perspektywy.

Rozmawialiśmy z Jeffem Vanderpoolem o tym, jak autorski projekt „Sea of City” (Miejskie morze) na zawsze zmienił jego stosunek do Aten.

Fotoreporter Jeroen Swolfs

Rozmawialiśmy z Jeroenem Swolfsem, fotoreporterem i zapalonym podróżnikiem, o jego siedmioletniej podróży, podczas której sfotografował każdy kraj na świecie.

Cuba_Havanna
Andrey

Fotografia uliczna Emmanuela Cole

– Trzeba się rozgrzać. Tak jak sportowiec. Nie możesz tak po prostu wyjść i zrobić najlepszego zdjęcia dnia! Rozmowa z Emmanuelem Cole'em na temat fotografowania najbardziej ekscentrycznych mieszkańców Londynu i dystopicznego Hongkongu.

Fotografowanie dynamicznych wydarzeń z Andriejem Gołowanowem i Siergiejem Kiwrinem.

Andriej Gołowanow i Siergiej Kiwrin, uczestnicy programu Canon Explorer, mówią o swojej zamiłowaniu do fotografii sportowej oraz zaletach pracy zespołowej.

Andrey_Hero
JorgKyas_Hero

Fotografia portretowa z Jörgiem Kyasem

Portrety są najczęstszą formą fotograficznego wyrazu. Rzecz wydaje się prosta, ale nadanie zdjęciu portretowemu wyjątkowego charakteru jest jednak dość trudne. Rozmawialiśmy ze znanym fotografem portretowym i Canon Explorerem, Jörgiem Kyasem, o jego pracy nad portretami i o tym, jak łączy osobiste i zawodowe wyzwania fotograficzne.

Sztuka w akcji – Lorenz Holder

Fotograf Lorenz Holder rozpoczął karierę jako półprofesjonalny snowboardzista, jednak poważna kontuzja wykluczyła go z aktywnego uprawiania tej dyscypliny. Wtedy zajął się fotografowaniem sportu. W wywiadzie udzielonym na wyłączność dziennikarzowi CPN Steve'owi Faircloughowi opowiada o swojej pracy, podejściu do fotografowania i zaletach korzystania z lustrzanek cyfrowych EOS i obiektywów EF firmy Canon.

Lorenz-Holder-Snowboarder-Mountain
Still Sea Stephen McNally

Fotografowanie z długim czasem naświetlania ze Stephenem McNally

Fryzjer i entuzjasta użytkowania produktów Canon, Stephen McNally, zajął się fotografią dopiero 8 lat temu. Teraz jego czarno-białe prace wykonywane z wykorzystaniem długiego czasu naświetlania można oglądać na wystawie. Niebywałe tempo rozwoju kariery jak na kogoś, kto opanował sztukę niespiesznego fotografowania.

Canon Explorer Sébastien Devaud

Sébastien Devaud to reżyser i producent filmowy z ponad 16-letnim stażem. Jego największą pasją jest jednak obraz. Zaczynał pod koniec lat 90. od filmowania i postprodukcji reklam oraz teledysków, by później przenieść się do telewizji. Jest znany z tego, że chętnie sięga po współczesne techniki oświetleniowe oraz efekt głębi ostrości. Sébastien wykorzystuje filmowy potencjał lustrzanki cyfrowej EOS 5D Mark II od momentu, gdy ten rewolucyjny model pojawił się na rynku. We wszystkich swoich produkcjach używa pełnej gamy aparatów i obiektywów marki Canon.

Sébastien-Devaud-Tunnel-Bubblecar
Sepia-Station-Nelson- Lourenço

Nelson Lourenço fotografuje „uśmiechnięte dusze”

Urodzony w Lizbonie Nelson Lourenço jest fotografem-amatorem. Ma tytuł magistra inżynierii i ukończone podyplomowe studia marketingowe. Fotografią interesuje się od zawsze. Zainteresowanie przerodziło się w pasję, gdy znajoma pożyczyła mu na weekend swój aparat Canon. Wystarczyło jedno naciśnięcie spustu migawki.

Canon Explorer Quentin Caffier

Canon Explorer Quentin Caffier mieszka w Paryżu, gdzie współpracuje z grupą profesjonalnych artystów w ramach projektu „Five Monkeys Studio”. Zainspirowany twórczością fotografów i filmowców, takich jak Desiree Doiron, Guy Bourdin, David Cronenberg i Wes Anderson, pracuje w branży reklamowej oraz świecie mody. Quentin zorganizował już kilka wystaw w Paryżu (Artcurial, Galerie 13 Sévigné, Glaz’art, Salon des Miroirs). Zapytaliśmy Quentina o wykorzystanie barw w jego pracach i o to, jak praca w studiu pozwala mu uzyskać wyjątkowy styl.

