Flagowy model imagePRESS C10000VP o szybkości drukowania 100 stron na minutę wyznacza nowe standardy jakości obrazu i produktywności

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu komercyjnych dostawców usług druku i firmowych działów reprograficznych na większe ilości wydruków bez uszczerbku dla jakości, firma Canon wprowadziła na rynek urządzenie imagePRESS C10000VP – swój pierwszy cyfrowy system do druku w kolorze z szybkością 100 stron na minutę.

Opierając się na sukcesie rodziny urządzeń imagePRESS (ponad 40 000 instalacji na całym świecie od wprowadzenia do sprzedaży w 2006 roku*), nowy flagowy model łączy w sobie nowe funkcje ze sprawdzoną technologią. Model imagePRESS C10000VP wyznacza nowe standardy jakości obrazu i produktywności – zapewnia większą wydajność, niezawodnie spójne kolory i skuteczniejszą kontrolę pasowania oraz uniwersalną obsługę nośników i opcje obróbki końcowej.

Urządzenie imagePRESS C10000VP może pracować z szybkością do 100 wydruków na minutę, niezależnie od gramatury nośnika (od 70 do 350 g/m²) i zachowuje wysoką wydajność nawet podczas realizacji zadań wielonakładowych lub zadań z użyciem mieszanych nośników.

Urządzenie o rozdzielczości druku 2400 × 2400 dpi wykorzystuje toner Consistently Vivid, co zwiększa skuteczność nanoszenia, niższą temperaturę wiązania i zapewnia żywe obrazy nawet na nośnikach z fakturą. Ponadto nowy moduł wywoływacza zachowuje spójność kolorów, zapewniając jednolite wydruki nawet w przypadku zadań wielonakładowych.

Opcje wykończenia obejmują nowy, profesjonalny dziurkacz obsługujący większy zakres formatów nośników i nową wbudowaną funkcję bigowania. Cyfrowe kontrolery – PRISMAsync firmy Canon i nowy EFI Fiery FS200 – umożliwiają dostawcom usług druku wybór właściwego RIP i kontrolera w celu usprawnienia cyklu pracy.

Dzięki drugiej taśmie transportowej, która poprawia kontrolę nad pasowaniem, dostawcy usług druku mogą uzyskiwać „poprawne druki za pierwszym razem”, a nowa technologia Simple Registration Control pozwala zmaksymalizować wydajność poprzez efektywniejszą regulację pasowania.

Mark Lawn, dyrektor ds. profesjonalnego druku na Europę, Canon Europa, mówi:

Dzięki nieustannym innowacjom wprowadzanym przez firmę Canon urządzenia imagePRESS umożliwiły klientom wykorzystanie wzrostu zapotrzebowania na druk w kolorze. Ten nowy model jest obecnie czołowym produktem w doskonałej linii urządzeń i jest dowodem ciągłego reagowania firmy Canon na potrzeby klientów.

* Ta ilustracja przedstawia modele imagePRESS C1, C1+ oraz modele z serii C7000VP i C800.

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.