Najważniejsze wiadomości z Canon EXPO 2015

Canon EXPO 2015

Odwiedzający flagowe wydarzenie Canon EXPO (13–15 października, Paryż) mieli szansę zobaczyć szeroką gamę nowych, profesjonalnych rozwiązań do druku wspierających klientów w przekraczaniu granic kreatywności na rynkach związanych z przetwarzaniem obrazu. Na targach znajdowała się specjalna strefa przeznaczona dla dostawców usług druku, w której odwiedzający mogli zetknąć się z szeroką, zróżnicowaną gamą nowych technologii, technik i zastosowań.

Podczas targów EXPO firma Canon przedstawiła szereg nowych produktów, w tym najnowszą technologię imagePRESS – C10000VP. Ten model, opracowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na wysoką jakość i dużą szybkość w segmencie średnionakładowym, jest doskonałym rozwiązaniem zapewniającym niezmienne rezultaty na różnych nośnikach.

Ponadto można było zobaczyć VarioPrint i300, drukarkę atramentową zaprojektowaną z myślą o zmniejszeniu różnicy w zakresie szybkości i wydajności pomiędzy najnowocześniejszymi laserowymi drukarkami do druku na arkuszach i podstawowymi rozwiązaniami atramentowymi do druku na papierze ciągłym. Dzięki temu dostawcy usług druku mogą połączyć w ramach jednego systemu cykle pracy obejmujące drukowanie monochromatyczne i kolorowe na arkuszach.

Jeśli chodzi o branżę druku wielkoformatowego, zaprezentowane zostało urządzenie ColorWave 910 – najszybsze rozwiązanie w tej gamie produktów. Odpowiada ono na potrzeby dostawców usług druku i wewnętrznych wydziałów firm związanych z architekturą, inżynierią i budownictwem, środowisk CAD i GIS oraz wszystkich firm w sektorze druku komercyjnego i umożliwia realizację dynamicznych, krótkoterminowych kampanii marketingowych POS. W zakresie oprogramowania klienci mogli zapoznać się z aplikacją PRISMAdirect, która usprawnia cały cykl produkcji, od odbioru plików po dostarczenie wykonanego zadania.

Odchodząc nieco od tradycyjnego druku, zwiedzający zobaczyli również możliwości pionierskiej technologii Super Creative Printing. Ta technologia wykorzystuje kamery o wysokiej czułości do dokładnego skanowania i zapisywania szczegółów obiektów trójwymiarowych, a innowacyjne rozwiązanie umożliwia nadanie drukowi dodatkowego, namacalnego wymiaru za pomocą wielu warstw atramentu. Ponadto można było podziwiać trójwymiarową replikę trofeum Rugby World Cup, pucharu Webb Ellis Cup, wyprodukowaną przez 3D Systems, partnera firmy Canon.

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.