baner

Canon obsypany nagrodami za innowacyjność na RemaDays 2016

Firma Canon zdobyła aż 3 medale Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays 2016 w zakresie innowacji – The Prize for Innovative Technologies. Nagrodzone rozwiązania to: najnowsza generacja ploterów wielkoformatowych UV Océ Arizona 1200, profesjonalna drukarka fotograficzna A2 imagePROGRAF PRO-1000 oraz ploter Océ ColorWave 700. 

Zobacz więcej >>>Europejska premiera serii Océ Arizona 1200 na targach RemaDays 2016

Podczas trwających właśnie targów RemaDays, goście odwiedzający strefę Canon mogą, jako pierwsi klienci w Europie zobaczyć, jak wiele możliwości oferują najnowsze plotery UV serii Océ Arizona 1200. Te innowacyjne produkty pomagają wprowadzać w życie nowe, twórcze wizje, dzięki czemu dostawcy usług druku mogą rozwinąć swoją ofertę, m.in. o wysokiej jakości druk kreatywny na niestandardowych podłożach, takich jak drewno, kafelki czy szkło. Pokaz możliwości druku na najnowszym ploterze UV można zobaczyć w strefie Canon (hala F, stoisko P28) Pierwszego dnia targów urządzenie zostało nagrodzone Złotym Medalem w konkursie „Prize of Innovations”. 

Zobacz więcej >>>
Zaprenumeruj juz dziś!Rozwijaj się z nami. Zaprenumeruj cyfrowy magazyn Think Digital!

Think Digital wspiera rozwój branży druku, przedstawiając czytelnikom wnikliwe analizy branżowe, nowe pomysły i inspirujące historie sukcesu.

Zobacz więcej >>>Canon obsypany nagrodami za innowacyjność na RemaDays 2016

Firma Canon zdobyła aż 3 medale Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays 2016 w zakresie innowacji – The Prize for Innovative Technologies. Nagrodzone rozwiązania to: najnowsza generacja ploterów wielkoformatowych UV Océ Arizona 1200, profesjonalna drukarka fotograficzna A2 imagePROGRAF PRO-1000 oraz ploter Océ ColorWave 700.

Urządzenia Canon były już wielokrotnie nagradzane podczas RemaDays – największych i najbardziej prestiżowych targach dla branży poligraficznej i reklamowej. W 2015 r. Złoty Medal zdobył system do kolorowego druku produkcyjnego imagePRESS C800, w 2014 r. najwyższy laur przyznano maszynie Océ Arizona 360 GT, a w 2013 r. Srebrne Medale za innowacyjność zdobyły plotery imagePROGRAF iPF6450SP i iPF8400. Złoty Medal 2016 – wszechstronna jakość serii Océ Arizona 1200

Océ Arizona 1200 to najnowsza seria urządzeń UV, która po raz pierwszy prezentowana jest europejskim klientom właśnie na RemaDays 2016. Innowacyjność tej serii kryje się w najwyższej jakości produkowanych materiałów oraz nieograniczonych możliwościach druku grafiki i oznakowań na potrzeby drukarni, działów reprograficznych i fotolabów. W nowej serii po raz pierwszy zastosowano kolory Light Cyan i Light Magenta – atramenty pozwalające zadrukowywać powierzchnie w kolorze białym oraz różnych układach kolorystycznych wykorzystując m.in. lakier. Jury konkursowe doceniło urządzenie także za innowacyjne możliwości druku na szerokiej gamie materiałów dekoracyjnych, m.in. tapetach, personalizowanych płytkach ceramicznych, meblach czy elementach oświetleniowych.

Srebrny Medal 2016– profesjonalne dzieło sztuki imagePROGRAF PRO-1000

Zaprezentowana w październiku 2015 r. imagePROGRAF PRO-1000 to pierwsze tak kompaktowe urządzenie biurkowe Canon, wykorzystujące technologie profesjonalnej serii imagePROGRAF. Innowacyjnym rozwiązaniem w tym urządzeniu jest zastosowanie zupełnie nowego zestawu 12 atramentów wodno-pigmentowych Canon LUCIA PRO, który obejmuje m.in. fotograficzny czarny, matowy czarny, szary i fotograficzny szary. Prawdziwą nowością w tym zestawie jest jednak bezbarwny tusz Chroma Optimizer, który zapewnia nową jakość wydrukom monochromatycznym ze zwiększoną gęstością czerni i jednolitym połyskiem. Pozwala on osiągnąć większy gamut barw i płynną gradację kolorów, przez co zarówno kolorowe, jak i czarno-białe fotografie cechują się wysoką powtarzalnością i mniejszą ziarnistością bez tzw. efektu bronzingu.

