Studia przypadku (case study)

ProfiLab rozszerza park maszynowy o kolejny Canon ploter UV najnowszej generacji - Océ Arizona 660 XT

ProfiLab jest firmą stworzoną z myślą o kompleksowej obsłudze zawodowych fotografów, agencji reklamowych i wielu firm korzystających z najwyższej jakości techniki obrazowania, zajmujących się szeroko pojętą fotografią i reklamą, projektowaniem stoisk targowych i wystrojem wnętrz. Firma istnieje od 1993 roku. ProfiLab to uznana marka, realizująca największe i najbardziej wymagające zlecenia z całego świata.

Wyzwania biznesowe

Na początku działalności ProfiLab oferował usługi powiększania zdjęć, wywoływania slajdów czy wykonywania wystaw fotograficznych. W miarę upływu czasu okazało się, że rynek fotograficzny dynamicznie się zmienia i ewoluuje w kierunku przetwarzania obrazu również metodami poligraficznymi. - Był to moment, w którym zweryfikowaliśmy zakres oferowanych usług i podjęliśmy działania związane z rozszerzeniem portfolio. Właśnie wtedy podjęliśmy decyzję o zaangażowaniu w działalność poligraficzną – mówi Ryszard Twarowski, prezes zarządu ProfiLab.

W związku ze zmianami rynku oraz potrzebą zaoferowania wiodących w branży rozwiązań, ProfiLab szuka urządzeń, które nie tylko zapewniają doskonałą jakość tworzonych materiałów, ale również pozwalają przedstawić konkurencyjną ofertę na stale powiększającym się rynku usług poligraficznych. Firma nieustannie rozwija swoją działalność, proponując usługi dla profesjonalnych fotografów, w tym realizację wydruków, powiększeń, skanowania, archiwizację zdjęć, laminowanie i wiele innych usług. W ub. roku ProfiLab zakupił pierwszy produkt firmy Océ – ploter Océ Arizona 550GT. O wyborze rozwiązania nowego dostawcy zadecydowały liczne korzyści, których nie gwarantowali inni producenci. ProfiLab docenił przede wszystkim jakość wydruków oraz prędkość drukowania, co w prosty sposób przełożyło się na rentowność biznesu. – Warto dodać, że obsługa posprzedażna, doradztwo i serwis także stały na najwyższym poziomie, co w konsekwencji zaowocowało zakupem nowego urządzenia serii Arizona. – dodaje Ryszard Twarowski z ProfiLab.

Zastosowane rozwiązanie

Rok później, ProfiLab ponownie poszukiwał narzędzia, które odpowiedziałoby na stojące przed firmą nowe wyzwania biznesowe. Firma ponownie zdecydowała się na zakup plotera Arizona – tym razem wybór padł na najnowszy model Océ Arizona 660 XT. Kluczowym argumentem przesądzającym o wyborze była jakość produktu, która umożliwia tworzenie konkurencyjnych na rynku materiałów spełniających najwyższe standardy przy zachowaniu akceptowalnej ceny. - Nasi klienci oczekują perfekcyjnej jakości wydruków. Nie zmienia się to od lat. ProfiLab zawsze był i jest gwarancją najwyższej jakości obrazowania. Większość naszych zamówień pochodzi od klientów biznesowych - są to zazwyczaj duże firmy, agencje reklamowe oraz działy marketingu. Świadcząc usługę takim podmiotom musimy mieć pewność uzyskania wydruków o najwyższej i bezkompromisowej jakości. Wybór technologii Canon daje nam taką gwarancję. – mówi Ryszard Twarowski.

Wpływ na decyzję miały także walory użytkowe rozwiązania – ProfiLab doskonale znają rynek ploterów w Polsce. Model Océ Arizona 660 XT to najmniejsza i najlżejsza maszyna na rynku w stosunku do możliwości, co przy kosztach wynajmu powierzchni użytkowej oraz poręczności produkcji ma kolosalne znaczenie. – dodaje Ryszard Twarowski.

Dodatkowym argumentem za współpracą z firmą Canon była doskonała dotychczasowa współpraca z działem handlowym OCE Polska i wysoki poziom serwisu posprzedażowego jak również wcześniejsze doświadczenia z urządzeniami serii Océ Arizona.

Modele z serii Océ Arizona 660 XT oferują sześć niezależnych kanałów atramentu, co pozwala na skonfigurowanie dwóch dodatkowych kanałów pod kątem zwiększania szybkości druku poprzez dodanie atramentu turkusowego (cyan) i purpurowego (magenta), znanych jako CM2. Możliwe jest również zastosowanie bardziej dekoracyjnych elementów, takich jak lakier bezbarwny albo biały atrament. – Urządzenie Océ Arizona 660 XT zainstalowane w ProfiLab jest pierwszym wdrożeniem tego rozwiązania w Polsce i jednym z pierwszych na świecie. W ProfiLabie pojawiło sie zaraz po światowej premierze na targach poligrafii wielkoformatowej FESPA w Londynie pod koniec czerwca br. W przypadku naszego klienta jest to już drugi zakupiony model Arizony. Świadczy to nie tylko o satysfakcjonujących wynikach osiągniętych przez klienta, lecz także o tym, że urządzenie świetnie wpisuje się w indywidualne potrzeby związane zarówno z drukiem, jak i innymi przedsięwzięciami podejmowanymi przez ProfiLab. – komentuje Rafał Osiekowicz w Canon Polska.

Korzyści z wdrożenia rozwiązania Océ Arizona 660 XT w ProfiLab:

  • wyższa prędkość drukowania, przekładająca się na rentowność biznesu,
  • możliwość tworzenia nie tylko wydruków ale i produktów
  • możliwość zadrukowywania podłoży sztywnych o nieregularnej powierzchni i materiałów elastycznych z roli oraz opcja drukowania kolorem białym,
  • niezawodność, zaawansowana technologia oraz wydajność druku,
  • wsparcie merytoryczne ze strony specjalistów Canon i oferowany serwis posprzedażowy.

Skrócony opis projektu w firmie ProfiLab:

Profil firmy: firma ProfiLab istnieje od 1993 r. i koncentruje się na kompleksowej obsłudze zawodowych fotografów, agencji reklamowych i wielu firm korzystających z najwyższej jakości techniki obrazowania, zajmujących się szeroko pojętą fotografią i reklamą, projektowaniem stoisk targowych i wystrojem wnętrz.

Potrzeba biznesowa: odpowiedź na stale rosnące i zmieniające się potrzeby biznesowe. Realizacja rosnącej liczby zamówień od klientów przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości wydruków.

Cele projektu:
• Optymalizacja kosztów produkcji i zarządzania drukiem z uwzględnieniem specyficznych potrzeb firmy i poszczególnych klientów.
• Kompleksowe wsparcie procesów druku w firmie ProfiLab.
• Uzyskanie wysokiej jakości materiałów drukowanych przy jednoczesnej kontroli kosztów produkcji.
• Zaoferowanie unikatowych materiałów reklamowych, niemożliwych do uzyskania dotychczasowymi metodami
• Zastosowane rozwiązanie:
• Urządzenia: Océ Arizona 660 XT

Efekty przeprowadzonych działań:
• Większa efektywność i skuteczniejsza organizacja procesu produkcji.
• Otrzymywanie wydruków wysokiej jakości przy akceptowalnej cenie.
• Szybkie wsparcie serwisowe urządzeń dzięki dedykowanemu zespołowi Canon.

Znaczenie druku: Clive Booth