Zwiększenie produktywności dzięki PRISMAprepare 6.2

Wprowadzone do sprzedaży w lipcu 2015 roku uniwersalne oprogramowanie do przygotowywania dokumentów PRISMAprepare 6.2 firmy Canon, przeznaczone zarówno dla dostawców usług druku, jak i wewnętrznych działów reprodukcyjnych, upraszcza cały proces druku – od składu materiałów po produkcję. Rozwiązanie pomaga skrócić czasy produkcji, zwiększyć wydajność i ograniczyć koszty operacyjne.

W reakcji na problemy, jakie napotykają zarówno dostawcy usług druku, jak i mniejsze działy CRD, wprowadziliśmy funkcje i licencje, aby umożliwić im maksymalizację produkcji.

wyjaśnia ErnstJan de Bruin, specjalista ds. rozwoju produktów na Europę i Wielką Brytanię (PRISMA Solutions), Canon Europa.

Jedną z nowych funkcji jest edycja treści, która umożliwia wprowadzanie zmian w dokumencie nawet tuż przed uruchomieniem produkcji. Dzięki temu nie trzeba wysyłać dokumentu z powrotem do klienta, aby wprowadził zmiany i przesłał go ponownie. Korekcję kolorów można zastosować jednocześnie do wielu obrazów, nawet na różnych stronach.

Narzędzie Soft Proof umożliwia klientom zaznaczenie błędów bezpośrednio w pliku i wysłanie go z powrotem do dostawcy usług druku w celu wprowadzenia poprawek. Taki model pracy znacznie przyspiesza cały proces zatwierdzania materiałów do druku, a dodatkowo ogranicza zbędne zużycie papieru. – Dzięki tej funkcji oprogramowanie oferuje doskonały stosunek wartości do ceny i zapewnia funkcje spotykane jedynie w znacznie droższych pakietach oprogramowania – dodaje de Bruin.

Operatorzy mogą także przeglądać, tworzyć i modyfikować rozmiar i położenie pól z tekstem bezpośrednio w plikach PDF za pośrednictwem interfejsu PRISMAprepare. Oprogramowanie umożliwia także wypełnianie obszaru spadów kolorem wybranym z systemowej palety barw lub z dokumentu za pomocą próbnika kolorów. Ponadto oprogramowanie obsługuje pliki natywne. Dokumenty Microsoft® Office (Word, PowerPoint® i Excel®) można otwierać i drukować bez konwertowania ich poza aplikacją, co skraca czas realizacji zadań, a jednocześnie optymalizuje jakość druku dzięki możliwości kontroli ustawień konwertowania.

Oprogramowanie obsługuje zaawansowane urządzenia imageRUNNER ADVANCE firmy Canon oraz wszystkie urządzenia należące do linii produktów Canon VarioPrint, imagePRESS i Océ VarioPrint, a także inne kolorowe i monochromatyczne systemy produkcyjne na papier cięty.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak oprogramowanie PRISMAprepare 6.2 może pomóc w Twoim środowisku druku, kliknij tutaj.

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.