Atramenty Océ IJC257 UV do ploterów Océ Arizona otrzymały Greenguard Gold Certification

Warszawa, 23 października 2018 r. – Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dla zdrowia użytkowników od zawsze jest wpisane w DNA firmy Canon. Kolejnym potwierdzeniem tego faktu jest przyznanie certyfikatu Greenguard Gold atramentom Océ IJC257 UV, przeznaczonym do ploterów Océ Arizona. Certyfikat jest potwierdzeniem niskiej emisji szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych (LZO).

Lotne związki organiczne to substancje niekorzystnie oddziałujące na ludzki organizm. Stanowią one 60 proc. wszystkich substancji zanieczyszczających atmosferę, a 73 proc. z nich znajduje się na liście związków rakotwórczych . Ich źródłem mogą być farby, lakiery, kleje, zmywacze i rozpuszczalniki, dywany, wykładziny podłogowe i wiele innych, w tym także atramenty i tusze drukarskie. W przypadku tych ostatnich, LZO mogą być uwalniane m.in. z zadrukowanych podłoży drukarskich, wykorzystywanych do zastosowań wewnętrznych.

W Polsce obowiązują określone dopuszczalne normy emisji tych substancji przez różnego rodzaju produkty wykorzystywane w codziennym życiu. Najbardziej restrykcyjne ograniczenia dotyczą materiałów wykorzystywanych w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci lub osoby starsze, szczególnie podatne na negatywny wpływ lotnych związków organicznych.

Organizacja Greenguard Gold zapewnia, że certyfikowany produkt spełnia restrykcyjne normy w zakresie emisji LZO. Takim certyfikatem wyróżnione zostały atramenty Océ IJC257 UV przeznaczone do ploterów Océ Arizona. Oznacza to, że materiały wydrukowane przy użyciu tych atramentów mieszczą się w normie, a przez to nie są szkodliwe dla osób przebywających w pomieszczeniach i mogą być stosowane nawet w tak newralgicznych miejscach, jak przedszkola, szkoły, szpitale, domy seniora itp. Ale certyfikacja Greenguard pomaga jednocześnie klientom identyfikować produkty i materiały o niskiej emisji chemicznej, podnosząc świadomość i odpowiedzialność zakupową.

„Zastosowania dekoracyjne to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów w branży poligraficznej, a dodatkowo stają się obowiązkowym elementem promocyjnym w przestrzeniach handlu detalicznego. Tym bardziej cieszy fakt, że przyznanie certyfikatu dla atramentów Océ IJC257 UV potwierdza bezpieczeństwo zadrukowywanych tapet czy elementów wystroju wnętrz przez nasze plotery Océ Arizona” – powiedział Tomasz Miękus, Product Business Developer, Marketing Excellence Product Business Development, Canon Polska. „Potwierdzenie wysokiej jakości i ekologiczności dla atramentów Canon oznacza, że elementy zadrukowywane przez plotery płaskie Arizona mogą być wykorzystywane w warunkach wewnętrznych także w otoczeniu osób szczególnie wrażliwych na LZO”.

Certyfikat Greenguard Gold przyznawany jest przez niezależną firmę UL Environment, która należy do Underwriters Laboratories – organizacji ze 120-letnim doświadczeniem, która od lat wspiera firmy w tworzeniu produktów przyjaznych użytkownikom w oparciu o wysokie normy bezpieczeństwa.1 „Jakość powietrza wewnętrznego - Lotne związki organiczne jako wskaźnik jakości powietrza wewnętrznego” - B. Zabiegała, Wydz. Chemiczny, Politechnika Gdańska.