Bezpieczeństwo dokumentów firmowych… w standardzie

Warszawa, 30 lipca 2019 r. – W każdej firmie i organizacji bezpieczeństwo danych traktowane jest priorytetowo. Dlatego w Canon połączyliśmy siły z ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa z McAfee. Dzięki temu możemy zapewnić firmom ochronę przed zagrożeniami związanymi z utratą danych – nie tylko występującymi obecnie, ale także przed tymi, które mogą powstać w przyszłości.

Ochrona przed nieznanym

W Canon uważamy, że bezpieczeństwo danych przetwarzanych przez drukarkę powinno być proste i intuicyjne. Dlatego też nasze urządzenia imageRUNNER ADVANCE zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o ochronie wrażliwych informacji. Jednak ryzyko związane z podłączeniem coraz większej liczby urządzeń do sieci stale wzrasta, a złośliwe oprogramowanie rozwija się szybciej niż kiedykolwiek. Dlatego nieustannie dążymy do zapewnienia naszym klientom innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.

Partnerstwo z czołowymi ekspertami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z firmy McAfee gwarantuje, że możemy dostarczać klientom najlepsze zabezpieczenia w obszarze druku. Oprogramowanie McAfee Embedded Control Software1 ewoluuje bowiem równocześnie wraz z pojawianiem się kolejnych zagrożeń, co sprawia, że dostarczane przez Canon urządzenia są zawsze chronione.

Takanobu Nakamasu, Executive vice President w dziale Document Solutions w Canon Europe, powiedział: „Firmowe biura ewoluują nieustannie, dlatego zmieniają się też nasze produkty. Wiemy bowiem, że firmowe urządzenie drukujące to nie tylko po prostu drukarka, ale podłączone do Internetu centrum przetwarzania danych, obsługujące wiele aplikacji w chmurze, które usprawniają przepływ pracy i zwiększają produktywność. Nasza współpraca z McAfee pozwala zaoferować najbardziej aktualne zabezpieczenia, które pomagają chronić podłączone do sieci urządzenia przed zagrożeniami – zarówno tymi współczesnymi, jak i tymi, które pojawią się w przyszłości".

Jedno urządzenie, ciągła innowacja

Zmiany w obszarze cyberbezpieczeństwa następują niezwykle szybko. Regularne aktualizacje oprogramowania sprzętowego zapewniają bowiem dostęp do najświeższych innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa. I nie wiąże się to z koniecznością kosztownej wymiany sprzętu, gdyż Canon oferuje dostęp do aktualizacji oprogramowania co pół roku. Dzięki nim klienci otrzymują najnowsze funkcjonalności, w tym oprogramowanie McAfee Embedded Control Software, które będzie dostępne wraz z nadchodzącą aktualizacją oprogramowania sprzętowego w wersji 3.9.

„Pragniemy, aby inwestycje naszych klientów w rozwój systemów IT przynosiły im zwrot w postaci najwyższej jakości produktów i usług. Wiemy jednak, że w miarę upływu czasu, zabezpieczenia urządzeń drukujących mogą stać się niewspółmierne do nowych zagrożeń. Dzięki współpracy z McAfee i aktualizacji oprogramowania sprzętowego drukarek, nasi klienci otrzymają najnowsze i najlepsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego" – uzupełnia Nakamasu.

„W miarę jak przedsiębiorstwa przechodzą proces cyfrowej transformacji, producenci zintegrowanych rozwiązań biurowych coraz większą wagę przykładają do kwestii bezpieczeństwa, także na poziomie projektowania samych urządzeń” - mówi Keith Kmetz, wiceprezes ds. rozwiązań do przetwarzania obrazu, druku i dokumentów, IDC. „Dlatego inżynierowie Canon i McAfee łączą siły w celu projektowania bezpiecznych rozwiązań druku i samych procesów przetwarzania dokumentów na urządzeniach wielofunkcyjnych. Wierzymy, że takie działania w zakresie bezpieczeństwa druku ukształtują przyszłość całej branży".

Spójność i kontrola

Wiemy, że zarządzanie bezpieczeństwem w całej flocie urządzeń jest wymagające. Dlatego zamierzamy ściśle współpracować z firmą McAfee, aby nieustająco aktualizować „białą listę” autoryzowanych aplikacji, dzięki której klienci mają pewność, że są chronieni przed nieznanymi aplikacjami, niezamierzonymi naruszeniami bezpieczeństwa danych, ale przede wszystkim – zaplanowanymi i złośliwymi atakami. Do tego oprogramowanie Unified Firmware Platform (UFP) sprawia, że zarządzanie urządzeniami staje się proste, a dodatkowo zapewnia wdrożenie tego samego poziomu bezpieczeństwa i identycznego user experience na każdym urządzeniu imageRUNNER ADVANCE.

„Wraz ze wzrostem liczby urządzeń podłączonych do sieci w organizacji rośnie również ryzyko związane ze złośliwym oprogramowaniem i atakami hakerskimi", mówi Brent Smith, dyrektor ds. sprzedaży OEM w McAfee. „McAfee Embedded Control zapewnia integralność systemów, umożliwiając jedynie autoryzowany dostęp do urządzeń i jednocześnie blokując nieautoryzowane próby wejścia. Obserwując obecny krajobraz cyberzagrożeń możemy śmiało stwierdzić, że rozwiązania do przetwarzania dokumentów Canon zapewnią firmom ochronę poufnych danych, także w miarę rozwoju systemu obiegu dokumentów biurowych w firmie".

1 Oprogramowanie będzie kompatybilne tylko z urządzeniami imageRUNNER ADVANCE 3. generacji (III edycja).