Zdjęcia jak dzieła sztuki –prezentacja prac Marcina Jamkowskiego na stoisku Canon

Jedną z atrakcji przygotowanych dla osób odwiedzających stoisko firmy Canon była wystawa wybranych prac Marcina Jamkowskiego z kolekcji „Terytoria”, przygotowanej wspólnie z Marzeną Hmielewicz.

Zdjęcia, które można było oglądać podczas targów, pochodzą z licznych wypraw autora, członka elitarnej grupy Canon Explorers. Przedstawiają pustynie Sudanu i Omanu, dżungle Rwandy i lody Grenlandii, jak również rodzime krajobrazy Puszczy Kampinoskiej.

Wspólnym mianownikiem wszystkich prezentowanych fotografii jest wyjątkowa dbałość o szczegół, odpowiednie światło oraz kruchość chwili – co jednocześnie przekłada się na niezwykle wysokie wymagania w dziedzinie odwzorowania i druku. 6 lutego Marcin Jamkowski był obecny na stoisku Canona, gdzie opowiadał m.in. o swoich doświadczeniach związanych z drukowaniem fotografii wielkoformatowej.
Wszystkie fotografie, które można było obejrzeć na stoisku Canon podczas RemaDays 2014 zostały wydrukowane na płótnie Canon Waterproof Canvas 320g/m2 przy użyciu 12-kolorowego plotera Canon iPF8400.

- Współpraca z Marzeną i Marcinem to dla nas wspaniałe doświadczenie. Udało nam się połączyć prawdziwy talent fotograficzny z zaawansowaną technologią obrazowania Canon, co dało niesamowity efekt w postaci pięknych zdjęć. Dzięki ploterom Canon udało się oddać charakter i szczegóły każdego zdjęcia, na których tak bardzo zależało twórcom. To cudowne fotografie, które po wydrukowaniu stały się dziełami sztuki – mówi Rafał Osiekowicz z Canon Polska.

Fotografia Marzeny Hmielewicz i Marcina Jamkowskiego