baner

Zwycięzcy II edycji konkursu

Konkurs indywidualny (Młodzież, 18-26 lat)

Miejsce 1: Bogusław Zdanowski za videocast pod tytułem „Moje Życie”
za odważne pokazanie prawdy i znalezienie pozytywów w ciężkich chwilach. Film przykuwa uwagę swoją szczerością. Na uwagę zasługuję też koncepcja wizualna filmu i konsekwencja w jej stosowaniu.

Miejsce 2: Kamil Wędzicha za videocast pod tytułem „B O X I N G”
za doskonałe zdjęcia i niebanalną formę ich przedstawienia. Autorowi udało się zabrać nas na ring bokserski.

Nagroda specjalna od „Reżysera życia” Daniela Rusina: Tomasz Kwiatkowski za videocast pod tytułem „Wyzwolenie”
za kreatywność i wartość przekazu - więcej.

Wyróżnienia dla:
• Danieli Radeckiej za film „18,5”, za wrażliwość estetyczną i muzyczną oraz odwagę po obu stronach kamery. Piękna muzyka, piękne obrazki, piękna bohaterka, piękny głos, piękne wszystko. Oryginalna forma dokumentalnego teledysku.
• Natalii Zyber za film „SKŁOT”, za zwrócenie uwagi na trudny problem bezdomności. Trzeba wrażliwości i śmiałości by tak blisko poznać zwykle pomijanych i niezauważanych ludzi. Brawo!
• Remigiusza Borejko za film „Społecznie Skuteczni”, za pokazanie jasnej strony życia i ludzi, którzy potrafią dzielić się dobrem. Dobre zdjęcia i realizacja. Pozytywny temat wart naśladowania.

Wyróżnienie od Andrzeja Szypulskiego dla Pauliny Piórkowskiej za materiał „Łobalanky”
Interesujący i sprawiający uśmiech na twarzy obrazek wiejskiej 'trochę nudnej' rzeczywistości. Całość zamknięta fajną klamrą disco polo. Jestem bardzo na tak – powiedział Andrzej „Stasiu” Szypulski.

Konkurs dla grup (Uczniowie, 13-19 lat)

Miejsce 1: uczniowie Społecznego Gimnazjum nr 20 w Warszawie za film pt. „Kwiaty Ochoty”.
za kreatywny pomysł na połączenie historii ze współczesnością. Wielkie brawa za wykorzystanie inscenizowanych fotografii.

Miejsce 2: uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu za materiał pt. „Zwierzęta to nie zabawki”.
za świetne opanowanie trudnej techniki animacyjnej i zwrócenie uwagi na poważny problem społeczny. Gratulujemy wytrwałości w dążeniu do celu, bo animacja wymaga dużo cierpliwości i klarowności pomysłu.

Miejsce 3: uczniowie Gimnazjum nr 12 im. Górniczego Stanu w Rybniku za film pt. „Przebudzenie”.
za odwagę w pokazaniu trudnego problemu uzależnienia od gier wśród młodych ludzi. To jasna i czytelna opowieść, dobrze zrealizowana i zmontowana.

Wyróżniono:
• Gimnazjum Integracyjne im. Adama Mickiewicza w Łobzie za film pt. „Aero 30 z 1939”, za odnalezienie nietuzinkowego tematu na film w swoim najbliższym otoczeniu. Piękne zdjęcia samochodu, dobrze poprowadzona opowieść.
• Zespół Szkół nr 1 imienia Melchiora Wańkowicza w Błoniu pt. „Babcia Kolejowa”, za wrażliwość na wielką historię i chęć poznania drugiego człowieka. W pamięci zostanie nam wypowiedź bohaterki o tym, dlaczego czuje się jak królowa.
• Gimnazjum nr 23 im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy za materiał pt. „Danka”, za pokazanie pogody życia i siły oddziaływania pozytywnego przykładu. Dobre zdjęcia i sprawny montaż.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie Gratulujemy!

Zobacz Laureatów I edycji