Canon świętuje trzecią rocznicę realizacji projektu długoterminowej Strategii Zrównoważonego Rozwoju ONZ

Warszawa, 28 września 2018 – Canon świętuje kolejną rocznicę długoterminowej Strategii Zrównoważonego Rozwoju ONZ, którą światowi liderzy przyjęli w 2015 r. To program działań opracowany do 2030 r., w ramach którego opracowano 17 celów na rzecz zrównoważonego rozwoju (SDG), które mają zaowocować stworzeniem globalnych ram dla budowy lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości dla wszystkich ludzi.

Uczestnicy programu firmy Canon - Young People Programme - prowadzonego w Afryce Pd. oraz w Polsce

Canon oficjalnie świętował kolejną rocznicę realizacji SDG podczas imprezy Global Day to #Act4SDGs odbywającego się w Nigerii przy współpracy ze Slum Art – organizacją charytatywną, której misją jest nauczanie oraz umacnianie twórczych talentów wśród młodych ludzi zamieszkujących Lagos. Podczas imprezy oraz przez kolejne dwa tygodnie, wszyscy uczestnicy w wieku 15-19 lat wezmą udział w szkoleniu z zakresu fotografii, które odbędzie się w trzech regionach Lagos. Wydarzenie to stanowi część programu Canon – Young People Programme, a jego gospodarzami będą certyfikowani szkoleniowcy z programu Canon Miraisha.

“Young People Programme to doskonały przykład tego, w jaki sposób Canon chce wpływać na zmiany edukacyjne i społeczne w krajach EMEA, a jednocześnie dowód na realizację korporacyjnej filozofii Kyosei, która oznacza życie i pracę dla wspólnego dobra”, mówi Stuart Poore, EMEA Director of Sustainability and Government Affairs, Canon Europe.

Obecnie, w czwartym roku realizacji, założenia programu Canon Young People Programme skupiają się na realizacji SDG poprzez umożliwienie młodym ludziom swobodnej wypowiedzi za pomocą nowoczesnych technik przekazu. Program Canon wykorzystuje SDG jako ogólną ramę umożliwiającą młodym ludziom poruszanie globalnych tematów społecznie istotnych, mających wpływ na ich przyszłość. Uczestnictwo w programie ma dostarczyć młodym ludziom odpowiednie narzędzia wyrazu poprzez techniki audiowizualne. Do tej pory Canon zorganizował warsztaty z zakresu opowieści wizualnych dla młodych uczestników w 23 krajach na ternie Europy, jak również różnego rodzaju wydarzenia, w których udział wzięło ponad 3000 studentów.

“Jeżeli chcemy, aby SDG urzeczywistniły się, musimy zachęcić wszystkich do działania. Dzięki współpracy z Canon dajemy młodym ludziom możliwość aktywnego uczestniczenia w działaniach, które są i powinny być dla nich ważne – stworzenia własnego przekazu dotyczącego prac w ramach SDG Action, podzielenia się nimi z całym światem i udziału w globalnym ruchu na rzecz realizacji SDG” – mówi Marina Ponti, Szefowa Global Campaign Center, UN SDG Action Campaign.

Kluczowe programy zrealizowane w regionie EMEA w ramach Canon Young People Programme 2018:

