Kompleksowe oprogramowanie zorientowane na użytkownika

User-centric make-ready software

Wprowadzona we wrześniu 2013 r. wersja 6.1 oprogramowania Océ PRISMAprepare do kompleksowego przygotowywania dokumentów udostępnia jeszcze bogatszy zestaw funkcji, a przy tym wciąż charakteryzuje się bardzo łatwą obsługą.

Jest to kompleksowe rozwiązanie zaspokajające potrzeby firm poligraficznych w zakresie przygotowania do druku. Łatwy w obsłudze interfejs umożliwia wykonywanie różnych operacji — od oczyszczania stron i wzbogacania zawartości dokumentów, przez weryfikację i korygowanie kolorów, kończąc na przygotowywaniu dokumentów do zszywania, zginania i dziurkowania, a także produkcji broszur i bindowania. Dzięki spełnieniu tych wymogów rozwiązanie ułatwia automatyzację wszystkich powtarzalnych czynności, od przygotowywania po realizację produkcji, umożliwiając operatorowi wykonywanie innych zadań. W pracach nad Océ PRISMAprepare w znacznym stopniu uwzględniane są opinie i uwagi użytkowników. Dzięki temu oprogramowanie jest łatwe w obsłudze, a nowi użytkownicy szybko je opanowują. Ponadto zastosowanie środowiska typu WYSIWYG podczas przygotowywania zadań ogranicza konieczność sporządzania wydruków próbnych, ponieważ użytkownik wie, że ostateczny efekt będzie zgodny z zawartością przedstawioną na ekranie.

Oprogramowanie Océ PRISMAprepare 6.1 posiada funkcję druku danych zmiennych (VDP), które umożliwiają dodawanie do plików PDF m.in. tekstów i obrazów. Szczególnie przydaje się to przy realizacji takich zleceń, jak przygotowanie wizytówek, mailingu bezpośredniego czy spersonalizowanych instrukcji szkoleniowych. Wzbogacenie operacji przygotowania dokumentów o obsługę danych zmiennych nie tylko podnosi wydajność, ale również pozwala zwiększyć atrakcyjność oferowanych usług druku.

Kolejną nowością jest funkcja tzw. gorących folderów. Umożliwia ona zarządzanie wieloma folderami jednocześnie, a także przypisywanie ich do gotowych schematów przepływu pracy. Owocuje to skróceniem czasu realizacji zamówień i ograniczeniem błędów.

Oprogramowanie Océ PRISMAprepare w wersji 6.1 jest oparte na bibliotece PDF firmy Adobe, co umożliwia kopiowanie i wklejanie danych między różnymi oknami tego programu. Dodatkowo oprogramowanie pozwala na monitorowanie w czasie rzeczywistym statusu urządzenia drukującego, którego zamierza użyć operator.

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.