Canon CanoScan LiDE 90

Płaskie skanery dokumentów i zdjęć CanoScan

CanoScan LiDE 90

Canon CanoScan LiDE 90

Łatwość skanowania, niezwykle zwarta konstrukcja

Ten średniej klasy skaner do zdjęć i dokumentów stanowi doskonały wybór dla osób, które od czasu do czasu skanują dokumenty i wysokiej jakości zdjęcia. Dzięki wyjątkowo małym rozmiarom zajmuje mało miejsca i nigdy nie przeszkadza.

Korzyści

 • Najmniejszy na świecie w tej klasie, z pionową podstawką i zatrzaskiem
 • Zasilanie z USB, nie wymaga osobnego zasilacza
 • 2400 x 4800 dpi*; 48-bitowa głębia kolorów
 • Skanowanie A4, 300 dpi w ok. 14 s
 • Skanowanie do komputera, poczty e-mail, pliku PDF
 • 4 przyciski EZ
 • Automatyczna korekta obrazów
 • Duża ilość oprogramowania

Cechy szczegółowe

Jakość

Przetwornik o rozdzielczości 2400 x 4800 dpi* rejestruje drobne szczegóły i dostarcza wyraźnych obrazów, które mogą być powiększane i drukowane w wysokiej rozdzielczości. 48-bitowa głębia koloru pozwala uzyskać wyjątkowo dokładne odwzorowanie barw.

Szybkość

Skanowanie strony A4 w rozdzielczości 300 dpi zajmuje ok. 14 sekund. Interfejs USB 2.0 High-Speed umożliwia szybki transfer obrazów do komputera.

Wygląd

To najmniejszy na świecie skaner w tej klasie — jego wymiary to zaledwie 25 x 36,4 x 4 cm, tak więc nigdy nie będzie przeszkadzał. Dodatkową oszczędność miejsca zapewnia praktyczna podstawa z zatrzaskiem umożliwiająca skanowanie w pionie.

Pomysłowa, umocowana na dwóch zawiasach pokrywa Z-lid pozwala bez trudu skanować książki, czasopisma i inne trójwymiarowe przedmioty o niewielkich rozmiarach.

Funkcje

Skanowanie dokumentów i zdjęć bezpośrednio do komputera, poczty e-mail lub pliku PDF. Tworzenie wielostronicowych dokumentów PDF z funkcją szybkiego przeszukiwania tekstu.

Precyzyjne oprogramowanie OCR przekształca drukowany tekst i dostarcza edytowalnych dokumentów elektronicznych, uwalniając od konieczności kłopotliwego przepisywania.

Łatwość korzystania

Obsługa jest prosta i szybka dzięki czterem przyciskom EZ-Scan. Są one skonfigurowane do obsługi najczęściej wykonywanych zadań skanowania, na przykład kopiowania, skanowania, skanowania do pliku PDF lub przesyłania do poczty e-mail.

Tryb wielu fotografii

Podczas jednego przejścia można zeskanować nawet 10 odrębnych obrazów, z których każdy jest zapisywany osobno. Funkcja Multi-Photo automatycznie rozpoznaje, przycina i prostuje poszczególne obrazy, zapewniając oszczędność czasu i wysiłku.

Automatyczna korekta obrazów

Technologia QARE Level 3 automatycznie naprawia zarysowane, zniszczone lub wyblakłe zdjęcia, pozwalając uniknąć wielogodzinnego ręcznego retuszowania.

Oprogramowanie ScanGear umożliwia kompensację oświetlenia z tyłu i pozwala zmniejszyć ziarnistość.

Zasilanie przez USB

Zasilanie tego przemyślanego skanera odbywa się w całości za pośrednictwem pojedynczego połączenia USB, co oznacza większą wygodę i mniejszą liczbę kabli. Jest on bardzo lekki i łatwy w przenoszeniu, co pozwala używać go w każdym miejscu.

Oprogramowanie

Zestaw obejmuje oprogramowanie ArcSoft PhotoStudio, OmniPage i Presto! PageManager (tylko PC) Oprogramowanie MP Navigator EX sprawia, że obsługa skanera i wykonywanie złożonych operacji skanowania z komputera staje się proste.

