Łatwiejszy zakup pierwszej "cyfrowej maszyny drukarskiej"

A helping hand onto the ‘digital press ladder’

Firma Canon wprowadziła na rynek cyfrową kolorową maszynę drukarską imagePRESS C7000VPe (Factory Produced New Model — FPNM).

Tworząc modele FPNM, Canon korzysta ze swojego bogatego doświadczenia w dziedzinie dostarczania innowacyjnych rozwiązań dla branży drukarskiej. W ramach programu FPNM Canon ściąga z rynku najlepiej sprzedające się w ostatnich latach modele urządzeń i sprowadza je do jednej ze swoich fabryk, gdzie następuje ich demontaż do poziomu ramy konstrukcyjnej. Najważniejsze części ruchome są wymieniane, a wszystkie elementy uzyskane w drodze demontażu — starannie czyszczone i poddawane gruntownym testom. Następnie maszyna jest składane ponownie przy użyciu dotychczasowych i nowych części, dzięki czemu powstaje nowa wersja pierwotnego modelu urządzenia.

Jednym z największych wyzwań stojących przed firmami, które myślą o wprowadzeniu druku cyfrowego, jest sfinansowanie pierwszej inwestycji. Program FPNM ma ułatwić mniejszym firmom i wewnętrznym działom druku start w obszarze druku cyfrowego. Urządzenia FPNM zapewniają wysoką jakość i wydajność, których oczekuje się od urządzeń marki Canon, a jednocześnie wymagają niższych nakładów niż w przypadku nowego urządzenia.

Warto również dodać, że duży odsetek emisji CO2 w całym cyklu istnienia produktu wiąże się z wykorzystaniem surowców do produkcji. Jak wynika z przeprowadzonych przez firmę Canon symulacji, seria FPNM umożliwia obniżenie tych emisji o niemal 80%.

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.