Premiera serii Océ Arizona 2200 na targach drupa 2016

Po udanym przyjęciu na rynku serii Océ Arizona 1200 wprowadzonych na początku 2016 r., firma Canon zaprezentowała nową serię ploterów płaskich UV Arizona 2200 podczas ostatniej edycji targów drupa (31 maja-10 czerwca 2016 r., Düsseldorf) Zastępujące serię Océ Arizona 600 nowe modele Arizona 2260 i 2280 zostały zaprojektowane, aby spełnić wymagania dostawców usług druku (PSP), którym zależy na zwiększeniu zdolności produkcyjnych i zakresu zastosowań oraz skróceniu terminów realizacji – bez utraty jakości.

Jak twierdzi Mathew Faulkner, European Marketing Manager w dziale druku wielkoformatowego Canon Europe:

Możliwości rozwoju i dywersyfikacji dla firm PSP zajmujących się drukiem średnionakładowym są ogromne. Jednak aby odnieść sukces, muszą oni w odpowiedni sposób reagować na wymagania klientów, sięgając po rozwiązania, które nie tylko zapewniają wysoką jakość, ale także prędkość i wydajność. Seria Océ Arizona 2200 stanowi elastyczne i skalowalne rozwiązanie, które skraca terminy realizacji zleceń i zapewnia wysoką jakość druku i wykończeń na różnorodnych materiałach. Tym samym zapewnia dostawcom usług druku możliwie najszerszy rozwój oferty oraz szybką i ekonomiczną produkcję całej gamy różorodnych produktów.

Tryb drukowania w wysokiej rozdzielczości zapewnia precyzyjne pozycjonowanie kropli atramentu wymagane w zastosowaniach przemysłowych. Z kolei dodanie opcjonalnych atramentów w kolorach jasny cyjan i jasna magenta pozwala uzyskać płynniejsze przejścia kolorów oraz jasne partie i ćwierćtony, kluczowe z punktu widzenia druku fotografii i projektów artystycznych.

System próżniowy o większej mocy zapewnia skuteczne przytrzymywanie sztywnych nośników o nietypowych kształtach, o dużej gramaturze, gładkich lub wstępnie przyciętych, a nowy system utwardzania UV ogranicza temperaturę powierzchni i pozwala drukować nawet na najcieńszych, najbardziej wrażliwych na ciepło foliach i samoprzylepnych materiałach PVC. Opcja drukowania na elastycznych nośnikach w rolkach o szerokości do 2,2 m dodatkowo zwiększa wszechstronność serii Arizona 2200, umożliwiając drukowanie bez konieczności interwencji ze strony operatora.

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.