Trudne zlecenia to codzienność. Drukarki Canon w firmie Dangraf

Warszawa, 15 maja 2019 r. – Biznes poligraficzny nie znosi próżni. Żeby utrzymać dotychczasowych, a jednocześnie przyciągać nowych klientów, dostawcy muszą stale rozwijać ofertę, podnosić jakość obsługi i wykazywać proaktywne nastawienie, a także stale inwestować w nowoczesny park maszynowy, pozwalający oferować coraz to nowe usługi. Taki model biznesowy realizuje drukarnia Dangraf z Kalisza.

Kluczowym obszarem działania firmy jest druk cyfrowy oraz offset. Dzięki mocno rozbudowanemu parkowi maszynowemu Dangraf jest liderem w regionie, a jego kontrahenci to topowe marki odzieżowe i firmy z branży FMCG nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

W halach produkcyjnych, obok urządzeń drukujących, znajdziemy szeroką paletę urządzeń do finishingu, foliarek itp. – które sprawnie i szybko pozwalają wykonać dodatkowe czynności uszlachetniające.

To pozwala na zrealizowanie w pełni nawet najbardziej wymagających zleceń. Zarząd firmy nie chce jednak spoczywać na laurach i wciąż planuje kolejne inwestycje.

„Każdego dnia wykonujemy bardzo skomplikowane zlecenia, począwszy od zadruku sztywnych i grubych kartonów, po wydawnictwa książkowe dla klientów zagranicznych. Cały czas zmierzamy do tego, aby być najlepszym” – chwali się Adam Chojnacki, grafik i manager w firmie Dangraf. „Naszą dewizą jest poszukiwanie coraz to nowszych urządzeń pozwalających na szybsze wykonanie zleceń dla naszych klientów. Dlatego też niemalże każdego dnia staramy się przyglądać, jakie nowości technologiczne pojawiają się na rynku”.

Rozwiązania od Canon

Inwestując w nowe urządzenia, Dangraf zdecydował się na kompletny ekosystem rozwiązań cyfrowego druku Canon. „Nasza przygoda z Canonem rozpoczęła się jakieś 10 lat temu. Była to decyzja szefa, bazująca na bardzo wysokiej jakości oferowanych wydruków oraz bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych oraz serwisowych” – mówi Adam Chojnacki. „Do dyspozycji mamy dwa dobrze i bardzo szybko drukujące urządzenia imagePRESS C8000VP, które pozwalają nam wykonywać kilka zadań jednocześnie, skracając czas całego procesu produkcyjnego o 50-60 proc. Dodatkowo posiadamy jeszcze mniejsze, wspomagające pracę, urządzenia – kolorowy system druku imagePRESS C700 oraz monochromatyczny Océ varioPRINT 110 do produkcji książek”.

„Jak widać, w naszym parku maszynowym działa kilka urządzeń od jednego dostawcy. To optymalne rozwiązanie, ponieważ reakcje serwisantów na jakiekolwiek usterki są bardzo szybkie. Dodatkowo, jeśli chodzi o wszelkie materiały eksploatacyjne, czy to do dużego formatu, czy też do druku cyfrowego, logistyka i terminowość dostaw jest bardzo sprawna. Do tego obsługują nas fajni ludzie, a to też jest duży plus. Z serwisantami możemy np. dokonywać ustaleń telefonicznych” – uzupełnia Adam Chojnacki.

Świat cyfrowych wydruków

imagePRESS C8000VP to świetne urządzenie do kolorowego druku cyfrowego, które drukuje z szybkością do 80 stron na minutę nawet w przypadku wymagających nośników. Pozwala ono na zoptymalizowanie wydajności druku w kolorze, dzięki obsłudze szerokiej gamy kontrolerów RIP i profesjonalnych opcji wykańczania. A do tego gwarantuje wyjątkową jakość koloru od pierwszego do ostatniego wydruku.

„Do dziś nie zanotowaliśmy żadnych poważnych usterek, jeśli chodzi o maszyny imagePRESS C8000VP. Jedna z nich ma na liczniku ok. 430 000 odbitek, druga nieco mniej, ze względu na to, że były one zamontowane w pewnym odstępie czasowym. Niemniej, jak wspomniałem, nie było jak do tej pory żadnych poważniejszych usterek poza kwestiami typowo eksploatacyjnymi” – komentuje Adam Chojnacki.

Na płasko

Pośród swoich maszyn Dangraf posiada także ploter Océ Arizona 460 XT w konfiguracji z podwójnym stołem. Maszyna posiada 6 głowic drukujących, w tym cztery kolorowe i dwie białe. Jak przyznaje Adam Chojnacki, pierwotnie w jednej z głowic – obecnie wykorzystywanych do druku w bieli – znajdował się lakier, jednak ze względu na niewielkie wykorzystanie go w realizacji zleceń, zdecydowano się zastąpić go białym tuszem, co przyspieszyło realizację wydruków.

„Zdecydowaliśmy się na tę maszynę, gdyż potrzebowaliśmy stabilnego urządzenia o dużej powtarzalności koloru i drukującego w wysokiej jakości. Drukujemy sporo obrazów na szkle. Jest to bardzo mocno rozwijająca się gałąź rynku poligraficznego w Polsce. Dodatkowo maszyna ma bardzo niskie koszty eksploatacji, co pozwala nam konkurować na rynku” – mówi Adam Chojnacki. „Do tego zamówienie modelu w bogatszej konfiguracji – z podwójnym stołem – także nie było żadnym problemem. Maszyna była u nas w ciągu 2-3 miesięcy od rozpoczęcia rozmów z Canon” – dodaje Chojnacki.

Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom paleta możliwości firmy jest naprawdę bardzo szeroka. Obejmuje zarówno monochromatyczny, jak i wielokolorowy druk cyfrowy, druk wielkoformatowy, sitodruk oraz druk offsetowy wielokolorowy. To sprawia, że wciąż rośnie także lista klientów, którzy korzystają z usług firmy Dangraf. A to napędza biznesowy sukces nieustannie od 20 lat.