 • * patrz dane techniczne

Specyfikacja produktu

Typ Kolorowy, płaski skaner biurkowy
Element skanujący CIS
Źródło światła 3-kolorowa (RGB) dioda LED
Rozdzielczość optyczna 2400 x 4800 dpi¹
Rozdzielczość interpolowana 25–19 200 dpi
Interfejs USB 2.0 Hi-Speed
Głębia skanowania - kolor 48-bitowe wejście -> 48/24-bitowe wyjście
Głębia skanowania - odcienie szarości 16-bitowe wejście -> 8-bitowe wyjście
Maksymalne wymiary oryginałów A4/Letter [216 x 297 mm]
Przyciski funkcyjne 4 przyciski (PDF, COPY, PHOTO, E-MAIL)
Szybkość preskanowania Około 9 s¹²
Szybkość skanowania - kolor 2,7 ms/linia (300 dpi), 18,9 ms/linia (2400dpi)¹
Szybkość skanowania - odcienie szarości 2,3 ms/linia (300 dpi), 6,3 ms/linia (2400dpi)¹
Szybkość skanowania - czerń i biel 2,3 ms/linia (300 dpi), 6,3 ms/linia (2400dpi)¹
Szybkość skanowania - A4, 300dpi, kolor Około 14 s
Zasilanie Dostarczane przez port USB
Pobór mocy Maks. 2,5 W (podczas pracy);
1,0 W (w trybie gotowości)
Wymiary 250 x 364 x 40 mm
Masa Około 1,6 kg
Temperatury otoczenia (praca) 5–35ºC
Wilgotność wzgl. otoczenia (praca) Od 10% do 90% wilgotności względnej (od 20% do 80% w przypadku skanowania filmów), bez kondensacji
Wymagania systemowe Windows 2000/XP/Vista
Mac OS X v 10.2.8~v 10.4
Zawartość opakowania Oprogramowanie w zestawie: ScanGear, MP Navigator EX, Solution Menu, OmniPage SE, ArcSoft PhotoStudio, Presto! PageManager (tylko PC)
Rozdzielczość optyczna ¹ Rozdzielczość optyczna jest miarą maksymalnej sprzętowej rozdzielczości próbkowania w oparciu o standard ISO 14473.
Szybkość preskanowania ¹ Największa prędkość dla USB 2.0 Hi-Speed na komputerze z systemem Windows. Nie obejmuje czasu przesyłania do komputera.
² Nie obejmuje czasu przetwarzania wstępnego.
Szybkość skanowania - kolor ¹ Scan speed indicates the time measured between pressing the scan button of the scanner driver and the on-screen status display turns off. Scan speed may vary depending on system configuration, interface, software, scan mode settings and document size
Szybkość skanowania - odcienie szarości ¹ Prędkość skanowania oznacza czas, jaki upływa między naciśnięciem przycisku skanowania sterownika skanera i wyłączeniem wyświetlanej na ekranie informacji o stanie operacji. Prędkość skanowania zależy od konfiguracji systemu, interfejsu, oprogramowania, ustawień trybu skanowania i rozmiaru dokumentu.
Szybkość skanowania - czerń i biel ¹ Prędkość skanowania oznacza czas, jaki upływa między naciśnięciem przycisku skanowania sterownika skanera i wyłączeniem wyświetlanej na ekranie informacji o stanie operacji. Prędkość skanowania zależy od konfiguracji systemu, interfejsu, oprogramowania, ustawień trybu skanowania i rozmiaru dokumentu.
 • Wszystkie dane techniczne mogą zostać zmienione bez powiadomienia.
 • CanoScan i ScanGear to znaki towarowe firmy Canon Inc. Microsoft, Windows i logo Windows to znaki towarowe
 • lub zastrzeżone znaki towarowe firmy Microsoft Corporation w USA i/lub innych krajach.
 • Wszystkie nazwy i marki produktów są znakami towarowymi ich właścicieli.
 • Dane techniczne CEL 1.0
 • bvseo_sdk, net_sdk, 2.3.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 63ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • bvseo_sdk, net_sdk, 2.3.0.0
 • CLOUD, getReviews, 31ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;