Witamy w YouConnect

Otrzymuj najnowsze informacje od Canon, korzystaj z krótkich wskazówek i poradników, które pomagają wykorzystywać możliwości produktów Canon, uczestnicz w ciekawych konkursach i czerp inspirację dzięki zdjęciom z naszej wyjątkowej galerii. Nie czekaj – subskrybuj newsletter Canon i bądź na bieżąco!

Promienne spojrzenie na fotografowanie w słabym świetle.

Rozmawiamy z Nige'em Levantermanem, fotografem specjalizującym się w ujęciach miejskich o długiej ekspozycji.

Dowiedz się więcej

Poznaj bliżej fotograficzny świat Canon.

Od ponad 80 lat wspieramy tych, którzy opowiadają historie obrazem. Niewiele osób widziało tyle co Mike Burnhill, nasz specjalista ds. produktów z ponad 11-letnim doświadczeniem. Spotkaliśmy się z Mikiem, aby porozmawiać o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości firmy Canon.

Dowiedz się więcej

Rozpocznij kolejny etap przygody z drukowaniem i w pełni korzystaj z możliwości drukarki.

Od spersonalizowanych pocztówek i dokumentów biurowych po przechowywanie i dzielenie się wpomnieniami – każdy znajdzie coś dla siebie. Dowiedz się, jak możesz oszczędzić czas i pieniądze samodzielnie przygotowując materiały przy pomocy odpowiednio dobranej drukarki.

Dowiedz się więcej

Poznaj Anę Pratas, która poprzez fotografię uwiecznia prawdziwe historie życia rodzinnego.

Ana Pratas jest fotografem rodzinnym. Używa technik dokumentalnych do fotografowania autentycznych chwil. Przeczytaj nasz wywiad i dowiedz się, jak uwiecznia cenne chwile.

Dowiedz się więcej

Poznaj fotografa miejskiego Erika Witsoe, który codziennie uwiecznia codzienność.

Erik Witsoe to fotograf miejski, który w swoim nowym domu – Polsce - utrwala ulotne chwile. Przeczytaj nasz wywiad z Erikiem, aby dowiedzieć się, w jaki sposób codziennie uwiecznia on nowe historie na tych samych ulicach.

Dowiedz się więcej

Ambasador firmy Canon i fotograf sportowy Samo Vidic pokazuje, jak uchwycić momenty pełne akcji.

Kiedy rzuciliśmy wyzwanie członkom parkourowej grupy Storror, aby po raz pierwszy biegali i skakali na różnych kontynentach, Samo Vidic dokumentował każdą chwilę ich przygody. Dowiedz się, jak uchwycić własne miejskie wyczyny dzięki wskazówkom Vidica.

Dowiedz się więcej

Poznaj Mike'a Tsanga specjalizującego się w dynamicznej fotografii kulinarnej.

Uchwycenie ruchu zawsze było pasją Mike'a Tsanga – londyńskiego fotografa kulinarnego. Przeczytaj nasz wywiad z Mikiem i dowiedz się, jak „zamrażając” ruch chwyta ulotne chwile.

Dowiedz się więcej

Poznaj „poszukiwaczy geometrii”, Daniela Ruedę i Annę Devís

Dołącz do nas, gdy rozmawiamy z fotografami architektury, Anną Devís i Danielem Ruedą. Odkryj, co kryje się za ich pomysłowym i abstrakcyjnym sposobem opowiadania historii i jak ich miłość do budynków i podróży zmieniła ich w gwiazdy na Instagramie.

Dowiedz się więcej

Wzmacnianie pozycji kobiet poprzez fotografię

Lensational pokazuje kobietom na całym świecie, jak za pomocą fotografii mogą dokumentować swoje życie i dodatkowo osiągać źródło przychodów. Spotkaliśmy się z założycielką, Bonnie Chiu, aby dowiedzieć się więcej na temat działalności jej organizacji charytatywnej.

Dowiedz się więcej

Wspaniały świat makro, jako efekt zabawy ze skalą

Zobacz, jak fotograf i twórca modeli Simon Carter buduje miniaturowy świat samochodów wyścigowych, aby wyglądał jak prawdziwy. To opowieść o skali, perspektywie i cierpliwości.

