Canon z czterema nagrodami TIPA World Awards 2019

Warszawa, 2 kwietnia 2019 r. – Firma Canon zdobyła aż cztery nagrody branżowe przyznawane przez międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association) – jedną z największych światowych organizacji zrzeszających fotografów i wydawców pism branżowych z kilkunastu krajów. Nagrody TIPA są przyznawane najbardziej wyróżniającym się na rynku produktom i rozwiązaniom z zakresu obrazowania, które zostały zaprezentowane w okresie ostatnich 12 miesięcy. W tym roku firma Canon ponownie została wyróżniona za najlepsze rozwiązania dostępne w ramach szerokiego portfolio produktów: nagrodzono najnowszego pełnoklatkowego bezlusterkowca EOS RP oraz trzy obiektywy z serii RF, EF i EF-M.

Nagrody TIPA World Awards 2019 otrzymały następujące produkty Canon:

Dwie główne nagrody trafiły do produktów z najnowszego systemu Canon EOS R. Wyróżniono niedrogi, kompaktowy i lekki aparat EOS RP oraz przełomowy, wysokiej klasy obiektyw serii RF – Canon RF 50mm F1.2 L USM. Oba produkty wyznaczają nowe standardy w zakresie wydajności fotograficznej, oferując kreatywne możliwości optyczne i najszybszy na świecie autofokus1.

Pozostałe dwa wyróżnienia trafiły do obiektywów z uznanych już serii EF i EF-M. Nagrodę zdobył najlżejszy na świecie2 teleobiektyw EF 400mm f/2,8L, a także kompaktowy obiektyw wysokiej jakości – EF-M 32mm f/1,4 STM.

Issei Morimoto, Senior Vice President, Product Management and Marketing, Canon Europe, powiedział:

„Jesteśmy dumni ze zdobycia aż czterech głównych nagród TIPA World Awards 2019. Stowarzyszenie od 25 lat nieustannie docenia nasze stałe zaangażowanie w rozwój i innowacyjność technologii optycznych, ze szczególnym uwzględnieniem naszych najnowszych aparatów i obiektywów. Te rokrocznie przyznawane wyróżnienia umacniają pozycję Canon jako lidera na globalnym rynku fotograficznym, co motywuje nas tym bardziej do dalszego rozwijania najwyższej jakości produktów dla fotografów i filmowców ".

Przyznając nagrody produktom Canon, jury TIPA wyróżniło następujące rozwiązania:

Canon EOS RP – najlepszy zaawansowany aparat pełnoklatkowy

Kompaktowy, lekki, wszechstronny i przystępny cenowo aparat cyfrowy EOS RP to bezlusterkowiec z pełnoklatkową matrycą CMOS o rozdzielczości 26,2 megapiksela, procesorem DIGIC 8 i systemem Dual Pixel CMOS AF. Urządzenie pozwala nagrywać filmy w jakości 4K 24/25p, a do tego posiada wbudowane złącza HDMI oraz gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe. EOS RP przeznaczony jest dla osób poszukujących technologicznie zaawansowanego, a jednocześnie intuicyjnego w obsłudze aparatu ze świetnym autofokusem i możliwością rejestrowania obrazu w słabych warunkach oświetleniowych (w przypadku obiektywu ze światłem f/1,2 zapewnia czułość na niewiarygodnym poziomie -5 EV).

Canon EF 400mm f/2,8L IS III USM – najlepszy profesjonalny obiektyw do lustrzanki

EF 400mm f/2,8L IS III USM to najlżejszy teleobiektyw w swojej klasie, wyposażony w 5-stopniowy stabilizator obrazu i pierścieniowy silnik USM. Łatwość obsługi oraz możliwość blokady AF przy zachowaniu ręcznych ustawień w tym samym czasie to cechy, które wyróżniają go spośród innych konstrukcji dedykowanych dla fotografów pracujących w terenie.

9-listkowa przysłona sprawia, że minimalna odległość ogniskowania to zaledwie 2,5 metra. Obiektyw posiada również fluorytowe soczewki Super UD oraz powłoki Air Sphere i Super Spectra.

Canon EF-M 32mm f/1,4 STM – najlepszy obiektyw do aparatu bezlusterkowego APS-C

Kompaktowy i lekki obiektyw, zapewniający płynną i niemal bezgłośną pracę podczas fotografowania i nagrywania filmów (silnik STM). Ważący zaledwie 235 g obiektyw posiada szeroki pierścień regulacji ostrości z możliwością ręcznego sterowania w pełnym zakresie. Duży otwór przysłony pozwala osiągnąć piękny efekt bokeh, a minimalna odległość ostrzenia (zaledwie 0,23 metra) i maksymalne powiększenie 0,25x otwiera wiele kreatywnych możliwości obrazowania.

Canon RF 50mm F1.2 L USM – najlepszy obiektyw do aparatu bezlusterkowego

Niezwykle szybki i jasny obiektyw do najnowszej serii aparatów systemowych EOS R. Dzięki solidnej konstrukcji jest odporny na trudne warunki atmosferyczne. Zbudowany z 15 elementów optycznych w 9 grupach, wykorzystuje soczewki asferyczne i UD, jak również powłoki Air Sphere, Super Spectra i fluorowe. Obiektyw posiada dziesięciolistkową przysłonę oraz personalizowany pierścień sterujący, który może być zaprogramowany m.in. do regulacji ISO czy czasu ekspozycji. Jego minimalna odległość ogniskowania wynosi 40 cm, a dzięki zastosowaniu pierścieniowego silnika ultradźwiękowego, ustawienie ostrości jest niezwykle szybkie i ciche.

Więcej informacji na temat konkursu TIPA World Awards 2019 można znaleźć na stronie: www.tipa.com/en-en/index.htmli Stan na 13.02.2019 r., dla aparatów bezlusterkowych z wymienną optyką, wyposażonych w pełnoklatkową matrycę (35 mm) z detekcją kontrastu AF i detekcją fazy AF. Obliczone na podstawie wyników pomiaru prędkości AF, w oparciu o wytyczne CIPA (różni się w zależności od warunków fotografowania i zastosowanego obiektywu). Mierzone przy użyciu metod wewnętrznych. Warunki pomiaru: EV12 (temperatura otoczenia/ISO 100), tryb ręczny, przy użyciu obiektywu RF 24-105 mm F4 L IS USM (przy ogniskowej 24mm) z następującymi ustawieniami: migawka zwolniona ręcznie, 1-punktowy AF (środkowy AF), pojedynczy AF.

ii Wśród wymiennych obiektywów o ogniskowej 400 mm i przysłoną f/2.8; stan na wrzesień 2018 r.