Najlepsze reportaże zdjęciowe - Galeria (Edycja 2018)

Prace nagrodzone w IV Edycji konkursu (2018) w kategorii Najlepszy reportaż zdjęciowy.
Powrót do prezentacji prac wszystkich Laureatów konkursu 2018 roku >>>


"Edukacja w każdym wieku" - Miejsce II

Laura Rachela Kieroń, Czyże

Autorka patrzy młodym okiem na ludzi w jesieni ich życia i pokazuje wysiłek i radość jaką daje im nauka czegoś nowego. Panie 60+ uczą się obsługi komputerów. Brawo za odwagę wejścia do obcej przestrzeni i nawiązania nici relacji ze starszymi kobietami.  Chciałoby się zobaczyć więcej, zbliżyć do jednej z bohaterek.

Edukacja w każdym wieku


Edukacja w każdym wieku


Edukacja w każdym wieku


Edukacja w każdym wieku


„Good Life” - Miejsce III

Aleksandra Kucia, Olkusz

Bohaterką reportażu jest 87-letnia babcia Ula. Matka czwórki dzieci, babcia dwunastu wnucząt i prababka czwórki prawnucząt, która cieszy się dobrym zdrowiem. Nagroda za piękne zdjęcia, pokazujące bliską sobie osobe z wielką dozą ciepła i miłości. Zachęcamy do pokazywania odrobinę więcej historii w serii zdjęć.

Good Life


Good Life


Good Life


Good Life


Good Life


Good Life


Good Life


Najlepsze zdjęcie w temacie SDG - Galeria (Edycja 2018)

Konkurs fotograficzny dla młodzieży na jedno zdjęcie związane z celami zrównoważonego rozwoju.

NAGRODA GŁÓWNA

"Z pasją przez świat" 

Jakub Próchniak, Białystok, lat 17

Autor wykonał zdjęcie podczas spaceru po Tykocinie. To może być piękny przykład łączenia pracy i pasji. Samo zdjęcie doskonałej jakości przyciąga nasz wzrok hipnotyzującym spojrzeniem mężczyzny. Gratulujemy!

Fot. Jakub Próchniak

WYRÓŻNIENIA

Fot. Violetta Lis

„O tym się NIE mówi...”

Violetta Lis, Zielona Góra, lat 18

Jak informuje nas autorka - rocznie w Polsce 7-8 tysięcy ludzi odbiera sobie życie, a 3-4 tysiące traci je na drogach. Przestroga, przypomnienie co w życiu ważne…niezależnie od intencji zdjęcie porusza

Fot. Dominika Kozłowska

„Bez pracy nie potrafi żyć”

Dominika Kozłowska, Częstochowa, lat 15

Bohaterem zdjęcia są 89-letni dziadek autorki z babcią. To właściciele ciastkarni, którzy nie potrafią żyć bez pracy. Robić to co się kocha to wielkie szczęście. Emocje zostały bardzo ładnie przekazane na fotografii

Fot. Karolina Martela

„Moja Wolność”

Karolina Martela, Radomsko, lat 17

„Obecnie ludzie mogą wyglądać jak chcą  i mogą robić co chcą. Nie ponoszą za to żadnej kary. Powinniśmy być dumni z takiej wolności” – mówi autorka. Tę wolność widać w całej palecie barw na zdjęciu.


Fot. Olga Ormańczyk

„Miłość”

Olga Ormańczyk , Zawiercie, lat 18

„Harmonię i zgodę uda nam się osiągnąć tylko na podstawie zrozumienia i partnerstwa, równość oznacza wolność, a miłość jest idealnym przykładem współpracy dwóch osób.” – twierdzi autorka. Nic dodać, nic ująć. Równość płci jest niezwykle istotna właśnie w związkach. Mistrzowska fotografia.