Brązowy Medal 2016 – wydajność i szybkość Océ ColorWave 700

Océ ColorWave 700 to niezwykle wydajny, tonerowy ploter do produkcji materiałów reklamowych, m.in bannerów, materiałów samoprzylepnych czy roll-upów o szerokości do 42 cali. Wszechstronność zastosowań i szybkość pracy sprawia, że maszyna doskonale nadaje się do produkcji materiałów zarówno na potrzeby jednorazowych kampanii promocyjnych w sklepach, jak i plakatów POS do ekspozycji na zewnątrz – innowacyjna technologia Océ CrystalPoint pozwala tworzyć błyskawicznie schnące i odporne na działanie wody wydruki o wysokiej jakości na nośnikach niepowlekanych, grubych i niestandardowych. Dodatkowo, wykorzystując np. folię kontrastową (123µm) można wyprodukować podświetlane wydruki o wysokiej gęstości optycznej.

„Jesteśmy niezwykle dumni z wyróżnienia dla aż trzech urządzeń Canon, szczególnie, że w tym gronie znalazły się dwa najnowsze rozwiązania dla profesjonalnych użytkowników – Océ Arizona 1200 i imagePROGRAF PRO-1000” – przyznaje Rafał Osiekowicz, dyrektor marketingu w dziale rozwiązań wielkoformatowych, Canon Polska. „Tegoroczna edycja targów RemaDays jest dla nas i dla naszych klientów z branży reklamowej wydarzeniem szczególnym, zwłaszcza z racji europejskiej premiery naszego najbardziej zaawansowanego plotera UV, który przekracza kolejne granice możliwości druku na niemal każdym materiale płaskim i dzięki temu wyznacza nowe kierunki dla dostawców usług druku zarówno w zakresie rozwoju oferty dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych” – podsumowuje Rafał Osiekowicz.

Do góry >>>


Europejska premiera serii Océ Arizona 1200 na targach RemaDays 2016

Podczas trwających właśnie targów RemaDays, goście odwiedzający strefę Canon mogą, jako pierwsi klienci w Europie zobaczyć, jak wiele możliwości oferują najnowsze plotery UV serii Océ Arizona 1200. Te innowacyjne produkty pomagają wprowadzać w życie nowe, twórcze wizje, dzięki czemu dostawcy usług druku mogą rozwinąć swoją ofertę, m.in. o wysokiej jakości druk kreatywny na niestandardowych podłożach, takich jak drewno, kafelki czy szkło. Pokaz możliwości druku na najnowszym ploterze UV można zobaczyć w strefie Canon (hala F, stoisko P28). 

Jedno urządzenie, wiele możliwości 

Nowe plotery Océ Arizona 1240, 1260 i 1280 odpowiadają na potrzeby firm zajmujących się realizacją zleceń w zakresie druku grafiki i oznakowań, w szczególności drukarni, działów reprograficznych i fotolabów. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pożądana jest wszechstronność zastosowań, najwyższa jakości druku, i łatwości obsługi urządzeń. 

Plotery z serii Océ Arizona 1200 wyróżniają się konstrukcją stołu, dzięki której możliwe jest zadrukowywanie mediów do samych krawędzi (druk bez marginesów). Takie rozwiązanie skraca do minimum czas końcowej obróbki – wydruki nie wymagają dodatkowego przycinania. Dodatkowo, drukowanie na wstępnie przygotowanych podłożach eliminuje potrzebę druku arkuszy powyżej zamówionego nakładu, co przy standardowym procesie jest niezbędne, by pokryć ewentualne braki jakościowe pojawiające się w fazie końcowej obróbki introligatorskiej. Rozwiązanie to przekłada się więc nie tylko na oszczędność czasu, ale także pieniędzy – dostawca produkuje ilość materiałów rzeczywiście zamówionych. 

Niezależnie od branży czy profilu klienta, w dzisiejszych czasach wszyscy cenią sobie możliwość personalizacji i indywidulane podejście. Dzięki nowym ploterom, produkcja materiałów o nieregularnych kształtach, niekoniecznie prostokątnych, pozwoli tworzyć ciekawe kreacje dla branży reklamowej czy produkcji opakowań. To sprawia, że dostawcy usług druku mogą niejednokrotnie wyprzedzić oczekiwania klientów i zaproponować zupełnie nowe formy zadruku. 

„Wybierając nową drukarkę, warto wziąć pod uwagę nie tylko aktualne potrzeby biznesowe, ale także plany rozwoju własnej działalności. Zakup nowych ploterów to długoterminowa inwestycja – możliwości sprzętu rosną wraz z potrzebami użytkownika. Do dziś plotery serii Arizona , nawet te wyprodukowane wiele lat temu, są uznawane za synonim jakości” – komentuje Rafał Osiekowicz, dyrektor marketingu w dziale rozwiązań wielkoformatowych, Canon Polska. „Plotery UV Canon serii Océ Arizona 1200  z jednej strony zapewniają wszechstronność zastosowań, z drugiej – stwarzają duże możliwości w zakresie konfiguracji profili kolorystycznych. Firmy, które posiadają już w swoim parku maszynowym nasze plotery, a chcą stale się rozwijać i wychodzić naprzeciw rynkowym potrzebom, mogą rozbudować posiadany system o nowe kolory Light Cyan i Light Magenta” – dodaje Rafał Osiekowicz. 

