EOS RP, trzy obiektywy RF i EF 600mm f/4 – czyli Canon z pięcioma nagrodami EISA 2019

Warszawa, 15 sierpnia 2019 r. – Najmniejszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec EOS RP, obiektywy RF 28-70mm F2L USM, RF 50mm F 1.2L USM, RF 24-105mm F 4L IS USM i EF 600mm f/4L IS III USM to produkty nagrodzone w tegorocznym zestawieniu Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych EISA. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień technologicznych przyznawane przez niezależnych ekspertów z 60 branżowych magazynów z 30 krajów. Stowarzyszenie rokrocznie wyróżnia najnowsze produkty, które łączą zaawansowane technologie, atrakcyjne funkcje oraz najlepszą w swojej klasie wydajność.

Międzynarodowi dziennikarze fotograficzni uznali produkty Canon za wiodące w branży.

Produkty Canon nagrodzono w następujących kategoriach:

Od dziesięcioleci Canon rozwija elementy swojego systemu obrazowania. Specjalistyczna wiedza techniczna, pozyskiwana w działach R&D firmy, pozwala tworzyć innowacyjne technologie, dostosowane do oczekiwań użytkowników. Dlatego też najnowszy system EOS R odziedziczył to, co najlepsze w dotychczasowych rozwiązaniach systemu EOS, a dodatkowo zastosowano tam zupełnie nowe rozwiązane charakterystyczne dla tej linii produktów. Niewielka odległości mocowania obiektywu RF od matrycy aparatu i jego szeroka średnica, która wynosi aż 54mm, umożliwiły inżynierom Canon stworzenie zupełnie nowej generacji optyki, która zapewnia równowagę pomiędzy mniejszymi rozmiarami systemu EOS R w stosunku do lustrzanek EOS, a wysoką jakością obrazu i wydajnością. Na początku tego roku Canon ujawnił swoje plany dotyczące systemu EOS R, zapowiadając premierę aż sześciu nowych obiektywów RF w 2019 r.

"Canon cieszy się opinią dostawcy topowych w swojej klasie produktów, projektowanych w oparciu o trzy kluczowe komponenty obrazowania: obiektywy, matryce i procesory. Na tych fundamentach budujemy całą gamę naszych produktów – fotograficznych, filmowych oraz zaawansowanych rozwiązań reporterskich", mówi Yuko Tanaka, Product Marketing Director w Canon Europe. "Pragniemy stale wprowadzać kolejne innowacje, co pozwala nam być nieustannie w globalnej czołówce innowacyjnych firm. Nagrody przyznane przez EISA potwierdzają to, że jesteśmy w 100% zaangażowani, aby dostarczać naszym klientom niesamowite wrażenia wizualne. Cieszymy się, że EISA doceniła wartość systemu EOS R, zarówno korpusów, jak i obiektywów. To pokazuje, że nasze doświadczenie w zakresie tworzenia optyki nadal toruje drogę dla przyszłych innowacji w branży".

Uzasadnienie jury EISA:

Najlepszy standardowy obiektyw EISA 2019 – 2020: Canon RF 50mm F1.2L USM

Canon RF 50mm F1.2L USM to świetny obiektyw standardowy o dużym otworze przysłony, który ukazuje potencjał nowego mocowania RF. Łącząc bardzo jasny maksymalny otwór 10-listkowej przysłony f/1.2 z imponującą ostrością obiektywu, model gwarantuje bardzo plastyczny efekt bokeh. Wygodny pierścień sterujący umożliwia fotografowi łatwą i szybką regulację kluczowych parametrów. Dodatkowe uszczelnienia zastosowano z myślą o intensywnym użytkowaniu w wymagających warunkach, zapewniając wspaniałe rezultaty m.in. w fotografii portretowej czy ślubnej.

