Arizona 1300. Najnowsza seria ploterów płaskich od Canon

4 lutego 2019 r. – Canon zaprezentował nową serię ploterów płaskich Arizona 1300 do produkcji średnich nakładów oznakowań i materiałów graficznych. Nowe urządzenia zaprojektowano pod kątem podniesienia efektywności produkcji, aby zaspokajać zapotrzebowanie rynku na coraz bardziej różnorodne aplikacje.

Nowe plotery Arizona 1300

W skład nowej serii ploterów wchodzi aż sześć modeli

Oferując szybkość druku do 52,8m kw. na godzinę, nowe plotery z serii Arizona 1300 przeznaczone są dla dostawców usług druku produkujących rocznie do nawet 15 000 m2 grafik. W skład nowej serii ploterów wchodzi aż sześć modeli – wszystkie stworzone do zapewnienia optymalnej i łatwej obsługi oraz gwarantujące niezawodność. Klienci mogą wybierać spośród trzech modeli GT ( Arizona 1340 GT, 1360 GT, 1380 GT) o powierzchni stołu 1,25 m x 2,5 m lub trzech większych modeli o wymiarach stołu 2,5 m x 3,08 m XT ( Arizona 1340 XT, 1360 XT, 1380 XT).

Nowa seria ploterów została zaprojektowana w celu zaspokojenia potrzeb klientów, którzy chcą rozwijać swoje możliwości produkcyjne o nowe, jeszcze bardziej efektywne i niezawodne urządzenia o wszechstronnych możliwościach druku dla szerokiej gamy aplikacji.

Maksymalna produktywność

Plotery Arizona 1300 to pierwsze urządzenia płaskie wyposażone w opcję utwardzania LED, która daje możliwość natychmiastowego druku bez konieczności nagrzewania lamp UV.

W nowej serii wykorzystano także innowacyjne oprogramowanie Arizona Xpert, automatyzujące wykonywanie złożonych zadań, w tym produkcji materiałów wielowarstwowych oraz prac wymagających poddruku, dzięki czemu pliki produkcyjne są gotowe jeszcze szybciej. Intuicyjne oprogramowanie przechowuje plik gotowy do druku, co sprawia, że przyszłe zadania mogą być przygotowywane jeszcze szybciej i łatwiej przez operatora, gwarantując płynność produkcji bez zbędnych przestojów.

Nowe urządzenia to również pierwsze plotery Canon wykorzystujące oprogramowanie Remote Service dla maksymalizacji czasu pracy i stałego wsparcia technicznego. Dzięki temu narzędziu klienci mogą jeszcze lepiej monitorować bieżące zużycie atramentu i liczbę wydruków, a także dopasować zakres wsparcia serwisowego do indywidualnych potrzeb biznesowych.

Nowe aplikacje

Technologia utwardzania LED w nowych ploterach serii Arizona 1300 oferuje dostawcom usług druku możliwość obsługi jeszcze szerszego zakresu aplikacji druku zarówno na sztywnych, jak i na elastycznych podłożach. Zadruk niestandardowych podłoży nie stanowi żadnego problemu, nawet w takich przypadkach jak druk na płótnie, drewnie, dachówkach czy szkle. Atramenty LED-UV wykorzystane w nowych modelach posiadają certyfikat UL GREENGUARD Gold, co oznacza, że wydruki mogą być również bezpiecznie używane wewnątrz pomieszczeń, w których konieczna jest szczególna ostrożność, takich jak szkoły, szpitale czy sklepy. Tym samym Canon jest jedynym dostawcą płaskich ploterów oferujących zarówno konwencjonalne utwardzanie atramentów, jak i w technologii LED.

Dodatkowe funkcjonalności, takie jak opcjonalny atrament jasny Cyan (LC), jasna Magenta (LM), lakier czy biały atrament, jak również ulepszone obrazowanie to kolejne atuty nowych maszyn zapewniające doskonałą jakość i odwzorowanie kolorów w druku oraz usprawniające codzienną obsługę maszyny.

Klienci, którzy chcą wyróżnić swoją ofertę spośród konkurencji, mogą także skorzystać ze zintegrowanej technologii wielowarstwowego druku do zastosowań graficznych i dekoracyjnych z możliwością tworzenia efektów teksturowych – Touchstone. Dodatkowa opcja Roll Media Option do obsługi elastycznych nośników optymalizuje produkcję.

Dekada innowacji ploterów płaskich

Wouter Derichs, dyrektor ds. Marketing, Wide Format, Canon Europe powiedział: „Nasi klienci inwestujący w innowacyjne platformy do druku płaskiego zawsze stawali przed dwoma kluczowymi wyzwaniami: zwiększenie produktywności przy jednoczesnym rozwoju portfolio aplikacji w celu otwarcia się na nowe możliwości biznesowe. Wprowadzenie na rynek nowej serii Arizona 1300 w pełni odpowiada na te potrzeby, dostarczając narzędzie do szybkiej, niezawodnej i efektywnej kosztowo produkcji materiałów na różnorodnych mediach”.

„Przez ponad 11 lat nasze zespoły badawczo-rozwojowe były silnie zaangażowane w projektowanie innowacyjnych rozwiązań druku, dostarczając klientom kompleksowe platformy wspierające użytkownika w całym procesie – od przygotowania pliku po konserwację samego urządzenia”.

Derichs kontynuuje: „Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym klientom nową serię ploterów płaskich, która jest dopracowana w każdym calu. To pokazuje też nasz rozwój operacyjny – od jednego urządzenia płaskiego w 2007 r., do pełnego portfolio ploterów Arizona do różnych zastosowań dostosowanych do różnych wymagań klientów”.

Produkcja urządzeń serii Arizona 1300 odbywa się w niedawno powiększonym zakładzie produkcyjnym Canon w Poing w Niemczech. Sprzedaż urządzeń rozpocznie się w lutym 2019 r.