Canon EOS M200 – profesjonalnie wyglądające zdjęcia dostępne dla każdego

Warszawa, 25 września 2019 r. – Canon prezentuje wyczekiwanego następcę popularnego bezlusterkowca EOS M100 – Canon EOS M200. W stosunku do poprzednika, nowy model wyposażono w najnowszy procesor DIGIC 8, usprawniono działanie autofocusa i dodano możliwość nagrywania filmów w 4K. Intuicyjność obsługi to zasługa interfejsu z graficznym przewodnikiem po funkcjach, funkcjom kreatywnym oraz opcji filmowania w orientacji pionowej, charakterystycznej dla smartfonów i aplikacji społecznościowych.

Wykonywanie wysokiej jakości zdjęć czy nagrywanie filmów jeszcze nigdy nie było tak proste. EOS M200 łączy jakość znaną z cyfrowych lustrzanek z wygodą obsługi, jaką zapewniają smartfony.

Canon EOS M200

Ostre i efektowne zdjęcia bez najmniejszego wysiłku

Interfejs z graficznym przewodnikiem w EOS M200 to rozwiązanie idealne dla początkujących użytkowników. Dzięki pojawiającym się na ekranie wskazówkom i poradom nt. ustawień, nawet amator może osiągnąć zaskakujące efekty. Matryca APS-C o wielkości 24,1 megapiksela (dużo większa niż w standardowym smartfonie) pozwala wykonywać ostre i efektowne zdjęcia, które – nawet oglądane na dużych ekranach – będą szczegółowe i nasycone także po ich przycięciu czy powiększeniu.

Technologia Canon Dual Pixel CMOS AF odpowiada za zachowanie perfekcyjnej ostrości przy rejestrowaniu poruszających się obiektów, oraz pozwala zachować przyjemne dla oka rozmycie tła – cecha pożądana szczególnie podczas pamiątkowych zdjęć z imprez, festiwali czy koncertów, także w warunkach słabego oświetlenia (AF nawet do EV-4). Funkcja śledzenia oka (Eye Detection AF) ułatwia zaś utrwalenie naturalnego wyrazu twarzy, automatycznie utrzymując ostrość na oczach fotografowanej osoby.

Wykorzystanie najnowszego procesora DIGIC 8 wprowadza szereg nowych funkcjonalności oraz zapewnia doskonałą jakość rejestrowanych obrazów. Dzięki możliwości działania w zakresie czułości ISO 100-25600 (rozszerzonej do ISO 51200), procesor DIGIC 8 redukuje szumy obrazu podczas fotografowania w miejscach o bardzo niskim poziomie światła, takich jak np. kluby muzyczne.

Procesor DIGIC 8 otwiera też nowe perspektywy w zakresie filmowania, wprowadzając możliwość nagrywania filmów w jakości 4K. To jednak nie wszystko. EOS M200 pozwala nagrywać filmy poklatkowe 4K (funkcja Time-Lapse) i bezstratnie eksportować pojedyncze klatki 4K z filmów 4K.

Dotykowy, obracany o 180 stopni ekran LCD jeszcze bardziej ułatwia wykonywanie selfie. Do tego tryb autoportretu umożliwia łatwą regulację ustawień, takich jak rozmycie tła i jasność, prezentując przy tym efekty ich zmiany w czasie rzeczywistym. EOS M200 to pierwszy aparat w historii całej linii EOS, w którym przycisk nagrywania filmu wyświetlany jest bezpośrednio na ekranie dotykowym (w trybie filmowania), co ułatwia np. samodzielnym twórcom nagrywanie vloga przy ekranie obróconym o 180 stopni. Filmy mogą być nagrywane i odtwarzane w orientacji pionowej, podobnie jak na smartfonie, dzięki czemu świetnie nadają się do niemal bezpośredniego udostępniania w mediach społecznościowych.

Uwolnij kreatywność

Canon EOS M200 oferuje szereg narzędzi i funkcji kreatywnych, które na pewno przypadną do gustu aktywnym użytkownikom mediów społecznościowych. Funkcja Creative Assist oferuje szereg efektów, filtrów i narzędzi do regulacji kolorów, które można stosować zarówno podczas robienia zdjęć, jak i po ich wykonaniu. Do wykonanych zdjęć można dodać wiele efektów, podobnie jak w aplikacji fotograficznej, używając kreatywnych filtrów, takich jak czarno-biały ziarnisty, rybie oko czy miękka regulacja ostrości.

Potencjał aparatu Canon EOS M200 zwiększa kompatybilność z przystępną cenowo serią obiektywów EF-M. Użytkownicy znajdą wśród nich zarówno obiektywy szerokokątne, jak i teleobiektywy oraz obiektywy do makrofotografii. Dostępny jest również adapter EF-EOS M, umożliwiający podpięcie całej palety obiektywów EF i EF-S.

Dziel się wyjątkowymi chwilami w dowolnym miejscu i czasie

Zdjęcia i filmy wykonane EOS M200 możemy niemal natychmiast udostępnić do galerii naszego smartfona i tabletu dzięki łączności Bluetooth® i Wi-Fi. Wszystko dzięki intuicyjnej aplikacji Canon Camera Connect na systemy iOS i Android, która pozwala pobierać, przeglądać i udostępniać zdjęcia i filmy natychmiast po ich wykonaniu i w pełnej rozdzielczości. Aplikacja pozwala także na automatyczny transfer zdjęć z aparatu do smartfona w trakcie ich wykonywania. Tak długo, jak aparat znajduje się w zasięgu Bluetooth, można utrzymywać stałe połączenie ze smartfonem, nawet jeśli aparat jest wyłączony.

Aplikacja Canon Camera Connect pozwala także na zdalne sterowanie aparatem za pomocą smartfona lub tabletu – idealna funkcjonalność np. podczas zdjęć grupowych lub selfie.

Stylowy i kompaktowy

Canon EOS M200 to kompaktowy i lekki aparat fotograficzny, który można mieć zawsze przy sobie. Ważący zaledwie 299 g (wraz z baterią i kartą pamięci) jest idealnym aparatem do codziennego użytku, ponieważ zajmuje niewiele miejsca. Do tego cechuje go elegancki i stylowy design.

EOS M200 dostępny będzie w kolorach czarnym i białym z wykończeniem imitującym wysokiej jakości skórę. Jego wygląd będzie można dodatkowo spersonalizować, dzięki szerokiej gamie etui, odpowiadających różnym trendom w modzie.

Canon EOS M200 będzie dostępny w sklepie internetowym Canon i w oficjalnych punktach sprzedaży Canon od października 2019 r.

Więcej informacji na temat EOS M200: http://www.canon.pl/cameras/eos-m200/

Kluczowe cechy EOS M200:

  • 24,1 megapikselowa matryca APS-C
  • Nagrywanie w jakości 4K i 120 klatek na sekundę w jakości HD
  • Dual Pixel CMOS AF
  • Mobilna konstrukcja
  • Creative Assist
  • Bluetooth i Wi-Fi
  • Ekran dotykowy odchylany pod kątem 180˚
  • Filmy poklatkowe

¹ Nazwa i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi będącymi własnością Bluetooth SIG, Inc., a ich użycie przez Canon Inc. jest objęte licencją. Inne znaki handlowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli.

Dalsze informacje