Canon zapowiada najnowszy projektor instalacyjny 4K o wysokiej jasności i intuicyjnej obsłudze

Warszawa, 6 lutego 2019 r. – W ślad za sukcesem zaprezentowanego w grudniu ub. r. projektora instalacyjnego XEED 4K5020Z (można go oglądać podczas targów ISE 2019 na stoisku Canon - hala 1, stoisko N-30), już dziś producent zapowiada rozwój tej linii urządzeń i wprowadzenie na rynek (w 2Q 2019) kolejnego profesjonalnego modelu dedykowanego do zastosowań instalacyjnych.

Sercem zapowiadanego modelu będzie uznana technologia Canon LCOS, generująca jasny obraz w natywnej rozdzielczości 4K. Konstrukcja nowego urządzenia będzie jeszcze bardziej kompaktowa, aby do minimum ograniczyć problemy z instalacją nawet w najbardziej wymagających środowiskach, niezależnie od orientacji projektora (360 stopni). Prosty montaż obiektywów i kompatybilność z siedmioma wymiennymi modelami Canon – w tym również z najnowszym obiektywem 4K RS-SL07RST – a także współczynnik zoomu 1,76x i szerokie przesunięcie obiektywu (+/- 73% w poziomie) pozwolą zredukować do minimum aberrację, zniekształcenia oraz efekty flary, nawet na zakrzywionych powierzchniach.

Kreatywne zastosowania projektorów w coraz bardziej wymagających przestrzeniach stają się wyzwaniem technologicznym dla instalatorów systemów AV. Z myślą o nich właśnie, Canon rozwija linię projektorów instalacyjnych 4K, na czele z najnowszym modelem XEED 4K5020Z, oferującym natywną rozdzielczość 4096 x 2160 pikseli.

Zapowiedziany dziś model będzie wyposażony w dwa złącza DisplayPort do projekcji nieskompresowanego, 10-bitowewgo obrazu 4K 60p (4:4:4), dzięki czemu doskonale sprawdzi się w najbardziej wymagających przestrzeniach. Jego możliwości z pewnością docenią użytkownicy z branży designerskiej, konstrukcyjnej czy rozrywkowej, a także sektora edukacji.

Podwójny procesor obrazu Canon, podobny do tego w modelu XEED 4K5020Z, daje ogromne możliwości łączenia obrazów z kilku urządzeń oraz projekcji na zakrzywionych powierzchniach. Nowy projektor pozwala także na zdalną kontrolę serwisową 24/7, zapewniając dodatkowe korzyści dla instalatorów i obsługi technicznej.

Colin Boyle, specjalista ds. marketingu produktu w Canon Europe komentuje: „Targi ISE to doskonała okazja do pokazania pełni możliwości projekcyjnych naszych rozwiązań w specjalnie zaaranżowanych środowiskach. Ale jednocześnie daje to naszym klientom i partnerom możliwość dowiedzenia się więcej na temat nadchodzących premier i technologii, które w najbliższym czasie będą dostępne szerokiemu gronu odbiorców. Tak jest właśnie z zapowiedzianym projektorem instalacyjnym 4K, który w najbliższym czasie uzupełni linię profesjonalnych rozwiązań projekcyjnych dedykowanych do najbardziej wymagających i kreatywnych zastosowań”.

Więcej informacji na temat linii projektorów 4K Canon, w tym modelu XEED 4K5020Z, można znaleźć na stronie https://www.canon.pl/projectors/