 • Uruchomienie programu Young People 2018 podczas imprezy Global Festival of Action pod auspicjami ONZ – Uczestnicy programu YPP Canon oraz fotoreporter i ambasador Canon – Ulla Lohmann – wzięła udział w programie emitowanym w ramach UN Web TV dzieląc się informacjami na temat planów na kolejny rok
 • Belgia – przy współpracy partnerskiej z organizacją charytatywną Plan Belgium, tegoroczna impreza YPP zorganizowana w Belgii przyczyniła się powstania forum poświęconego równości płci wzywając dziewczęta do dzielenia się odczuciami i informacjami na temat tego, w których rejonach swoich miast nie czują się bezpieczne. Młodzi ludzie byli zachęcani również do wyrażania swoich opinii związanych z udziałem w pracach forum młodych działającego przy parlamencie belgijskim.
 • Europejskie dni rozwoju - European Development Days – Canon zaprezentował, w jaki sposób można wykorzystywać potęgę obrazu wizualnego do zabrania głosu w sprawach ważnych z perspektywy stawianych przez ONZ celów zrównoważonego rozwoju (SDG) oraz zrównania płci w ramach tegorocznej edycji europejskich dni rozwoju - European Development Days
 • Niemcy – Zdjęcia z niemieckiej edycji YPP zostały zaprezentowane w ramach corocznej imprezy pn. German Federal Chancellory – “Bundeskanzleramt” – organizowanej w Berlinie jako część kampanii UN SDG Action podczas której były prezentowane zdjęcia wykonane przez uczestników YPP z Kolonii oraz Krefeld wraz informacjami na temat niemieckiej narodowej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju.
  • Wystawa była również zorganizowana na centralnym dworcu Berlina podczas IFA (1-11 września) i została powtórzona w ostatnim tygodniu września w na dworcu kolejowym w Kolonii podczas tegorocznych targów photokina.
 • Irak - Uczennice z Iraku wzięły udział w programie YPP, podczas którego partner Canon - Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża - przedstawił historie ucieczki dziewcząt i ich rodzin przed wojną. Zdjęcia zostały zaprezentowane podczas jednego z najważniejszych światowych festiwali dla fotoreporterów - Visa pour l’Image organizowanego we wrześniu.
 • Włochy – Tegoroczna edycja odbyła się w Istituto Superiore Francesco Morano w miejscowości Caivano, podczas której uczestnicy mieli możliwość skorzystania z oferty 12 warsztatów z udziałem ambasadora Canon Antonio Gibotta i zdobycia podstawowej wiedzy z dziedziny fotografii.
 • Polska – Projekt "To MY tworzymy Świat" prowadzony w formie trzech warsztatów multimedialnych kierowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich z Katowic, Opola oraz Warszawy. Celem projektu była współpraca z młodymi, kreatywnymi ludźmi z Polski, którzy chcą zbudować poczucie odpowiedzialności za całą naszą planetę.
 • Słowenia – Canon był gospodarzem imprezy YPP wspólnie z Youth Health and Summer Resort of Red Cross Debeli Rtic - centrum leczenia i rehabilitacji dzieci, młodzieży, rodzin oraz seniorów – z udziałem 36 dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji.
 • Afryka Pd. – Program “Wild Shots Outreach”, będący częścią programu YPP Canon w Afryce Pd., został zorganizowany w pobliżu Kruger National Park; jego celem było wspieranie edukacji na rzecz dzieci z rodzin w będących trudnej sytuacji, a także nauczenie ich technik fotografowania przyrody oraz wpływu przekazu fotograficznego na ochronę zasobów naturalnych (SDG 15 – Life on Land). Podczas tegorocznej edycji programu, uczniowie mieli okazję zapoznania się z technikami zdjęciowymi podczas serii warsztatów, a następnie udali się na ćwiczenia w terenie w celu praktycznej weryfikacji zdobytej wiedzy i umiejętności.
 • Hiszpania – Program YPP firmy Canon prowadzony w Hiszpanii obejmował dwutygodniowe warsztaty dla 30 uczniów z La Nave (Villaverde) przy współpracy z organizacją Teach For All. Swoimi doświadczeniami dzielili się ambasador Canon Jaime de Diego oraz inni uznani fotografowie hiszpańscy, m.in. Marc Albiac (laureat nagrody Wildlife Photographer of the Year w wieku lat 15) oraz Ofelia de Pablo i Javier Zurita (fotoreporterzy, których historie były prezentowane w najbardziej prestiżowych magazynach, takich jak Guardian UK czy The New York Times).
 • UK – Ten rok był kolejnym rokiem realizacji Creative Media Camp przez Summer Canon UK przy współudziale partnerskim Ideas Foundation. Pięciodniowa impreza dla uczniów w wieku 13-18 lat została zorganizowana w Londynie, na University of the Arts; w trakcie imprezy współpracowało ze sobą pięć zespołów, które zgłębiały arkana pozytywnych historii opowiadanych obrazem na rzecz realizacji SDG.