Canon wprowadza na rynek nową serię drukarek Océ ColorWave do wszechstronnych zastosowań związanych z drukowaniem wielkoformatowej grafiki artystycznej.

Canon wprowadził na rynek dwa nowe, wysoce wydajne systemy do druku kolorowego, dostępne w postaci samej drukarki, jak i urządzenia wielofunkcyjnego: Océ ColorWave 500 (przeznaczone dla grup roboczych) oraz Océ ColorWave700 (przeznaczone do szerszych zastosowań graficznych).

Drukarki zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić korzystanie z szerokiej gamy zastosowań druku o wysokiej jakości i wspierać dostawców usług drukarskich, grupy robocze w firmie lub pracujące zdalnie i pracowników drukarni wewnętrznych, którzy muszą szybko drukować suche, wodoodporne wydruki na nośnikach rolkowych.  Obie drukarki wykorzystują najnowszą wersję technologii Océ CrystalPoint umożliwiającą szybkie drukowanie laserowe z doskonałą przywieralnością na standardowych i specjalistycznych nośnikach oraz zapewniają wyższą jakość druku i uzupełnianie tonera bez zbędnego bałaganu.

Drukarka Océ ColorWave 500 została zaprojektowana z myślą o obsłudze wydruków CAD, GIS oraz zastosowań związanych z produkcyjną, architekturą, branżą budowlaną, projektowaniem i reprografią.

Urządzenie Océ ColorWave 700 zostało stworzone z myślą o branżach drukujących materiały w dużych nakładach, w tym dla firm świadczących usługi reprograficzne, dostawców oznakowania i materiałów reklamowych, oraz do wewnętrznych zastosowań drukarskich w takich branżach, jak handel detaliczny, hotelarstwo, punkty sprzedaży, edukacja i administracja publiczna.  Takie rozwiązania zwiększają elastyczność obsługi nośników i zapewniają optymalizację pod kątem nośników niestandardowych. System pozwala na drukowanie na nośnikach do 0,8 mm grubości, dzięki czemu jest przydatny w bardzo wielu zastosowaniach graficznych, wliczając w to nadruki na płótnach i tapetach czy drukowanie na banerach.

Obie drukarki integrują się z usługami w chmurze, umożliwiają obsługę wielu użytkowników, zapewniają bezpieczny cykl pracy, posiadają także opcjonalny wbudowany skaner i cechują się szeroką gamą zintegrowanych opcji druku.  Do drukarki można załadować jednocześnie nawet sześć różnych rolek nośników. Dzięki temu może ona obsługiwać wiele różnych formatów bez konieczności ładowania i wyjmowania rolek.  Dwa dyski twarde i szybkie procesory przyspieszają przetwarzanie plików, a automatyczne rozpoznawanie nośników i konserwacja urządzenia przetwarzającego obrazy zwiększają jakość wydruku, zmniejszając przy tym zapotrzebowanie na serwisowanie urządzeń.

– Firma Canon zaprojektowała urządzenia Océ ColorWave 500 i 700 z myślą o zapewnieniu doskonałych biznesowych cykli pracy – mówi Yuichi Miyano, dyrektor działu drukowania wielkoformatowego, Canon Europe. – Obie drukarki zostały stworzone z myślą o najwyższej możliwej wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko. Można ich używać do bardzo wielu zastosowań, w praktycznie każdym środowisku firmowym, a użytkownicy potrzebuję tylko krótkiego szkolenia. Nasi klienci używają już drukarek ColorWave jako centralnych stacji roboczych w swoich firmach i wykorzystują je do wielu zastosowań, od druku rysunków technicznych i ilustracji w pełnej gamie kolorów, po wielkoformatowy druk plakatów na potrzeby kampanii. Drukarki Océ ColorWave 500 i Océ ColorWave 700 stanowią rozwinięcie tego udanego rozwiązania, dodając jeszcze więcej potencjalnych zastosowań, takich jak drukowanie spersonalizowanych tapet.

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.