Dowiedz się więcej

Na zawsze z nami pozostanie wiedza, którą zdobywamy odkrywając różne zakątki świata.

Rozmawialiśmy z fotografami Andrew i Emily z blogu Along Dusty Roads. Podzielili się z nami wskazówkami dotyczącymi fotografii podróżniczej oraz opowiedzieli o swoich przygodach i planach.

Dowiedz się więcej

Fotografowanie chwil, które zostaną z nami na lata

Wiele najcenniejszych historii spotyka nas w domu. Rozmawialiśmy z fotografem rodzinnym Caroline Holt o tym, jak uwiecznia na zdjęciach piękno rodzin w ich domach.

Dowiedz się więcej

Fotografowanie w słabym świetle

Nadeszła jesień i dni stały się krótsze. Spotkaliśmy się z Catherine Lacey Dodd, aby porozmawiać na temat robienia zdjęć w słabym oświetleniu i o tym, dlaczego portrety to coś więcej niż tylko zdjęcia ludzkich twarzy.

Dowiedz się więcej

Fotografowanie występów muzycznych na żywo z Drew Resslerem (pseudonim Rukes)

Spotkaliśmy się z fotografem festiwali i imprez z elektroniczną muzyką taneczną Drew Resslerem (pseudonim Rukes), by porozmawiać o tym, jak stał się najaktywniejszym twórcą zdjęć festiwalowych, jak zrobić dobre zdjęcie w świetle stroboskopowym i które występy należą do jego ulubionych.

Dowiedz się więcej

Fotograf Jeff Vanderpool przedstawia Ateny z innej perspektywy.

Rozmawialiśmy z Jeffem Vanderpoolem o tym, jak autorski projekt „Sea of City” (Miejskie morze) na zawsze zmienił jego stosunek do Aten.

Dowiedz się więcej

Fotoreporter Jeroen Swolfs

Rozmawialiśmy z Jeroenem Swolfsem, fotoreporterem i zapalonym podróżnikiem, o jego siedmioletniej podróży, podczas której sfotografował każdy kraj na świecie.

Dowiedz się więcej

Fotografia uliczna Emmanuela Cole

– Trzeba się rozgrzać. Tak jak sportowiec. Nie możesz tak po prostu wyjść i zrobić najlepszego zdjęcia dnia! Rozmowa z Emmanuelem Cole'em na temat fotografowania najbardziej ekscentrycznych mieszkańców Londynu i dystopicznego Hongkongu.

Dowiedz się więcej

Fotografowanie dynamicznych wydarzeń z Andriejem Gołowanowem i Siergiejem Kiwrinem.

Andriej Gołowanow i Siergiej Kiwrin, uczestnicy programu Canon Explorer, mówią o swojej zamiłowaniu do fotografii sportowej oraz zaletach pracy zespołowej.

Dowiedz się więcej

Fotografia portretowa z Jörgiem Kyasem

Portrety są najczęstszą formą fotograficznego wyrazu. Rzecz wydaje się prosta, ale nadanie zdjęciu portretowemu wyjątkowego charakteru jest jednak dość trudne. Rozmawialiśmy ze znanym fotografem portretowym i Canon Explorerem, Jörgiem Kyasem, o jego pracy nad portretami i o tym, jak łączy osobiste i zawodowe wyzwania fotograficzne.

Dowiedz się więcej

Sztuka w akcji – Lorenz Holder

Fotograf Lorenz Holder rozpoczął karierę jako półprofesjonalny snowboardzista, jednak poważna kontuzja wykluczyła go z aktywnego uprawiania tej dyscypliny. Wtedy zajął się fotografowaniem sportu. W wywiadzie udzielonym na wyłączność dziennikarzowi CPN Steve'owi Faircloughowi opowiada o swojej pracy, podejściu do fotografowania i zaletach korzystania z lustrzanek cyfrowych EOS i obiektywów EF firmy Canon.

Więcej informacji

Fotografowanie z długim czasem naświetlania ze Stephenem McNally

Fryzjer i entuzjasta użytkowania produktów Canon, Stephen McNally, zajął się fotografią dopiero 8 lat temu. Teraz jego czarno-białe prace wykonywane z wykorzystaniem długiego czasu naświetlania można oglądać na wystawie. Niebywałe tempo rozwoju kariery jak na kogoś, kto opanował sztukę niespiesznego fotografowania.

