Plotery Canon zgarniają prestiżowe nagrody

Firma badawcza Buyers Laboratory Inc. (BLI) po raz kolejny doceniła produkty Canon do druku wielkoformatowego. Seria Canon imagePROGRAF otrzymała tytuł Linii Roku 2014 w kategorii drukarek wielkoformatowych do produkcji grafiki artystycznej (Wide-Format Graphic Arts Printer Line of the Year). Wyróżnione zostały także trzy urządzenia imagePROGRAF iPF6400S, iPF8400S i iPF765 MFP M40, które otrzymały nagrody BLI Winter 2014 „Pick” w kategorii urządzeń wielkoformatowych. W ubiegłym roku nagrodę „Pick” otrzymał Canon imagePROGRAF iPF6450.

Nagroda BLI to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży druku wielkoformatowego. Każdy produkt badany jest pod kątem niezawodności, jakości obrazu, łatwości użytkowania, zarządzania kolorami, wydajności i opcji łączności. Rygorystyczne testy trwają średnio dwa miesiące, a urządzenia przez cały ten okres pracują praktycznie non stop przy maksymalnym obciążeniu. W ten sposób sprawdzana jest wytrzymałość i niezawodność urządzeń w trakcie całego cyklu życia produktu.

Yuichi Miyano, Dyrektor ds. rozwiązań wielkoformatowych w Canon Europe, powiedział: “Seria drukarek Canon imagePROGRAF jest znana ze swojej wysokiej efektywności, niezawodności, spójności kolorów i wydajności. Produkty z tej linii w pełni nadają się do realizowania częstych i wysokonakładowych zadań, spełniając przy tym najwyższe standardy. To zaszczyt, że nasze urządzenia zostały docenione za możliwości, jakie otwierają przed użytkownikiem”.

Nagroda dla linii produktowej imagePROGRAF to potwierdzenie, że produkty Canon są najlepsze w swojej klasie. BLI doceniło modele iPF6400S i iPF8400S między innymi za łatwość w zarządzaniu kolorami przy użyciu oprogramowania Colour Calibration Management Control oraz zachowanie spójności i stabilności kolorów na wielu różnych urządzeniach, co możliwe jest dzięki wykorzystaniu spektrofotometru SU-21. Recenzenci z BLI docenili także innowacyjny system rezerwowych zbiorników na atramenty, który umożliwia uzupełnianie tuszy w trakcie pracy drukarek. Wszystkie testowane urządzenia z serii imagePROGRAF należą do najszybszych w swojej klasie.

Urządzenie wielofunkcyjne Canon imagePROGRAF iPF765 MFP M40 zostało docenione za niezwykłą łatwość w użytkowaniu przy wykorzystaniu oprogramowania The SmartWorks. „To oczywiste, że Canon pomyślał o użytkownikach końcowych, gdy projektował ten system” – skomentował Joe Tischner, analityk drukarek wielkoformatowych z BLI. Jak większość urządzeń z serii imagePROGRAF, Canon iPF765 wyposażony jest w system wymiany tuszy w trakcie pracy. Drukarka charakteryzuje się także bardzo dobrym odwzorowanie kolorów w tym szarości, zarówno przy drukowaniu, jak i kopiowaniu.

iPF8400SE - raport z testu niestandardowego

iPF6400SE - raport z testu niestandardowego