Jakość, szybkość, oszczędność

Jakość, szybkość, oszczędność

Canon to wiodący producent rozwiązań do druku wielkoformatowego. Przejęcie firmy Océ, która była liderem w zakresie produkcji ploterów do użytku profesjonalnego spowodowało, że Canon posiada najbogatszą ofertę zaawansowanych ploterów dla różnych branż. Drukarki imagePROGRAF znajdują uznanie klientów ze względu na bardzo wysoką prędkość druku połączoną z doskonałą jakością. Niezależne badania i testy wskazują, że urządzania w portfolio Canon to jedne z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Za jakość druku w urządzeniach odpowiedzialne są stosowane w nich głowice, które posiadają największą na rynku gęstość dysz. Dzięki temu urządzenia z serii imagePROGRAF są w stanie drukować bardzo szybko przy zachowaniu najwyższej jakości wydruku. Dowiodły tego między innymi testy przeprowadzone w maju 2013 na modelu iPF 8400 przez niezależną firmę badawczą Buyers' Lab Inc. (BLI). (link do testu)

Rozwiązania do fotografii

Drukarki Canona idealnie sprawdzają się także w przypadku druku fotograficznego. Przy użyciu 12-kolorowego systemu atramentów LUCIA EX można uzyskać najgłębsze, najpełniejsze i najżywsze kolory. Głębia czerni pozwala natomiast na uzyskanie niezrównanej subtelności szczegółów w najciemniejszych obszarach obrazu. Testy BLI dla drukarek iPF8400 iPF6450 i wykazały, że gama kolorów w przypadku obu maszyn jest od 7% do 8% szersza niż u produktów konkurencji. (link do testu)

Niezawodność godna polecenia

O niezawodności urządzeń marki Canon świadczy fakt, że 90% klientów firmy poleciłoby drukarki Canona swoim znajomym. Dane zostały zebrane na podstawie ankiety przeprowadzanej po wizytach serwisowych TNS NIPO za cały rok 2012 na próbie prawie 30 000 osób. Na dobrą ocenę wpłyną nowatorski system wykrywania i kompensacji niedziałających dysz, który zwiększa niezawodność i efektywność oraz zmniejsza straty. Dodatkowym atutem drukarek Canon jest możliwość wymiany zbiorników z atramentem podczas pracy urządzenia co zapewnia ciągłość druku.

O 30% mniejsze zużycie tuszy

Koszty druku to nie tylko zakup drukarki ale także materiałów eksploatacyjnych. Wydruki muszą charakteryzować się bardzo żywymi kolorami i dużą trwałością, dlatego producenci stawiają na wysoką jakość oferowanych tuszy. Model iPF 6450 pozwala oszczędzić nawet do 31% barwników w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań o czym świadczą testy BLI. Drukując miesięcznie 200 metrów wydruku możemy zaoszczędzić nawet 10 000 złotych na samym tuszu rocznie. (dane na podstawie raportu BLI z maja 2013 r.)

O Buyers' Lab Inc (BLI)

BLI to niezależna firma badawcza, testująca produkty z branży przetwarzania obrazu takie jak kopiarki, drukarki, skanery, urządzenia wielofunkcyjne (MFP) i oprogramowanie. Każdego roku pracownicy BLI dostarczają setki raportów i testów porównawczych dla stale rozwijającego się rynku.

Znaczenie druku: Clive Booth