Więcej informacji

Przemyślane wykorzystanie zimowego światła z Sébastienem Devaud

Sébastien Devaud to reżyser i producent filmowy z ponad 16-letnim stażem. Jego największą pasją jest jednak obraz.

Więcej informacji

Nelson Lourenço fotografuje „uśmiechnięte dusze”

Zobacz, jak Nelson uwiecznia nastrój fotografując ciszę czy uśmiechnięte dusze.

Więcej informacji

Fotografowanie kolorów z Quentinem Caffierem

Canon Explorer Quentin Caffier mieszka w Paryżu, gdzie współpracuje z grupą profesjonalnych artystów w ramach projektu „Five Monkeys Studio”.

Więcej informacji

Fotografia dynamicznych wydarzeń

Urodzony i wychowany w słoweńskiej miejscowości Bled fotograf sportowy Samo Vidic rozpoczął przygodę z amatorską fotografią w wieku 17 lat.

Więcej informacji

Wykorzystanie jesiennego światła

Nadejście jesieni to pojawienie się wielu kolorów i barw. To doskonały moment, aby wziąć aparat i wybrać się na spacer.

Więcej informacji

Clive Booth (Canon Explorer)

Clive Booth jest fotografem zajmującym się modą, pięknem i portretami, a także filmowcem. Jest znany ze swojego charakterystycznego stylu opartego na selektywnej ostrości w naturalnym, dostępnym, ciągłym i odkrytym oświetleniu, które nadaje jego pracom atmosfery, intymności i eterycznej jakości.

Więcej informacji

Wasze zdjęcia, nasze ulubione

Obejrzyj wybrane przez nas zdjęcia do Galerii, które dotyczą motywu przewodniego tego miesiąca: Moje miasto. Każde z nich ukazuje wyjątkową scenę lub niezwykle emocje, ożywiając niezapomniane przeżycie.

Więcej informacji

Ujęcie ludzi w kompozycji zdjęcia nadaje nową dynamikę

Norweski fotograf Johnny Haglund zawsze pasjonował się dzikimi, odosobnionymi i mistycznymi miejscami. Po uzyskaniu dyplomu inżyniera szybko zrozumiał, że „nie jest stworzony do pracy w czterech ścianach.

Więcej informacji

Doskonalenie sztuki portretu – Christian Anderl

Więcej informacji

Najważniejsze jest wyczucie czasu – Eddie Keogh

Więcej informacji

Fotograf morskich pejzaży i dynamicznych wydarzeń – Steve Deer

Więcej informacji

„Shooting for sharks” (Fotografowanie rekinów) – Franco Banfi

Canon Explorer i wielokrotnie nagradzany fotograf przyrody Franco Banfi opowiada nam o swoim zamiłowaniu do fotografii podwodnej i przeżyciach, jakie towarzyszą próbom wykonania idealnego zdjęcia, gdy wokół pływają żarłacze błękitne.

Więcej informacji

Fotografia abstrakcyjna

Więcej informacji

Strefa wiedzy

W pełni wykorzystuj możliwości produktów korzystając z najlepszych poradników z dziedziny fotografii

Lepsze zdjęcia portretowe

Więcej informacji

Doskonalenie umiejętności fotografowania dynamicznych wydarzeń

Więcej informacji

Zbliżenie

Makrofotografia to idealne zajęcie dla fotografa w miesiącach zimowych i jesiennych. Z tej techniki można korzystać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, gdy dni są krótsze, a pogoda mniej przewidywalna.

Więcej informacji

Przyroda

Jednym z kluczy do uzyskiwania doskonałych zdjęć przyrody jest zrozumienie zachowania zwierząt i użycie sprzętu odpowiednio dobranego do okoliczności i pożądanych efektów.

Więcej informacji

Fotografowanie dynamicznych wydarzeń

Więcej informacji

Uchwycenie ruchu

Więcej informacji

Uchwyć stale zmieniające się miasta z Beno Saradziciem

Więcej informacji

Mój profil

More info

Bądź na bieżąco

W następnym wydaniu: Obserwuj świat bez wizjera

Subskrybuj Newsletter