Więcej informacji: https://www.canon.pl/lenses/canon-rf-50mm-f-1-2l-usm-lens/

Najlepszy standardowy zoom EISA 2019-2020: Canon RF 24-105mm F4L IS USM

Ten wysokiej klasy, standardowy zoom jest uniwersalnym rozwiązaniem dla nowej generacji pełnoklatkowych bezlusterkowców EOS R. Oferuje niezwykle wszechstronny zakres zoomu, który odpowiada na potrzeby zarówno fotografii krajobrazowej, jak i portretowej, zapewniając jednocześnie niezmiennie wysoką jakość obrazu przy wszystkich wartościach przysłony i ogniskowej. Technologia Nano USM Canon zapewnia cichą i precyzyjną regulację ostrości, zarówno przy fotografowaniu, jak i nagrywaniu filmów. Solidna, szczelna konstrukcja stanowi dopełnienie tego kompleksowego rozwiązania.

Więcej informacji: https://www.canon.pl/lenses/canon-rf-24-105mm-f-4l-is-usm-lens/

Najlepszy innowacyjny obiektyw EISA 2019-2020: Canon RF 28-70mm F2L USM

Canon RF 28-70mm F2L USM to pierwszy standardowy obiektyw zmiennoogniskowy do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych ze stałą wartością przysłony f/2 w całym zakresie ogniskowych. Pozwala to fotografom ograniczyć głębię ostrości do poziomu, który wcześniej był możliwy tylko w przypadku obiektywów najwyższej jakości, a także umożliwia uzyskanie krótszych czasów otwarcia migawki w warunkach słabego oświetlenia. Jakość i ostrość obrazu są doskonałe w całym zakresie ogniskowych, a silnik USM zapewnia szybki i niezawodny autofokus. Obiektyw jest spektakularną demonstracją tego, co można osiągnąć dzięki mocowaniu EOS R.

Więcej informacji: https://www.canon.pl/lenses/canon-rf-28-70mm-f-2l-usm-lens/

Najlepszy aparat pełnoklatkowy pod względem jakości do ceny EISA 2019-2020: Canon EOS RP

EOS RP to niezwykle przystępny cenowo pełnoklatkowy bezlusterkowiec z serii Canon EOS R. Oparty na 26,2-MP matrycy i potężnym procesorze DIGIC 8 aparat zapewnia doskonałą jakość obrazu w kompaktowym body. Mocną stroną tego modelu jest bardzo czuły, hybrydowy system autofokusa o rozdzielczości 4779 punktów, który umożliwia niezawodne ustawianie ostrości nawet w bardzo słabym świetle. Aparat jest kompatybilny zarówno z nową serią obiektywów RF, jak i wszystkimi obiektywami EF i EF-S dzięki adapterowi EF-EOS R Canon. Usprawniony układ sterowania oraz w pełni obracalny ekran dotykowy LCD sprawiają, że obsługa aparatu jest bardzo prosta.

Więcej informacji: https://www.canon.pl/cameras/eos-rp/

Najlepszy super-teleobiektyw typu Prime EISA 2019: Canon EF 600mm f/4L IS III USM

Super-teleobiektyw EF 600mm f/4L IS III USM wykorzystuje całkowicie nową konstrukcję optyczną, aby zapewnić doskonałą jakość obrazu. Trwała obudowa za stopu magnezu i tytanu zmniejsza wagę całej konstrukcji, jednak bez uszczerbku dla wytrzymałości obiektywu. Silnik ultradźwiękowy zapewnia niezwykle szybką automatyczną regulację ostrości, a wbudowana technologia stabilizacji obrazu umożliwia fotografowanie z ręki z czasami naświetlania nawet o cztery stopnie większymi niż zazwyczaj. Dzięki przysłonie f/4 obiektyw można połączyć z konwerterem Canon EF 2x III, aby uzyskać ogniskową nawet 1200mm przy zachowaniu pełnych możliwości autofokusa.

Więcej informacji: https://www.canon.pl/lenses/ef-600mm-f-4l-is-iii-usm/

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród EISA Awards odbędzie się 6 września 2019 roku w Berlinie.

Więcej informacji na temat nagród EISA 2019 można znaleźć na stronie: https://www.eisa.eu/