Firma Canon wkracza na rynek druku 3D

3D

Firma Canon ogłosiła umowę dystrybucyjną na sprzedaż i wsparcie posprzedażowe drukarek produkcyjnych 3D firmy 3D Systems w Wielkiej Brytanii i Irlandii z perspektywą rozszerzenia dystrybucji na rynek europejski. Kontekstem tej transakcji jest przewidywany wzrost wydatków użytkowników końcowych na technologię druku 3D z 1,6 mld USD w 2015 r. do 13,4 mld do 2018 r.¹.

Współpraca zapewnia klientom dostęp do zaawansowanej technologii druku 3D firmy 3D Systems — w tym serii ProJet 1200, 3500, 4500, 6000 i 7000 — ze wsparciem doskonałej obsługi i sieci pomocy technicznej firmy Canon. Dzięki koncentracji na produkcji prototypów dla potrzeb szybkiego rozwoju produktów współpraca otworzy możliwości druku 3D przed klientami w sektorach inżynierii, produkcji i architektury.

Umowa z tym wiodącym globalnym dostawcą technologii druku 3D jest wyrazem strategii ciągłego rozwoju firmy Canon, która zakłada ekspansję do nowych domen technologicznych w celu dostarczenia znaczących korzyści ich klientom.

„W firmie Canon ciągle oceniamy szanse na nowych rynkach, na których wierzymy, że możemy naszym klientom dostarczyć wyróżniające się rozwiązanie” wyjaśnia Jeppe Frandsen, Dyrektor Production Printing Group, Canon Europe. „Dzięki potencjalnym korzyściom, które może przynieść firmom, jednym z takich rozwiązań jest druk 3D. Nie tylko wzbogacamy rozbudowane portfolio technologiczne, z którym konkurować mogą nieliczni, ale także wierzymy, że możemy dostarczyć wyjątkowy poziom sprzedaży i obsługi, aby zapewnić pełne wsparcie naszym klientom na tym innowacyjnym i dynamicznym obszarze rynku”.

 

Frandsen kontynuuje:

Połączenie tej współpracy i znaczących własnych inwestycji firmy Canon w badania i rozwój odzwierciedla nasze długoterminowe zaangażowanie w druk 3D i ciągłe dążenie do dostarczania zaawansowanej technologii i wspierania naszych klientów w podnoszeniu wydajności i rentowności ich firm.


_________________________________________________________
¹ Artykuł prasowy Gartner, 27 października 2014 r. — „Gartner Says Worldwide Shipments of 3D Printers to Reach More Than 217,000 in 2015”

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.