CANON ŁĄCZY SIŁY Z PRINTERLOGIC I UDOSTĘPNIA PLATFORMĘ DO ZARZĄDZANIA STEROWNIKAMI DO DRUKAREK

Warszawa, 23 września 2019 r. – Canon nawiązał współpracę z PrinterLogic, aby zaoferować platformę do zarządzania sterownikami do drukarek, która pozwala uprościć proces ich aktualizacji i konfiguracji.

Zarządzanie sterownikami do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych nie zawsze jest priorytetem na firmowej liście zadań. Ich właściwa konfiguracja i aktualizacja często wymaga poświęcenia wielu godzin, a do tego niesie za sobą ryzyko błędu. Canon znalazł jednak rozwiązanie tej kwestii.

Zarządzanie sterownikami i ich systematyczna aktualizacja powinny przynosić firmom same korzyści, takie jak ograniczenie liczby zadań do wykonania, sprawne działanie infrastruktury druku oraz zwiększenie jej produktywności. W wielu firmach rzeczywistość wygląda jednak zupełnie odwrotnie. Dzięki współpracy z PrinterLogic Canon wprowadził rozwiązanie do zarządzania sterownikami – dostępne zarówno w modelu serwerowym, jak i chmurowym – które pomaga obniżyć koszty związane z zarządzaniem infrastrukturą druku i poprawić jej wydajność. Pozwala to na uwolnienie firmowych zasobów zamiast powiększania nakładów pracy.

Platforma PrinterLogic, oferowana przez Canon, znacznie upraszcza zarządzanie sterownikami. Intuicyjna konsola administracyjna pozwala na przegląd aktualnego stanu wielu urządzeń, jak również wprowadzanie grupowych aktualizacji – wszystko z jednego miejsca. Konsola administracyjna zbiera wszystkie kluczowe informacje, pozwalając na automatyczne zarządzanie i aktualizację ustawień, nawet w przypadku mieszanego środowiska urządzeń i sterowników. To przekłada się na realną oszczędność czasu i zmniejszenie liczby błędów ludzkich.

Współczesny biznes nie zna ograniczeń terytorialnych. Toteż flota firmowych drukarek potrafi być rozproszona po całym świecie. Dlatego Canon udostępnia specjalny portal PrinterLogic do samodzielnego zarządzania drukarkami, uzupełniony o dodatkowe możliwości konfiguracji czy instalowania nowych urządzeń drukujących.

„Zarządzanie infrastrukturą druku stało się proste – wystarczy otworzyć platformę PrinterLogic w celu instalacji lub aktualizacji sterowników drukarek" mówi Jonah Livingston, Managing Director – EMEA w PrinterLogic. „Współpraca z firmą Canon umożliwia nam zaoferowanie w pełni zintegrowanego, centralnego repozytorium zarządzania sterownikami, które pozwala na jednoczesną oszczędność czasu i zasobów związanych z obsługą techniczną serwerów, co ostatecznie przekłada się na oszczędności finansowe firm".

Czy trzeba czegoś więcej?

„Bardzo cieszymy się z nawiązania tego partnerstwa i możliwości, jakie ono oferuje”, mówi Taz Nakamasu, Executive Vice President, Document Solutions w Canon Europe. „Nasze portfolio rozwiązań druku w firmach jest nie tylko jednym z najbardziej kompletnych na rynku, ale poprzez kontynuację współpracy z wiodącymi dostawcami rozwiązań, takimi jak PrinterLogic, zapewnia pełen wachlarz najlepszych technologicznie rozwiązań w modelu end-to-end od jednego dostawcy”.