imagePRESS C10000VP - nowa jakość w druku cyfrowym

Bringing the imagePRESS C10000VP to life

Dekadę temu firma Canon wprowadziła na rynek pierwszy model urządzenia imagePRESS: C7000VP. Od tego czasu na całym świecie sprzedano ponad 40 000 urządzeń pod nazwą imagePRESS. Poprosiliśmy Marka Lawna, dyrektora ds. druku profesjonalnego w Canon Europe, o wyjaśnienie, w jaki sposób najnowszy flagowy model – imagePRESS C10000VP – przenosi jakość i wydajność druku cyfrowego na wyższy poziom zaawansowania.

Gdzie jest miejsce imagePRESS C10000VP w portfolio rozwiązań Canon do druku profesjonalnego?

To flagowy model imagePRESS, który znajduje się na szczycie serii imagePRESS. Został opracowany z myślą o wewnętrznych działach reprograficznych (CRD), zastosowaniach Print-for-Pay i drukarniach komercyjnych. Szybkość 100 str./min i maksymalny miesięczny cykl pracy do 1,5 mln plasują go w tym obszarze rynku, w którym możliwości rozwoju są największe.

Na jakich założeniach opiera się model pracy tego urządzenia?

Na tych samych, na których opiera się każdy element naszej oferty w zakresie kolorowej produkcji cyfrowej - chodzi o utrzymanie pełnej zgodności oferty imagePRESS z bieżącymi i przyszłymi potrzebami rynku. W przypadku modelu imagePRESS C10000VP oznaczało to opracowanie specyfikacji odzwierciedlającej postępy w rozwoju druku cyfrowego w ciągu ostatniej dekady.

Jakie to postępy?

Producenci stale podnosili jakość, wydajność i elastyczność, radykalnie zmieniając sposób postrzegania druku cyfrowego. W efekcie firmy świadczące usługi druku zwiększyły zakres zastosowań druku cyfrowego oraz stworzyły na ich bazie nowe produkty i modele biznesowe. Ta ścieżka rozwoju na stałe wprowadziła druk cyfrowy do głównego nurtu, od małych i prężnych firm oferujących tylko druk cyfrowych do średnich drukarni komercyjnych wyposażonych w maszyny offsetowe i cyfrowe. Jednak obecność w głównym nurcie wiąże się z presją dotyczącą dorównania wydajnością tradycyjnym procesom. Oznacza to zaspokojenie potrzeb nabywców druku w zakresie szybkiej realizacji i wysokiej jakości druku w konkurencyjnej cenie przy jednoczesnej minimalizacji czasu przestojów związanych z konserwacją urządzeń. W skrócie - rynek dojrzał, a wraz z nim postawy dostawców usług druku.

W jaki sposób te czynniki zadecydowały o możliwościach imagePRESS C10000VP?

Firmy PSP potrzebują niezawodnej, solidnej, szybkiej maszyny, oferującej druk w wysokiej jakości, zaprojektowanej z myślą o potrzebach codziennej produkcji, która wykona każde zadanie. W praktyce oznacza to, że nowa maszyna musiała mieć pięć głównych cech: jakość, wydajność, niezawodność, spójność reprodukcji kolorów i elastyczność. Jednak żadna z cech nie mogła powodować pogorszenia charakterystyki w pozostałych aspektach.

Czy możesz rozwinąć tę myśl?

Na przykład szybkość. Fakt, że imagePRESS C10000VP może drukować z prędkością 100 stron na minutę jest ważny, ale drukarnie odniosą z tego korzyść tylko przy zachowaniu pozostałych parametrów na odpowiednim poziomie. Zmiana po zmianie, zlecenie po zleceniu, arkusz po arkuszu - urządzenie musi zapewniać spójne rezultaty o wysokiej jakości, a wszystko to na podłożach o gramaturze od 60 do 350 g/m² (niepowlekane) oraz od 70 do 350 g/m² (powlekane), z fakturą lub bez. Tak właśnie wygląda dzisiejsze środowisko pracy firm w branży druku – wszystko jest bardziej złożone, niezależnie od tego, czy mowa o ofercie usług czy o codziennym harmonogramie produkcji. Nawet pojedyncze zlecenia mogą obejmować wykorzystanie zróżnicowanych nośników lub zaawansowanych opcji finiszingu.

