Nowość: Océ ColorStream 6000 Chroma

Zaprezentowane na targach drupa 2016 urządzenie ColorStream 6000 Chroma jest wyposażone nowy zestaw atramentów Chromera, dzięki któremu zapewnia klientom wyjątkową wierność odwzorowania, szerszą gamę i wyższe gęstości optyczne kolorów. Duża masa pigmentu atramentów Chromera rozszerza zakres zastosowań maszyny atramentowej na papier ciągły o nośniki o niższej gramaturze i ograniczonym przenikaniu atramentu oraz zapewnia wysoką jakość dokumentów na papierach niepowlekanych lub powlekanych atramentem.

Peter Wolff, dyrektor ds. druku komercyjnego Canon Europe, komentuje:

Wprowadzenie nowego modelu ColorStream 6000 Chroma rozszerza rynek dla naszej wiodącej platformy atramentowej na papier ciągły o klientów, którzy wymagają wyższej jakości kolorów. Dzięki temu stanowi ona jeszcze bardziej atrakcyjną propozycję dla drukarni komercyjnych, którym zależy na zwiększeniu wszechstronności systemu, a w konsekwencji na rozszerzeniu oferty w zakresie druku cyfrowego .

System pracuje z szybkością od 48 do 127 metrów na minutę w trybie pełnokolorowym i maksymalną szybkością 150 metrów na minutę w opcjonalnym trybie monochromatycznym. Technologia Océ HeadSafe umożliwia proste przełączanie między drukiem monochromatycznym a drukiem pełnokolorowym, co zapewnia maksymalną wydajność i redukcję odpadów przy jednoczesnym utrzymaniu stałej, wysokiej jakości druku od pierwszej strony.

Podobnie jak w przypadku platform ColorStream 3000 i ColorStream 3000 Z system posiada także funkcję wykonywania pierwszego wstępnego wydruku strony po krótkiej przerwie w pracy, co pozwala uniknąć marnowania papieru. ColorStream 6000 Chroma został także wyposażony w inteligentny interfejs obróbki końcowej, który umożliwia wydajne drukowanie krótkich serii książek o zmiennej liczbie stron bez ponownego uruchomienia.

Zaawansowane technologie przetwarzania obrazu i nowa funkcja wstępnego podawania atramentu (pre-fire), która gwarantuje stałą wielkość i umiejscowienie kropli, zapewniają jeszcze wyższą wydajność i lepszą jakość. Te innowacyjne rozwiązania zapewniają gładkie pokrycie atramentem dużych powierzchni, zapewniając wierność odwzorowania i szerszą gamę kolorów. Dzięki temu ColorStream 6000 Chroma sprawdza się nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach druku komercyjnego.

Ten nowy system wykorzystuje sukces serii ColorStream (w całej Europie zainstalowano już 450 sztuk urządzeń z tej serii). Wolff podsumowuje:

To wdrożenie wzmacnia wiodącą pozycję firmy Canon w dziedzinie technologii rozwiązań atramentowych na papier ciągły do druku produkcyjnego i stanowi uzupełnienie rozbudowanej oferty urządzeń o wysokiej wydajności do zastosowań związanych z komunikacją biznesową, działalnością wydawniczą i drukiem komercyjnym.

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.