PREMIERA: Colorado 1650 – najnowsza drukarka typu roll-to-roll Canon z technologią UVgel

Warszawa, 14 maja 2019 r. – Canon prezentuje nową drukarkę Colorado 1650, która rozszerza paletę wielkoformatowych urządzeń typu roll-to-roll wykorzystujących technologię Canon UVgel. Colorado 1650 działa w oparciu o nowy, elastyczny atrament i technologię FLXfinish, zaspokajając potrzeby klientów oczekujących wszechstronności produkcji na różnorodnych nośnikach.

Firma Canon wprowadza na rynek nową drukarkę Colorado 1650 64" typu roll-to-roll.

Colorado 1650 wykorzystuje technologię FLXfinish dla wydruków matowych lub błyszczących, niezależnie od sposobu wykończenia

Nowa 64-calowa drukarka bazuje na przełomowej wydajności druku (także na tańszych mediach) i bezkompromisowej jakości obrazu, znanych z poprzedniego modelu Colorado 1640. Nowy model zapewnia przy tym możliwość zadruku niestandardowych aplikacji, takich jak samoprzylepne winyle, pokrycia ścienne, płótna, tkaniny oraz grafiki podświetlane, wymagające dużej elastyczności montażu i oprawiania.

Colorado 1650 wykorzystuje nowoopracowaną wersję atramentu UVgel firmy Canon, zaprojektowaną z myślą o maksymalnej elastyczności poprzez zwiększenie rozciągliwości każdej utwardzonej kropli atramentu. Wydruki mogą być gięte i składane w przypadku aplikacji elastycznych, bez ryzyka pękania nadruków.

Dodatkowo Colorado 1650 wykorzystuje FLXfinish – technologię stanowiącą nowe podejście do utwardzania diodami LED, która umożliwia użytkownikowi wybór pomiędzy trybami matowymi lub błyszczącymi dla każdego indywidualnego wydruku. W efekcie pozwala ona uzyskać różne wykończenia bez konieczności zmiany tuszu lub nośnika. Błyszczące wykończenie nadaje wyjątkowego efektu wizualnego takim aplikacjom, jak banery i plakaty, podczas gdy matowy wygląd jest szczególnie atrakcyjny w przypadku wysokiej jakości aplikacji wewnętrznych oglądanych w sztucznym świetle, takich jak pokrycia ścienne lub materiały POS.

Technologia FLXfinish umożliwia również drukowanie na nośnikach porowatych, np. na niepowlekanym papierze. Pozwala także na produkcję materiałów informacyjnych na miękkich podłożach, takich jak tekstylia czy grafiki z obrzeżami silikonowymi, umożliwiając utrwalenie każdej kropli atramentu natychmiast po jej naniesieniu, co zapobiega jej absorpcji przez podłoże.

Seria drukarek Colorado jest wyposażona w funkcję precyzyjnego nanoszenia atramentu, umożliwiającą niemal idealną rejestrację w przypadku druku dwustronnego i wykorzystanie nośników nawiniętych powierzchnią zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz, co dodatkowo zwiększa produktywność i wszechstronność urządzenia.

Michele Tuscano, wiceprezes odpowiedzialny za obszar Large Format Graphics w Canon EMEA, mówi: „Kiedy w 2017 r. na targach FESPA zaprezentowaliśmy Colorado 1640, byliśmy przekonani, że nasza technologia UVgel musi stanowić platformę dla rozszerzonej rodziny produktów, stworzonych w celu zapewnienia klientom optymalnego połączenia wysokiej wydajności, obszernej gamy kolorów, szerokiego zakresu zastosowań i niskich kosztów eksploatacji”.

„Jako rezultat pozytywnych opinii naszych klientów i partnerów, w ciągu ostatnich dwóch lat skoncentrowaliśmy nasze wysiłki badawczo-rozwojowe na zaprojektowaniu kolejnej 64-calowej drukarki opartej na technologii żelowej, jednocześnie podnosząc wydajność mediów i zastosowań, takich jak elastyczne samoprzylepne winyle, których wykorzystanie przez klientów końcowych sukcesywnie rośnie”.

„Fakt, że obecnie dostawcom usług druku możemy zaoferować również dodatkowy wybór matowych i błyszczących nadruków za naciśnięciem przycisku, stanowi niezwykle cenne rozwiązanie. Umożliwia im to wykorzystanie nowych możliwości biznesowych i produkcję wysokiej jakości materiałów POS i dekoracji, przy użyciu zaledwie jednej drukarki, bez konieczności wymiany nośników i atramentu" – dodaje Tuscano.

Colorado 1650 zostało przetestowane przez kilku klientów Canon w regionie EMEA. Uznali oni, że nowy model świetnie sprawdza się do produkcji szerokiej palety aplikacji, w tym m.in. okładzin ściennych, etykiet i grafiki promocyjnej.

Nowa drukarka Canon zostanie zaprezentowana w tym tygodniu na targach FESPA Global Print Expo 2019 w Monachium (stoisko B5-E30), gdzie będzie można na żywo zobaczyć produkcję m.in. pokryć ściennych czy samoprzylepnych winyli.

Na targach FESPA prezentowany będzie także poprzedni model – Colorado 1640, który w połączeniu z technologią firmy Fotoba zademonstruje możliwości wydajnej produkujący materiałów POS czy plakatów.

Urządzenie Colorado 1640 to doskonałe urządzenie dla dostawców drukujących w dużej części grafikę podłogową, plakaty i oznakowanie oraz wydruki do zastosowań zewnętrznych, które wymagają najwyższej trwałości. Klienci, którzy wybierają Colorado 1640 odnoszą również wymierne czasowe i operacyjne korzyści – dzięki technologii Canon UVgel wydruki są natychmiast suche. Do tego szeroka paleta podłoży umożliwia produkcję wysokiej jakości materiałów do zastosowań wewnętrznych przy użyciu papieru offsetowego powlekanego maszynowo. Oryginalny tusz oferuje dużą trwałość, wyjątkową odporność na zarysowania, ścieranie czy szorowanie, a także na szkodliwe chemikalia czy rozpuszczalniki – wszystko to bez potrzeby dodatkowego laminowania.

Obecnie na całym świecie Colorado 1640 wdrożone zostało u ponad 800 klientów, w tym aż 500 z regionu EMEA. Co ciekawe, ponad 25 klientów zakupiło więcej niż jedno urządzenie. Dane z bazy klientów pokazują, że każde urządzenie drukuje średnio ponad 14 600 m2 rocznie, z czego 12% jednostek produkuje ponad 25 000 m2. To najlepszy dowód wyjątkowej wydajności tych drukarek, uzyskiwanej dzięki połączeniu wysokiej prędkości drukowania, automatycznej konserwacji dysz i łatwości ładowania nośników.