Fot. Mikołaj Mierzwa

„Więcej niż potrzeba”

Mikołaj Mierzwa, Brodnica, lat 18

W pięknym kadrze autor porusza problem nadmiernej produkcji i konsumpcji. „Bierzmy tyle ile nam potrzeba. Nadprodukcja to czyste marnotrawstwo, bądźmy odpowiedzialni.” – mówi. Zdjęcie uspokaja, przynosi ukojenie w tym pędzącym świecie.


Fot. Marcel Tetela

„Współczesna młodzież z grupą krwi przeszłość”

Marcel Tetela, Sosnowiec, lat 18

Jak informuje autor zdjęcie pokazuje współczesną młodzież, która jednak swoją duszą należy do wcześniejszej epoki. Dalej walczy o wolność i równość między ludźmi. Ale czy to rzeczywiście problemy z przeszłości? Młodzież nadal ma o co walczyć i cieszy nas fakt, że nie jest im wszystko jedno. Efektowna fotografia!

Fot. Kamila Treder

„Wycieczka nad morze”

Kamila Treder, Bolszewo, lat 17

Jedyne zdjęcie, które pokazuje tak ważny dla Polski aspekt czystej energii. Zdjęcie jednak nie jest nudnym obrazem elektrowni wiatrowej. Na pierwszym planie widzimy radosne dzieciaki uprawiające sport, a dopiero w tle pojawia się farma wiatraków. Taki właśnie krajobraz ma wspomagać nasze codzienne ekologiczne i zdrowe życie. Oby więcej takich pięknych obrazów w naszym kraju.

Fot. Michał Ampuła

„Nasz wspólny świat”

Michał Ampuła, Gorzów Wielkopolski, lat 18

Na zdjęciu przedstawione są „dwa światy”. Tak samo jak płot na fotografii często dzielimy naszą społeczność. A czym innym jest ludzkość niż społecznością? Wrażliwość i dobre oko autora pozwoliło mu uchwycić cześć rzeczywistości, którą powinniśmy zmieniać, realizując cele zrównoważonego rozwoju. Daje do myślenia.

Fot. Tadeusz Kania

„Trzeba wiele pokory, aby wyzbyć się pychy”

Tadeusz Kania, Garbów, lat 18

Piękny portret wybitnego aktora estradowego 82-letniego Piotra Wysockiego. Widać, że autor darzy szacunkiem p. Piotra i chce przybliżyć jego postać innym. Pokora to cecha godna naśladowania, a ludzie, których podziwiamy często stają się naszymi mentorami.  Mówi się, że człowiek uczy się obserwując zachowania ludzi, a nie słuchając rad.

Fot. Kacper Sawicki

„Za ścianą”

Kacper Sawicki, Olsztyn, lat 17

Ukraina znajduje się „za ścianą”, po sąsiedzku. Donbas, Mariupol tam ludzie doznają katastrof. 800km dalej w Kijowie ludzie płaczą i protestują. Doceniamy wrażliwość autora na losy bliskich nam sąsiadów. Jedni migrują do Polski w poszukiwaniu lepszego życia, inni walczą o lepsze jutro dla swojego kraju. Piękny kadr.

Fot. Sabina Szetela

„Ograniczenia rodzą się w naszej głowie!”

Sabina Szetela, Chmielnik, lat 15

Zdjęcie inscenizowane, ale jak wyraźne. Może zbyt dosłowne? To doskonały obraz łamania stereotypów. Czy jednej płci coś wypada, a drugiej już nie? – pyta autorka. Cieszy nas fakt, że równość płci jest tak istotnym tematem dla młodego pokolenia.

Fot. Julia Bieńkowska

„Równość Płci i Niezależność Kobiet”

Julia Bieńkowska, Lubomino, lat 16

Kolejne zdjęcie z cyklu ‘płeć mnie nie ogranicza’. Wykonane przez kobietę. Inscenizowane. Dosłowność tego obrazu jest wręcz zabawna. Doceniamy włożoną pracę, a jednocześnie zachęcamy do obserwacji rzeczywistości i łapania w obiektyw przemijających chwil.