Bardziej elastyczne rozwiązanie e-commerce i web-to-print

web-to-print

Firma Canon poinformowała niedawno o wprowadzeniu na rynek oprogramowania EFI Digital StoreFront w wersji 6.6.® — elastycznego, dwufunkcyjnego rozwiązania typu web-to-print przeznaczonego dla dostawców usług druku.

Digital StoreFront (DSF) ułatwia zaspokajanie potrzeb klientów w zakresie komunikacji opartej na druku, umożliwiając płynną integrację z procesem produkcji wydruków. Ponadto przy użyciu tego rozwiązania profesjonalne drukarnie mogą wprowadzić do swojej oferty nowe, bardziej atrakcyjne usługi, np. tworzenie spersonalizowanych wydruków, zestawów i katalogów dla klientów.

Rozwiązanie DSF 6.6 może być zainstalowane w drukarni lub użytkowane w „chmurze” za pośrednictwem platformy DSF Software as a Service (SaaS). Duża elastyczność procesu wdrożenia sprawia, że rozwiązanie spełnia zarówno wymogi firm poligraficznych, którym zależy na zachowaniu pełnej kontroli dzięki zainstalowaniu oprogramowania u siebie, jak również drukarni, które nie posiadają odpowiedniej infrastruktury IT, czasu albo zasobów niezbędnych do wdrożenia odrębnego rozwiązania i wolą, aby ich oprogramowanie web-to-print znajdowało się poza siedzibą firmy, na bezpiecznym serwerze na obszarze Europy.

Model SaaS powoduje, że DSF stanowi ciekawą propozycję dla drukarni, które być może wcześniej nie rozważały inwestycji w rozwiązanie typu web-to-print. Pozwoli im to spróbować swoich sił w obszarze e-commerce oraz cross‑media.

Niektóre firmy poligraficzne posiadają już rozwiązanie web-to-print, ale potrzebują bardziej elastycznych funkcji, ponieważ coraz więcej użytkowników indywidualnych i biznesowych korzysta z Internetu mobilnego. Odpowiadając na te potrzeby, rozwiązanie DSF 6.6 przystosowano do współpracy z urządzeniami przenośnymi.

Dokumenty i obrazy można łatwo importować z serwisów działających w chmurze, takich jak Google™ Drive, Dropbox™ i EFI PrintMe®. Ponadto w trakcie tworzenia zleceń można przełączać się między widokami Adobe® Flash® i HTML. Powoduje to, że z rozwiązania można korzystać także na urządzeniach przenośnych, które nie obsługują technologii Flash.

Oprogramowanie DSF 6.6 to doskonały wybór dla dostawców usług druku, którzy chcą wykonać pierwsze kroki w sektorze web-to-print, a także dla tych, którzy wymagają więcej od używanych rozwiązań.DSF 6.6 to znakomita propozycja dla profesjonalnych drukarni, które stawiają pierwsze kroki w obszarze web-to-print, jak i firm poligraficznych, którym zależy na zwiększeniu wydajności stosowanego rozwiązania.

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.