Podróże z Canonem – RemaDays Warsaw 2014

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw, które odbyły się w dniach 5-7 lutego br. w Warszawie, firma Canon zaprosiła swoich gości w ciekawą podróż po świecie nowoczesnych technologii, prezentując na żywo działanie innowacyjnych urządzeń do druku reklamowego i ekspozycyjnego - drukarki Canon iPF 6450, Canon iPF 8400, Océ ColorWave 650 oraz ploter Océ Arizona 480 GT. Dodatkową atrakcją była wyprawa w odległe zakątki globu – na pustynie Sudanu i Omanu, do dżungli Rwandy, na lody Grenlandii, a także do rodzimej Puszczy Kampinoskiej - śladami Marzeny Hmielewicz i Marcina Jamkowskiego, których wybrane fotografie z kolekcji „Terytoria” - wydrukowane na urządzeniu Canon iPF 8400 - zostały zaprezentowane na stoisku Canon. Trafiły one również do drukowanych na miejscu fotoalbumów. Przygotowany program znalazł wielu entuzjastów, czego dowodem były tłumy gości odwiedzające stoisko firmy podczas targów.

Targi RemaDays to obecnie największe wydarzenie branży reklamowej w naszej części Europy. Od wielu lat prezentowane są tu innowacyjne rozwiązania dla tego sektora, ale także - w coraz szerszym zakresie - również dla branży poligraficznej. Dlatego nie mogło na nim zabraknąć firmy Canon, która posiada rozwiązania dla jednej i drugiej grupy klientów. Decydując się na udział w tym wydarzeniu chcieliśmy z jednej strony zainteresować gości naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami, z drugiej zaś zależało nam na prezentacji ich zastosowań – także na polu sztuki. Stąd pomysł, by zaprosić Marcina Jamkowskiego, fotografa, członka elitarnej grupy Canon Explorers. Przez cały okres trwania targów goście mogli podziwiać niektóre prace tego artysty oraz współautorki projektu „Terytoria” – Marzeny Hmielewicz. Były one wydrukowane na urządzeniach Canon, co pozwoliło na ukazanie imponujących możliwości zastosowanych technologii obrazowania – mówi Rafał Osiekowicz, dyrektor marketingu w dziale rozwiązań wielkoformatowych.

Prace, o których mowa, wydrukowane były na płótnie Canon Waterproof Canvas 320g/m2 przy użyciu 12-kolorowego plotera Canon iPF8400. Do złudzenia – co potwierdzali goście odwiedzający stoisko firmy Canon – przypominały, zgodnie z założeniem artystów, obrazy namalowane farbami. „Terytoria” to nasz autorski projekt – mówi Marcin Jamkowski. - Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było spojrzenie na fotografię z innej perspektywy i dostrzeżenie w niej nowych wartości. Szukaliśmy dla swoich obrazów nowych funkcji, właśnie tytułowych „terytoriów”, odchodząc od pośpiechu, który zazwyczaj towarzyszy fotografii prasowej czy bylejakości, jaką można obserwować na co dzień w przypadku zdjęć wrzucanych chociażby na portalespołecznościowe. Wspólnym mianownikiem wszystkich prezentowanych przez nas fotografii była ogromna dbałość o szczegół, światło i moment, ale także doskonały wydruk. Stąd naszym partnerem w tym przedsięwzięciu musiał być dostawca najwyższej jakości technologii obrazowania. Po testach, jakie początkowo przeprowadziliśmy okazało się, że dopiero firmie Canon udało się spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Projekt okazał się sukcesem i cieszymy się, że niektóre prace mogliśmy zaprezentować jeszcze szerszej publiczności”.
Drukarki zaprezentowane podczas RemaDays Warsaw 2014 – wspomniana wyżej Canon iPF 8400 oraz Canon iPF 6450 - to produkty należące do nagradzanej serii urządzeń wielkoformatowych imagePROGRAF. Są one wyposażone w innowacyjny 12-kolorowy system atramentów pigmentowych LUCIA EX z technologią przetwarzania obrazu. Doskonale sprawdzają się w zastosowaniach właśnie m.in. z zakresu fotografii, oferując szeroką gamę kolorów, płynne stopniowanie odcieni, redukcję efektu brązowienia i wysoką odporność wydruków na zarysowania. Zaletą tych urządzeń jest również wbudowany dysk twardy o pojemności 250 GB oraz oprogramowanie do zarządzania kosztami, umożliwiające użytkownikom monitorowanie ponoszonych nakładów i obliczanie zwrotu z inwestycji.

Przez cały okres trwania targów odwiedzający stoisko firmy Canon mogli nie tylko podziwiać wydruki przygotowane na tych maszynach, ale także prześledzić cały proces produkcji fotoalbumów – od przygotowania pliku, poprzez druk, a kończąc na twardej oprawie. Prezentację przygotowała goszcząca na stoisku firma Fastbind. Warto dodać, że Canon zaprezentował na targach RemaDays także urządzenie Océ Arizona 480 GT – znany, ceniony i nagradzany płaski ploter, zapewniający niemal fotograficzną jakość obrazu na sztywnych i elastycznych podłożach. Sprawdza się on we wszelkich zastosowaniach z zakresu grafiki reklamowej. Umożliwia realizację kompleksowych kampanii wykorzystujących różne nośniki, takie jak dekoracje, bannery, reklamy na wystawy sklepowe czy reklamy podświetlane. Również to urządzenie cieszyło się zainteresowaniem odwiedzających stoisko firmy Canon.

Cieszy nas fakt, że wszystkie nasze propozycje zostały ciepło przyjęte przez naszych gości. Dodatkowo dla wielu z nich stały się inspiracją na rozwój biznesu, co jak mamy nadzieję, zaowocuje inwestycjami w nowe rozwiązania. Canon ma w tym zakresie bogatą ofertę, więc zapraszamy do kontaktu” – podsumowuje Rafał Osiekowicz.

Fotografia Marzeny Hmielewicz i Marcina Jamkowskiego