Zatem czy realizacja na nowej maszynie zadań zakładających zadruk na mediach mieszanych, pozwala osiągnąć zadowalajace rezultaty?

Jak najbardziej. Stosowane twórczo i odpowiednio mieszane gramatury i faktury mogą naprawdę wzmacniać efekt. Ponadto istotne jest wykorzystanie przewagi druku nad nośnikami elektronicznymi. Jednak w niektórych maszynach cyfrowych obsługa mieszanych nośników odbywa się kosztem znacznego spadku szybkości. Dzięki konstrukcji z podwójnym zespołem utrwalającym imagePRESS C10000VP nie ma tego problemu. Dodatkowo usprawniony układ chłodzenia pozwala na obsługę mieszanych nośników charakteryzujących się wyższą czułością na ciepło przy zachowaniu stałej wydajności. Zastosowanie zewnętrznej taśmy termicznej zamiast wałka zwiększa stabilność utrwalania i zapewnia kontrolę nad temperaturą, nawet podczas drukowania z dużą szybkością lub na ciężkich podłożach.

Podkreślasz znaczenie spójności kolorów. W jaki sposób osiąga ją ta maszyna?

Spójność kolorów ma istotny wpływ na wydajność wydajność. Nikt nie chce powtarzać wydruku zlecenia z powodu niespójności kolorów. Nieważne, jak dobre jest posiadane przez Ciebie środowisko zarządzania kolorem, jeśli Twój system druku nie spełnia wymagań jakościowych. Dlatego w modelu imagePRESS C10000VP wprowadziliśmy nowy toner, CV-Toner, którego specjalnie zaprojektowana struktura ogranicza do minimum zabrudzenia i rozpryski, gwarantując doskonałą jakość obrazu. Ponadto nowy typ tonera, w połączeniu z ulepszonym systemem przenoszenia zwiększa efektywność druku na najszerszym spektrum mediów w tej klasie urządzeń. W maszynie zastosowano także nową, dokładniejszą technologię kalibracji, która koryguje gęstość tonera w czasie rzeczywistym.

Wcześniej powiedziałeś, że drukarnie komercyjne [PSP] zmieniły się wraz z rozwojem rynku druku cyfrowego. Co miałeś na myśli?

Myślę, że sposób podejmowania decyzji inwestycyjnych przez drukarnie pokazuje ich dojrzałość. Prosty przykład: obecnie firmy świadczące usługi druku, znacznie rzadziej opierają swoje plany inwestycyjne na tym co zakupiła ich konkurencja i nie wierzą zasadzie, że szybciej zawsze znaczy lepiej w kontekście wydajności całego systemu. Dzisiaj więcej firm PSP obserwuje, co dzieje się w ich własnej działalności i działalności ich klientów, ponieważ ich szefowie mają świadomość, że sukces wymaga spełniania obietnic danych klientom.

Te zmiany wpłynęły także na producentów takich jak firma Canon. Jednym z przejawów tych zmian jest bardziej złożony proces sprzedaży, w którym przyjmujemy bardziej doradcze podejście i prowadzimy klienta do decyzji inwestycyjnej na podstawie informacji dotyczących bieżącej i przyszłej strategii firmy. Właśnie to mamy na myśli, gdy mówimy o naszej podróży z klientem, podczas której przyjmujemy rolę doradcy i staramy się wspierać naszych klientów w ciągłym cyklu rozwoju. Aby być skutecznym, jako producent wiodacych technologii dla biznesu musimy dokładać starań, by jak najlepiej poznać specyfikę działalności klientów, a także spełniać swoje obietnice poprzez opracowywanie produktów takich jak imagePRESS C10000VP, które pomogą im dotrzeć do upragnionego celu na końcu ich drogi rozwoju.

Odbierz swój egzemplarz!

Zarejestruj się, aby otrzymać drukowany lub elektroniczny egzemplarz magazynu Think Digital.