Projekt Niagara przychodzi na świat w postaci Océ VarioPrint i300

Oce-VPi300-banner

Firma Canon dużo mówiła o pierwszej atramentowej maszynie drukującej o wysokiej prędkości z arkuszowym podawaniem papieru, która wcześniej była znana pod roboczym terminem Niagara i otrzymała oficjalną nazwę Océ VarioPrint i300. Informacja została ogłoszona na targach Hunkeler Innovationdays 2015 w Lucernie, w Szwajcarii.

System Océ VarioPrint i300 został zaprojektowany, aby wypełnić lukę pomiędzy produkcyjnymi arkuszowymi drukarkami tonerowymi a drukarkami atramentowymi z podawaniem papieru z roli. Nowe urządzenie pomaga w konsolidacji czarno-białych i kolorowych systemów arkuszowych, w jeden system druku produkcyjnego.

Wyposażona w opatentowane technologie obsługi atramentu i papieru, maszyna Océ VarioPrint i300 może drukować na całej gamie nośników, w tym papierze niepowlekanym, powlekanym i wstępnie zadrukowanym, z prędkościami do 8500 arkuszy A4 w trybie dwustronnym lub 3800 arkuszy B3 w trybie dwustronnym na godzinę. Konstrukcja drukarki zapewnia jej zgodność z takimi samymi funkcjami końcowej obróbki, jak seria Océ VarioPrint 6000. Dodatkowo integracja z platformą Océ PRISMAproduction i cyfrowym kontrolerem Océ PRISMAsync otwiera całą gamę możliwości cyfrowego systemu pracy.

Peter Wolff, Dyrektor na Europę, Commercial Printing Group, Canon Europe, mówi: „Océ VarioPrint i300 fascynuje nie tylko rozwiązaniami technologicznymi, ale także nowymi możliwościami, które oferuje klientom.  Pozwala na redukcję stanów magazynowych, wyeliminowanie marnotrawstwa i skrócenie czasu realizacji dla zastosowań tak zróżnicowanych, jak drukowanie książek, wyciągów, instrukcji i wielu innych, w sposób dotychczas niemożliwy”.

Model Océ VarioPrint i300 zostanie oficjalnie wdrożony w dalszej części 2015 r.

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.