CanoScan LiDE 25

Elegancki, funkcjonalny i niedrogi skaner CanoScan LiDE 25 o rozdzielczości 1200 dpi doskonale uzupełnia każde miejsce pracy twórczej. Skaner jest zasilany bezpośrednio z gniazda USB, dzięki czemu nie wymaga stosowania zasilacza sieciowego.

Korzyści

  • Niewielki, płaski i elegancki
  • Zasilanie z interfejsu USB
  • Rozdzielczość 1200 x 2400 dpi¹ z 48-bitową głębią koloru
  • Skanowanie do PDF
  • Funkcja usuwania zabrudzeń i zarysowań QARE Level 3 oraz korekcja tylnego oświetlenia
  • Rozbudowany zestaw oprogramowania
  • 3 przyciski EZ
  • Tryb skanowania wielu zdjęć
  • Składana pokrywa pozwalająca na skanowanie grubych dokumentów

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon CanoScan LiDE 25

Skanowanie w najlepszym stylu


Niezwykle elegancki CanoScan LiDE 25 o grubości jedynie 38 mm jest oczywistym wyborem na uporządkowanym biurku. Dzięki niewielkiemu zapotrzebowaniu technologii LiDE na energię skaner nie wymaga stosowania nieporęcznych przewodów zasilających - wystarczy pojedynczy przewód USB podłączony do komputera.

Pomimo niepozornych rozmiarów, skaner LiDE 25 charakteryzuje się bardzo wysoką rozdzielczością. Niezależnie od tego, czy są skanowane dokumenty, czy fotografie, rozdzielczość 1200 x 2400 dpi¹ i 48-bitowa głębia koloru pozwalają na dokładne odwzorowanie każdego szczegółu i subtelnych odcieni. Idealnie ostre obrazy pozwalają na wykonywanie powiększeń oraz dalszą obróbkę.

Bezpośrednio do PDF


Funkcja „Skanowanie do PDF” pozwala na skanowanie dokumentów bezpośrednio do plików PDF (Portable Document Format), co przyspiesza pracę i nie wymaga stosowania dodatkowego programu do konwersji. Funkcja tworzy zestaw pojedynczych stron PDF, które można ułożyć w dowolnej kolejności. Podczas skanowania tekst jest automatycznie osadzany w plikach PDF, co ułatwia edycję i wyszukiwanie.

W związku z tym, że nie wszystkie skanowane dokumenty mają odpowiednią grubość, skaner LiDE 25 został wyposażony w innowacyjną podwójnie składaną pokrywę. Pokrywa równomiernie dociska dokumenty ułożone na szybie, ułatwiając skanowanie grubych dokumentów, czasopism, książek, a nawet małych pudełek.

Opracowana przez firmę Canon technologia QARE Level 3 stanowi podręczny system retuszu odbitek fotograficznych. Pozwala ona na automatyczne wykrywanie i usuwanie zabrudzeń i zarysowań, oszczędzając godziny ręcznego retuszu, a ponadto może także korygować wyblakłe kolory, nadmierną ziarnistość i błędy ekspozycji.

Jednoczesne skanowanie wielu zdjęć


Szybki i wygodny tryb skanowania wielu zdjęć² skanera LiDE 25 pozwala na utworzenie odrębnych, skadrowanych plików po jednym przebiegu skanowania do 10 odrębnych zdjęć, wizytówek lub innych oryginałów. Tryb pozwala także na automatyczne prostowanie ukośnie ułożonych zdjęć, oszczędzając czas, który w przeciwnym razie należałoby przeznaczyć na staranne ułożenie zdjęć na szybie przed skanowaniem.

Dołączone oprogramowanie obejmuje program do edycji obrazów ArcSoft PhotoStudio oraz OmniPage SE OCR. Aby ułatwić pracę, na pulpicie zawsze jest dostępny program CanoScan Toolbox pozwalający na dostosowanie trzech przycisków EZ służących do uruchamiania najczęściej wykorzystywanych funkcji, takich jak kopiowanie, bezpośrednie skanowanie do wiadomości lub do pliku PDF.

¹ Rozdzielczość optyczna stanowi miarę maksymalnej sprzętowej rozdzielczości próbkowania w oparciu o normę ISO 14473.
² Oryginały muszą być prostokątne i umieszczone co najmniej 1 cm od siebie. Funkcja prostowania koryguje ukośne położenie do 10 stopni

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon CanoScan LiDE 25, jego cechach i możliwościach.