Klimatyczne wnętrza 

Plotery z serii Arizona 1200 bardzo dobrze sprawdzają się w produkcji personalizowanych materiałów dla klientów indywidulanych. Urządzenia pozwalają drukować na niemal każdym w miarę płaskim przedmiocie sztywnym lub elastycznym, a także na dowolnym podłożu o grubości do 5 cm. Dzięki temu dostawcy usług druku mogą oferować klientom innowacyjne produkty do dekoracji wnętrz, takie jak tapety, personalizowane płytki ceramiczne, elementy mebli, naklejki dekoracyjne i elementy oświetleniowe. Wszystkie te niepowtarzalne materiały drukowane na zamówienie zapewniają dostawcy wysoką marżę i jednocześnie stanowią ciekawą propozycję dla klientów. 

Rewolucja w handlu 

Kilka ostatnich lat przyniosło prawdziwą rewolucję w dziedzinie handlu. Klienci chcą płynnie poruszać się w różnych kanałach sprzedaży – między światem online i offline – a detaliści muszą zapewnić im takie same doświadczenia związane z zakupami w sieci, co w sklepach stacjonarnych. To z kolei stwarza nowe możliwości rozwoju oferty dla dostawców usług druku, którzy dzięki serii ploterów UV Océ Arizona 1200 mogą zaproponować zupełnie nowe aplikacje. Odpowiedni design i wydrukowane elementy wystroju wnętrza (takie jak plakaty, bannery, tapety, ekspozycje wystawowe) nie tylko pomagają detalistom w osiągnięciu tego celu, lecz mogą również wpływać na to, czy kupujący – skuszony dobrze zaprojektowaną i odpowiednio wyeksponowaną ofertą – umieści w koszyku kolejny, dodatkowy produkt. Pomagają w tym: opakowanie produktu, oznaczenia w sklepie, materiały ekspozycyjne POS czy wystrój samych półek. 

Jakość i precyzja 

Wielu profesjonalnych fotografów twierdzi, że dopiero wydruk zdjęcia pozwala odkryć jego prawdziwą wartość. Bez wątpienia fotografia i grafika artystyczna to dziedziny, w których nie ma mowy o jakichkolwiek kompromisach względem jakości druku – tu każdy szczegół ma znaczenie. Dzięki wysokiej precyzji, nowe plotery bardzo dobrze sprawdzą się przy realizacji nawet najbardziej wymagających zleceń w zakresie grafiki artystycznej. Wyjątkową jakość produkcji kreatywnych materiałów plotery z serii Arizona 1200 zawdzięczają technologii Océ VariaDot, która dzięki zmiennej wielkość kropli (od 6 do 42 pikolitrów) zapewnia fotograficzną jakość obrazu i doskonałą wyrazistość drobnego tekstu, łagodniejsze gradienty w obszarach pierwszoplanowych, a także ostrzejsze kolory i nasycenie w obszarach zacienionych i o jednolitym kolorze. 

O ogromnym uznaniu i sukcesie serii urządzeń Océ Arizona świadczy ponad 40 nagród branżowych oraz nieustanny rozwój innowacyjnych technologii z uwzględnieniem potrzeb i satysfakcji dostawców usług druku. W Europe już ponad 5 tys. zadowolonych klientów korzysta z produktów serii Arizona. 

O ogromnym uznaniu i sukcesie serii urządzeń Océ Arizona świadczy ponad 40 nagród branżowych, w tym najnowsze wyróżnienie – Złoty Medal dla serii Océ Arizona 1200 przyznane podczas targów RemaDays Warsaw 2016, a także nieustanny rozwój innowacyjnych technologii z uwzględnieniem potrzeb i satysfakcji dostawców usług druku. W Europe już ponad 5 tys. zadowolonych klientów korzysta z produktów serii Arizona. 

Dostawcy usług druku, którzy myślą o rozwoju swojej firmy, szukają inspiracji i nowych biznesowych kierunków powinni odwiedzić strefę Canon podczas trwających targów RemaDays – stoisko P28 w hali F w centrum targowym WARSAW EXPO w Nadarzynie przy al. Katowickiej 62. Będzie to także okazja do rozmowy z ekspertami i bliższego przyjrzenia się przykładowym zastosowaniom nowych ploterów.

Do góry >>>

Galeria zdjęć

Wideo

video1.jpg

 

video2.jpg

Udostępnij

FB_icon.jpg   LinkedIn_icon.jpg    Twitter_icon.jpg

Kontakt

Canon Polska    
Joanna Stankiewicz
Corporate & Marketing Communication Manager Canon Polska Sp. z o.o.
Tel.  (+48) 22 430 60 91
Kom. (+48) 691 490 891
joanna.stankiewicz@canon.pl

d*fusion communication
Natalia Dębniak
Account Manager
Tel. (+48) 22 403 57 99
Kom. (+48) 511 568 833
natalia.debniak@dfusion.plwww.canon.pl