Rewolucja na rynku druku plakatów

Firma Canon wprowadził do sprzedaży dwa 6-kolorowe wielkoformatowe modele imagePROGRAF – 24-calowy iPF6400SE oraz 44-calowy 8400SE. Urządzenia przeznaczone są do łatwej, samodzielnej produkcji plakatów i materiałów sklepowych (POS) i uzupełniają ofertę 5-kolorowych modeli CAD z atramentami barwnikowymi oraz 8- i 12-kolorowych modeli do druku fotograficznego i produkcyjnego. Zostały stworzone przede wszystkim z myślą o klientach z branży detalicznej i hotelarsko-restauracyjnej.

Niskie koszty, błyskawiczny druk

Nowe drukarki, 24-calowa imagePROGRAF iPF6400SE i 44-calowa iPF8400SE wyróżnia szybkość i wydajność (Speed i Economy). Zostały zaprojektowane pod kątem funkcji istotnych podczas samodzielnego druku plakatów i materiałów sklepowych. W „trybie szybkim” urządzenia mogą wydrukować plakat formatu A1 na papierze powlekanym w zaledwie minutę. Ich zakup wiąże się z niskimi kosztami inwestycji i eksploatacji, ponieważ opracowano je specjalnie z myślą o użytkownikach potrzebujących prostych i skutecznych rozwiązań.

Kluczową cechą nowych modeli jest 6-kolorowy zestaw atramentów LUCIA-EX, który wykorzystuje atramenty pigmentowe, a nie barwnikowe, co wpływa na trwałość wydrukowanych obrazów i pozwala na korzystanie z szerszej gamy nośników. Dzięki dołączeniu barwy czerwonej do 6-kolorowego zestawu (magenta, cyan, żółty, czarny, czarny matowy i czerwony) drukarki mogą produkować przykuwające wzrok grafiki z żywymi odcieniami czerwonymi i pomarańczowymi, które często pojawiają się na plakatach i materiałach POS.

Zarówno iPF6400SE, jak i iPF8400SE oferują też większe, opcjonalne zbiorniki z atramentem (odpowiednio 300 i 700 ml, oprócz standardowych zbiorników o pojemności odpowiedni 130 i 330 ml) i ograniczają przestoje dzięki zbiornikowi podrzędnemu, który umożliwia nieprzerwany druk podczas wymiany atramentu (tzw. „hot swap”).

Kompaktowa konstrukcja maszyn to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy dysponują zwykle ograniczoną ilością miejsca. iPF6400SE zajmuje powierzchnię mniejszą o niemal 20 proc., niż modele imagePROGRAF iPF6400 lub iPF6400S.

Aby maksymalnie ułatwić korzystanie z maszyn, zwłaszcza początkującym użytkownikom, dołączono do nich dodatkowe oprogramowanie, wtyczkę do pakietu Microsoft Office oraz aplikację PosterArtist Lite. Pozwala ona projektować plakaty w czterech prostych krokach. Standardowo dołączane jest również oprogramowanie Direct Print & Share, które usprawnia przepływ pracy poprzez uproszczenie procesu druku oraz współdzielenie plików za pośrednictwem chmury.

Na rynku korporacyjnym, detalicznym i hotelarsko-restauracyjnym widać rosnący popyt na drukarki wielkoformatowe, które pozwalają użytkownikom na samodzielną, niedrogą produkcję plakatów dobrej jakości, a przez to ograniczają zależność od zewnętrznych wykonawców i umożliwiają zachowanie pełnej kontroli nad drukiem — powiedział Yuichi Miyano, dyrektor ds. rozwiązań wielkoformatowych, Canon Europe. — Łatwe w użyciu urządzenia imagePROGRAF iPF6400SE i iPF8400SE uwzględniają te potrzeby, ponieważ umożliwiają ekonomiczny druk przykuwających uwagę materiałów za każdym razem, kiedy tylko są one potrzebne do nowych promocji”.

Panorama wielkoformatowa

Case Study: Latent Light

Znaczenie druku: Clive Booth