Canon i Runmageddon łączą siły #Dotknijemocji

Warszawa, 10 kwietnia 2019 r. – Błoto, skwar, woda i mnóstwo przeszkód – tak w kilku słowach można opisać Runmageddon. Jest to rywalizacja dla wszystkich, którzy szukają mocniejszych, bardziej ekstremalnych przeżyć biegowych. To również świetna okazja, żeby sprawdzić nie tylko kondycję fizyczną, ale także hart ducha, wytrzymałość i determinację w niesprzyjających warunkach. Runmageddon to ogromne emocje i nieoczekiwane zwroty akcji, co sprawia, że są to warunki pozwalające na uchwycenie niesamowitych kadrów. Właśnie dlatego w tym roku Canon i Runmageddon łączą siły. W ramach partnerstwa Canon przygotował szereg aktywacji, zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

Firma Canon obecna będzie na wszystkich wydarzeniach runmageddonowych, które w 2019 roku odbędą się w Polsce. Już w dniach 13 – 14 kwietnia strefę Canon można będzie odwiedzić we Wrocławiu. Przygotowane zostanie stoisko druku, gdzie można będzie wydrukować zdjęcia z biegu. Odpłatne wydruki, przygotowane na drukarkach Canon PIXMA, dostępne będą w różnych formatach. Oprócz tego Canon udostępni także strefę foto. Każdy odwiedzający będzie mógł obejrzeć i wypróbować sprzęt fotograficzny. Nie zabraknie gorących premier Canon, wybranych topowych lustrzanek, obiektywów do powyższych aparatów, lornetek czy aparatów kompaktowych.

Na wybranych wydarzeniach Canon planuje uruchomić także wiele innych atrakcji. Runmageddonową strefę dla dzieci wzbogacą na przykład artystyczne kreatywne projekty, wydrukowane z aplikacji Creative Park na drukarkach Canon PIXMA. Dostępna online platforma Creative Park to prawdziwa skarbnica materiałów, które po wydrukowaniu nadają się do kolorowania, wycinania, sklejania. To także idealny pomysł na zabawę z dziećmi.

Fani mobilnej fotografii będą mogli wziąć udział w Instameetach i warsztatach fotograficznych. Rekrutacja prowadzona będzie poprzez konkursy organizowane na instagramowych profilach Canon i Runmageddon, warto więc obserwować pojawiające się tam posty. Powinni to zrobić nie tylko zapaleni fotoamatorzy, ale także wszyscy, których pasją są biegi ekstremalne. Na profilach Canon na Instagramie i Facebooku organizowane będą bowiem także konkursy, w których do wygrania będą pakiety startowe Runmageddonu.

„Fotografia oraz sport mają wspólnym mianownik – emocje. To naturalne, że chcemy być tam, gdzie radość ze zwycięstwa czy z pokonania trasy, przykrywa grymas wysiłku, który jeszcze chwilę temu malował się na twarzy zawodnika, gdzie najpiękniejszy uśmiech pojawia się wśród potu i błota, a emocje kipią nieustająco.  Stąd decyzja Canon o współpracy z Runmageddonem oraz wiodący hashtag naszej obecności #dotknijemocji” – mówi Joanna Stankiewicz, Corporate Communication&Marketing Services Manager w Canon. „W naszej ofercie aparatów fotograficznych i obiektywów każdy znajdzie coś dla siebie – niezależenie czy potrzebuje aparatu kompaktowego, czy sprzętu w wymienną optyką. Za jego pośrednictwem  emocje i wspomnienia można będzie zachować na dłużej. Z kolei wydrukowane zdjęcia umieszczone w zasięgu wzroku będą doskonałym motywatorem do kontynuowania treningów i rozwoju swojej pasji. Wreszcie nasze lornetki umożliwią bliskim i znajomym obserwowanie zmagań i jeszcze gorętszy doping. Dlatego wierzę, że nasza obecność podczas biegów nie tylko wzbogaci i uatrakcyjni samo wydarzenie, ale pomoże także startującym rozwijać ich pasję i motywować się do dalszych zmagań”.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoją ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).