Fauve-Hautot-Quentin-Caffier
Surfer-Samo-Vidic

Fotografia dynamicznych wydarzeń

Urodzony i wychowany w słoweńskiej miejscowości Bled fotograf sportowy Samo Vidic rozpoczął przygodę z amatorską fotografią w wieku 17 lat. Zafascynowany możliwościami różnych aparatów, obiektywów i klisz, szybko zdobywał wiedzę i wkrótce zrozumiał, ze to może być jego wymarzona praca.

Clive Booth (Canon Explorer)

Clive Booth jest fotografem zajmującym się modą, pięknem i portretami, a także filmowcem. Jest znany ze swojego charakterystycznego stylu opartego na selektywnej ostrości w naturalnym, dostępnym, ciągłym i odkrytym oświetleniu, które nadaje jego pracom atmosfery, intymności i eterycznej jakości.

Lifeboat-Portrait-Clive-Booth
Paddling-Johnny-Haglund.jpg

Ujęcie ludzi na fotografii może nadać zdjęciom nową dymnamikę.

Norweski fotograf Johnny Haglund opowiada nam historię powstania jego zdjęć i o tym, jak uwzględnienie ludzi w kompozycji może nadać fotografiom nową dynamikę.

Wasze zdjęcia, nasze ulubione

Obejrzyj wybrane przez nas zdjęcia do Galerii, dotyczące motywu z tego miesiąca: Moje miasto. Każde z nich ukazuje wyjątkową scenę lub niezwykle emocje, ożywiając niezapomniane przeżycie.

Burano-Estelle-Moreau.jpg
Günter-Tolar-Christian-Anderl

Doskonalenie sztuki portretu – Christian Anderl

Christian Anderl (Canon Explorer) to pasjonat muzyki i utalentowany kucharz. To również międzynarodowy fotograf specjalizujący się w portretach. Na jego imponującej liście klientów znajdują się takie marki, jak Red Bull, Ikea i Universal.

Fotograf morskich pejzaży i dynamicznych wydarzeń – Steve Deer

Starszy specjalista ds. reklam Steve Deer traktuje okolice swojego miejsca zamieszkania na półwyspie Wirral w Północno-Zachodniej Anglii jak fotograficzny plac zabaw. W każdy weekend spaceruje po okolicy z aparatem i zawsze próbuje znaleźć obiekty i sytuacje warte sfotografowania lub uchwycić inną perspektywę.

Horse-Beach-Steve-Deer
Gymnast-Eddie-Keogh.JPG

Eddie Keogh

Wielokrotnie nagradzany Eddie Keogh (Canon Explorer) to niezależny fotograf sportowy. Pracował dla krajowych czasopism w Wielkiej Brytanii od 1986 do 2005 roku. Następnie został fotografem kontraktowym agencji Reuters. Swoje pierwsze Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych realizował w wieku 21 lat. Sfotografował osiem piłkarskich Mistrzostw Świata i prawie każdą dyscyplinę sportu.

Uchwyć stale zmieniające się miasta z Beno Saradziciem

Wielokrotnie nagradzany Beno Saradzic to urodzony w Słowenii fotograf i artysta-plastyk, twórca filmów poklatkowych, który odkrywa światy fotografii i filmów poklatkowych.

Beno_Saradzic
Franco-Banfi

„Shooting for sharks” (Fotografowanie rekinów) – Franco Banfi

W tym miesiącu rozmawiamy z Canon Explorerem i zdobywcą wielu nagród - fotografem przyrody Franco Banfim. Opowiada nam o swoim zamiłowaniu do fotografii podwodnej i przeżyciach, jakie towarzyszą próbom wykonania idealnego zdjęcia, gdy wokół pływają żarłacze błękitne.

Jeśli któregokolwiek zdjęcie opublikowane w Galerii Canon lub Canon Showcase budzi Twoje wątpliwości lub zastrzeżenia i chcesz złożyć zażalenie w związku z nim, wyślij wiadomość na adres showcase.gallery@canon-europe.com

Bądź na bieżąco

W następnym wydaniu: Obserwuj świat bez użycia wizjera.

Subskrybuj Newsletter