uniFLOW 2019.1. Najnowsza wersja rozwiązania Canon do obsługi dokumentów w chmurze dla firm

Warszawa, 21 lutego 2019 r. – Canon wprowadza kolejną generację rozwiązania uniFLOW Online – 2019.1 – do zarządzania i przetwarzania dokumentów firmowych w chmurze. Zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu coraz bardziej wymagających potrzeb klientów biznesowych, uniFLOW Online 2019.1 oferuje partnerom scentralizowane funkcje zarządzania, które usprawniają integrację, zwiększają produktywność i pomagają firmom precyzyjnie kontrolować koszty, a dzięki łatwiejszej konfiguracji i większej elastyczności, partnerzy mają możliwość rozwijania swojej oferty i wyróżnienia się na tle konkurencji.

Prosta instalacja

Uzyskanie akredytacji dla partnerów zostało maksymalnie uproszczone – teraz wystarczy 6-godzinne szkolenie e-learningowe z zakresu instalacji, konfiguracji i zarządzania urządzeniami. Uproszczona jest także bieżąca obsługa. Narzędzie Device Setup Utility, które od teraz wspiera urządzenia obsługujące eULM, pozwala partnerom na szybkie dodawanie i aktualizację kilku urządzeń jednocześnie. Dodatkowo przycisk Online Setup skraca czas podłączenia urządzenia do systemu, łącząc je z uniFLOW Online bezpośrednio z poziomu pulpitu maszyny. To sprawia, że obsługa całego systemu do zarządzania drukiem jest jeszcze bardziej intuicyjna. Brak posiadania specjalistycznego wsparcia technicznego po stronie klienta generuje niemal natychmiast realne oszczędności – zarówno w małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach.

Większa elastyczność

Wraz z nową wersją rozwiązania, partnerzy będą mogli skorzystać z trzech planów taryfowych dostosowanych do potrzeb klientów:

  • podstawowe drukowanie (Basic Printing),
  • podstawowe skanowanie (Basic Scanning),
  • zaawansowane skanowanie (Advanced Scanning).

uniFLOW 2019.1 umożliwia klientom intuicyjne przeglądanie, drukowanie i kolejkowanie dokumentów przechowywanych nie tylko lokalnie, ale również w usługach chmurowych bez konieczności inwestowania w zewnętrzne serwery i infrastrukturę IT.

Sean Hunt, Product Marketing Manager, Canon Europe, powiedział: “Naszym celem jest dostarczenie partnerom solidnych rozwiązań, które pozwolą im konkurować w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Dzięki uniFLOW 2019.1, partnerzy mogą oferować kompleksowy pakiet do obsługi procesów skanowania i druku, wspierając tym samym klientów, którzy coraz częściej przenoszą swoje usługi IT do środowisk chmurowych. Elastyczne modele subskrypcyjne dla użytkowników dodatkowo zwiększają konkurencyjność i pozwalają generować oszczędności, niezależnie od skali działalności firmy”.

Zgodność z popularnymi aplikacjami chmurowymi

Partnerzy mogą jeszcze bardziej zwiększyć efektywność przetwarzania cyfrowych dokumentów u swoich klientów, integrując rozwiązanie uniFLOW 2019.1 z urządzeniami wielofunkcyjnymi (MFP) Canon. Zgodność z popularnymi rozwiązaniami chmurowymi, m.in. Dropbox, Google Drive czy Microsoft OneDrive, sprawia, że skanowanie i drukowanie dokumentów przechowywanych online jest bardzo intuicyjne. Z kolei mniejsze ryzyko błędów operacyjnych i ograniczenie interwencji technicznych pracownika on-site, daje partnerom więcej możliwości na wsparcie obsługi kluczowych dla firmy procesów.

uniFLOW 2019.1 umożliwia także bardziej przejrzystą kontrolę kosztów generowanych przez organizację, poszczególne działy oraz indywidualnych pracowników. Oprócz bardziej zaawansowanej analityki i precyzyjnego planowania kosztów, możliwe jest także zarządzanie (rozszerzanie/ograniczanie) dostępem do wybranych usług dla pracowników, co pozwala partnerom czy wewnętrznym administratorom na bieżąco kontrolować wydatki i minimalizować straty.

„Z perspektywy naszych partnerów, uniFLOW 2019.1 to intuicyjne w obsłudze i personalizowane rozwiązanie do przetwarzania i zarządzania dokumentami w chmurze, które może być dostosowane do potrzeb firm bez względu na skalę ich działalności” – podsumował Sean Hunt.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.canon.pl/software/uniflow-online